Skip to content

Jak usunąć czerwone podkreślenie ze sprawdzania pisowni w programie Word?

6 de styczeń de 2022

Kiedy pracujesz nad pisaniem tekstu, który zawiera obce lub lekko potoczne słowa, aby podkreślić punkt w twoim piśmie, jest prawdopodobne, że czerwona lub niebieska linia zostanie automatycznie zaznaczona pod tymi słowami lub we frazie lub zdaniu. Wynika to z włączonego sprawdzania pisowni na Twoim komputerze.

Wielu nie lubi tych czerwonych i niebieskich linii, oni nawet to denerwuje i rozprasza, dlatego go dezaktywują. Jeśli chcesz wiedzieć, jak usunąć czerwone podkreślenie ze sprawdzania pisowni i niebieskie podkreślenie z błędów kontekstowych w programie Word, czytaj dalej, ponieważ w tym artykule dowiesz się, jak możesz to zrobić.

Jak sprawić, by podkreślenie pojedynczego dokumentu nie pojawiało się w programie Word?

Pisownia jest bardzo ważna podczas pisania tekstu, ponieważ pozwala być czytelnym i zrozumiałym, a także wiele mówi o tym, kto go pisze. Dlatego podczas pracy z programem Microsoft Word możesz łatwo zobaczyć te błędy i je poprawić, ponieważ wskazuje ci za pomocą czerwonego podkreślenia. Ale wielu tego nie lubi, ponieważ rozprasza ich to w procesie pisania, więc decydują się to wyłączyć. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, zobacz, jak to się robi.

Z systemu Windows

Z systemu operacyjnego Windows możesz usunąć czerwone podkreślenie w bieżącym dokumencie programu Word. Jedziesz następującą trasą: Plik, opcje i przegląd. W tej opcji musisz zaznaczyć pole Ukryj błędy ortograficzne tylko w tym dokumencie i ukryj błędy gramatyczne tylko w tym dokumencie i kliknij OK. Spowoduje to zastosowanie akcji wdrożonej do tego pojedynczego dokumentu Word.

Na Macu

Z drugiej strony, jeśli masz komputer Mac, procedura usuwania czerwonego podkreślenia w dokumencie programu Word nieco się różni. Ale nie musisz się martwić, pokażemy Ci, jak to zrobić. Wchodzisz do dokumentu Worda i klikasz opcję Narzędzia, znajduje się na górze. Zobaczysz menu rozwijane, w którym musisz wybrać Pisownia i gramatyka.

Natychmiast wyświetli się menu boczne z kilkoma opcjami, wybierz Ukryj błędy ortograficzne. W ten sposób Twój dokument Word nie będzie pokazywał czerwonego podkreślenia. Jak widać, jest to bardzo łatwe, możesz włączyć lub wyłączyć automatyczne sprawdzanie pisowni Worda na Macu.

usuń czerwoną linię w tekście słowa mac

W programie Word online

W przypadku Worda online lub dla sieci Web, jeśli chcesz wyeliminować czerwone podkreślenie w tym dokumencie, należy przejść do opcji na górnym pasku Recenzja, kliknąć tam, a następnie w Edytorze. Następnie musisz kliknąć na ustaw język wersji. Zobaczysz pole językowe, w którym powinieneś wybierz opcję nie sprawdzaj pisowni ani gramatyki i kliknij OK, aby wprowadzić zmiany.

Które pola są odznaczone, aby wyłączyć sprawdzanie pisowni we wszystkich dokumentach?

Istnieje wiele funkcji, które można zaimplementować podczas korzystania z narzędzia Word, na przykład podczas pisania tekstu można znaleźć wszystkie powtarzające się słowa w dokumencie programu Word. Ale możesz też użyć sprawdzania pisowni, które jest doskonałym narzędziem, które pozwala pisać teksty z bez błędów gramatycznych i ortograficznych.

Ale są sytuacje, w których możesz chcieć wyłączyć tę opcję, zwłaszcza gdy wykonujesz jakąś pracę w programie Word w innym języku lub z nieco trudnymi słowami. W takim razie lepiej wyłącz sprawdzanie pisowni, aby móc pracować bez konieczności wyświetlania czerwonej linii pod każdym słowem, sygnalizującej słabą pisownię i pisanie.

Ta czynność może dotyczyć nie tylko dokumentu, ale także możesz wyłączyć sprawdzanie pisowni do wszystkich dokumentów programu Word. Dlatego pokazujemy, które pola należy odznaczyć, aby wyłączyć tę funkcję sprawdzania pisowni. Spójrz na:

pola wyboru, aby odznaczyć, aby usunąć czerwoną linię w dokumencie programu Word

Sprawdzaj pisownię podczas pisania

Odznaczając pole Sprawdź pisownię podczas pisania, wyłączasz tę funkcję, więc nie zobaczysz czerwonej linii w dokumencie, który właśnie piszesz, ani we wszystkich dokumentach Worda, ponieważ po prostu system nie sprawdzi pisowni w dokumencie. Po wprowadzeniu plików, a następnie opcji i recenzji. W sekcji Aby poprawić pisownię i gramatykę w programie Word, usuń zaznaczenie pola Sprawdź pisownię w trakcie pisania i kliknij przycisk OK.

Sprawdź gramatykę

Z drugiej strony, gdy odznaczysz pole Sprawdź gramatykę, moduł sprawdzania pisowni nie rozpozna błędnie napisanych słów i które nie mają zgodności. Ponieważ opcja wykonująca tę funkcję jest wyłączona. Nie będziesz więc wiedział, czy Twój dokument spełnia zasady gramatyki. Ale to też nie jest problem, ponieważ możesz łatwo ponownie aktywować tę akcję, dzięki czemu Twoje dokumenty mają lepszą prezentację.

Jak zapobiec zaznaczaniu niebieskiego podkreślenia błędów kontekstowych?

Narzędzie Word pozwala na edycję spójnych i zrozumiałych tekstów, ponieważ posiada z góry określone funkcje automatycznie poprawia pisownię i pisownię pisma. I robi to za pomocą niebieskiego podkreślenia, które pojawia się pod słowami, wskazując na błąd kontekstowy. Z tego powodu podczas pisania niektóre słowa w zdaniu tekstu mogą być wyróżnione niebieskimi liniami, aby wskazać, że w sprawdzaczu została zweryfikowana niespójność, czyli błąd gramatyczny, który należy poprawić.

błąd gramatyczny w tekście słowa

Chociaż ten znacznik spójności może być domyślnie aktywowany na twoim komputerze, możesz go również dezaktywować w dowolnym momencie. Przyjrzyj się dokładnie, co musisz zrobić, aby niebieskie podkreślenie błędów kontekstowych nie było zaznaczone.

Idziesz do Plik, kliknij Opcje, Przejrzyj i tam odznacz pole Zaznacz błędy gramatyczne podczas pisania i kliknij OK. Jak widać, istnieje wiele funkcji, które można włączyć lub wyłączyć w programie Word, a wszystko to z poziomu paska narzędzi. Dlatego wygodnie jest znać pasek narzędzi Worda, jego części i do czego służy.