Saltar al contenido

Jak usunąć głos z utworu i pozostawić tylko ścieżkę bez utraty jakości

26 de febrero de 2021

Na rynku jest ich wiele aplikacje do pracy z dźwiękiem. I chociaż niektóre wymagają pewnego doświadczenia i obsługi technicznej, wraz z ewolucją aplikacji pojawiły się bardzo przydatne narzędzia, które nie wymagają większej wiedzy, aby móc je obsługiwać.

Jednym z najbardziej poszukiwanych narzędzi w różnych zastosowaniach audio jest możliwość tłumić lub usuwać wokale w temacie lub utworze muzycznym. Wcześniej wymagało to dużo czasu i mnóstwa obsługi różnych narzędzi, ale dziś jest o wiele łatwiej wykonywać tego typu czynności.

Usuń głos z utworu za pomocą Audacity

Możesz użyć bardzo prostego, ale kompletnego programu, takiego jak Audacity, aby usunąć głos piosenki. Jeśli go nie masz, możesz pobrać go całkowicie za darmo na swój komputer.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwarcie programu i zaimportowanie pliku, z którego chcemy usunąć głos. Następną rzeczą, którą będziemy musieli zrobić, jest wybranie całego dźwięku dwukrotnie klikniemy w dowolnym miejscu ścieżki. Później będziemy musieli przejść do zakładki efektów.

W tej zakładce będziemy musieli zejść do końca i wybrać opcję o nazwie Wokal Usuń. Po kliknięciu otworzy się okno, w którym można skonfigurować efekt. Będziemy musieli zostawić opcję Usuń wokale, aw opcji Vocal Choice będziemy musieli wybrać opcję Simple. Na koniec zaleca się podanie zakresu 2000-2000 w opcji dolnej i górnej granicy pasma częstotliwości.

Następnie musisz przejść do panelu opcji ścieżki i kliknąć strzałkę w dół obok nazwy i wybrać opcję podzielona ścieżka stereo. Ponownie klikniemy strzałkę i zaznaczymy opcję Mono na obu ścieżkach. W rezultacie ścieżki zostaną podzielone

Będziemy musieli wybrać całą ścieżkę, kliknąć efekt i wybrać inwestycję. Następnie musisz przejść do strzałki na ścieżce lub panelu ścieżek i wybrać stwórz ścieżkę stereo. Następną rzeczą będzie ponowne kliknięcie efekt i usuń wokale i zaakceptuj ją z wyświetlonymi opcjami.

Na koniec jeszcze raz damy opcję Usuń wokale i w opcji wyboru usunięcia będziemy musieli wybrać usunięcie pasma częstotliwości i to byłoby to. Kiedy słuchasz piosenki, zauważysz, że nie ma już głosu.

Konwertuj utwory na karaoke

Jeśli chcesz usunąć głos, aby zamienić swoje ulubione utwory w utwory karaoke, jest do tego idealne narzędzie, ponieważ możemy stłumić głos i cieszyć się muzyką instrumentalną. Wskaźnik sukcesu głosu nie będzie w 100% poprawny, ale wynik, który uzyskamy, będzie całkiem przydatny i czysty.

śpiewająca kobieta

Użyjemy pliku konwerter online o nazwie Vocal Remover która jest odpowiedzialna za wyeliminowanie wszystkiego, co jest związane z głosami tematu muzycznego. Platforma jest niezwykle prosta, w zasadzie nie musimy nic robić. Po prostu prześlij piosenkę, z której chcemy usunąć głos, i naciśnij przycisk. Proces trwa kilka sekund.

Należy zaznaczyć, że uzyskany wynik zależy również od rodzaju muzyki i sposobu, w jaki głos jest zmieszany ze ścieżką muzyczną, ale generalnie jest to zazwyczaj bardzo dobra alternatywa dla tego typu funkcji.

Aplikacje do usuwania głosu

Jeśli chcesz mieć narzędzie na komputerze, za pomocą którego można usunąć głos piosenek, kiedy tylko chcesz, istnieje kilka interesujących alternatyw.

X-Minus

Ta aplikacja jest bardzo przydatna i łatwa w użyciu. Możesz użyj go online i pozwala na pracę zarówno z formatami muzyki stereo, jak i mono, więc wystarczy przesłać plik, wybrać format i pozwolić narzędziu zająć się resztą.

Audioalter

Jest to bardzo dobra aplikacja, ponieważ nie potrzebujesz żadnej wiedzy, aby stłumić głos piosenek, ponieważ proces jest całkowicie zautomatyzowany. To jest całkowicie darmowe, aby jak najlepiej go wykorzystać.

Co więcej, to wspaniałe narzędzie obsługuje wiele formatów, w tym MP3, WAV, OGG i FLAC. Wreszcie, ta aplikacja umożliwia przesyłanie i konwertowanie plików o wadze do 20 MB.

dołącz do naszego kanału telegram