Skip to content

Jak usunąć i wyłączyć dźwięki powiadomień systemu Windows 10

22 de luty de 2021

Nie wszystko użytkowników Użytkownicy systemu Windows doceniają fakt, że ich komputer stale je wysyła powiadomienia.

Bombardowanie domyślnymi powiadomieniami, które zawiera system operacyjny Windows, staje się nieco denerwujące do tego stopnia, że ​​chce się ich pozbyć. Wiele razy nie wiadomo nawet skąd lub z jakiego powodu pojawia się powiadomienie, słychać tylko dźwięk i to wszystko.

Powód, dla którego stworzyliśmy ten artykuł, jeśli tak jest w Twoim przypadku i uważasz, że nie możesz znieść jeszcze jednego powiadomienia, naucz się usuwać i wyłącz dźwięki powiadomień Windows 10. Będzie to bardzo proste do wykonania, a jednocześnie nauczysz się więcej niż jednego ticka w zakresie obsługi powiadomień.

Dostosuj powiadomienia w systemie Windows 10

Dobro system operacyjny Windows 10 umożliwia dostosowanie sposobu interakcji z powiadomieniami. Więc chociaż jest wyposażony w domyślne funkcje, można wygodnie zmienić ich ustawienia, a tym samym czuć się komfortowo, daje nam nawet możliwość przeglądania powiadomień naszego urządzenia z Androidem.

Można wybrać, czy słuchać dźwięku z określonego programu, czy też obsługiwać łącznie kilka. Ponadto możesz wybrać wyświetlanie powiadomień w prawym dolnym rogu z ikoną styl banera wyskakujące okienko.

Z drugiej strony możesz dostosować powiadomienia programów, które masz, tak, aby pokazywane było tylko centrum akcji systemu Windows lub powiadomienia były wyświetlane na pulpicie.

Możesz dokonać tych regulacji, otwierając sekcję „Powiadomienia” znajduje się w ustawieniach, stamtąd po prostu wybierz programy, w których chcesz zastosować dostosowanie. Będziesz mógł aktywować lub dezaktywować sposób otrzymywania powiadomień na komputerze lub czy chcesz zachować dźwięk, czy nie.

Jak usunąć i wyłączyć dźwięki powiadomień w systemie Windows 10?

Jest więcej niż jeden powód, dla którego możesz sobie tego życzyć usuń lub wyłącz dźwięki powiadomień z Twojego komputera. Może po prostu należysz do osób, które nie lubią otrzymywać wielu powiadomień z nieco irytującym dźwiękiem.

A może chcesz, aby Twój laptop ładował się trochę dłużej niż naturalnie w przypadku tylu powiadomień. W każdym razie, bez względu na przyczynę, tutaj damy Ci rozwiązanie, które poprawi Twoje wrażenia podczas korzystania z systemu Windows 10.

To ulga wiedzieć, że można to rozwiązać za pomocą tych samych ustawień na komputerze, niezależnie od tego, czy chcesz to zrobić w niektórych powiadomieniach, czy we wszystkich. Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do „Ustawienia”, ponieważ tam znajdziesz niezbędne opcje, aby dokonać tej zmiany.

Będąc tam, musisz kliknąć opcję „System” aby mieć dostęp do sekcji „Powiadomienia i czynności” na komputerze.

Tam będziesz mógł wybrać, które programy lub aplikacje wolisz, aby nie emitowały dźwięku po powiadomieniu na ekranie komputera.

W tym celu musisz je zlokalizować, zobaczysz przycisk po prawej stronie każdego programu, kliknij go, aby dezaktywować do odwołania powiadomienia.

Jak tymczasowo wyciszyć powiadomienia?

Wyłącz dźwięk w tle systemu Windows 10

Teraz, jeśli chcesz tylko chwilowego wytchnienia od powiadomień, pokażemy Ci, jak wprowadzić tymczasowe zmiany bez ich wyłączania. Ukrywanie ich będzie alternatywą, której musisz nauczyć się stosować, i istnieje narzędzie, które ułatwia ten proces i jest znane jako „Focus Assist”.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest dostęp do „Centrum aktywności” i wybierz sekcję „Powiadomienie” znajdującą się po prawej stronie paska zadań. Możesz uzyskać do niego dostęp bardziej bezpośrednio, naciskając jednocześnie „Windows + A”.

Następnie na ekranie pojawi się symbol księżyca, za pomocą którego możesz włączyć obsługę tego asystenta. W ten sposób zacznie działać i ukryje powiadomienia od północy do 6 rano następnego dnia.

Chociaż prawda jest taka, że ​​to narzędzie można dostosować do własnych upodobań, ponieważ naciskając symbol księżyca, można znaleźć sekcję „Oprawa”.

Tam zobaczysz opcję, która pozwoli Ci zmienić czas trwania ciszy powiadomień. Możesz również dostosować poziomy priorytetów, aby trwały przez inny czas, niektóre dłużej, a niektóre krócej niż inne.