Skip to content

Jak ustawić czcionkę w LibreOffice Writer i Calc — Personalizacja

31 de styczeń de 2022

ten możliwość wykonania dowolnego typu plików, listy czy dokumenty cyfrowe, aby ułatwić i przyspieszyć te czynności, na rynku internetowym istnieje szeroka gama aplikacji do tego celu, niektóre z lepszymi funkcjami niż inne.

System operacyjny Linux oferuje ludziom alternatywę korzystania z aplikacja o nazwie LibreOffice, Ta aplikacja ma ze sobą szereg ważnych funkcji, od domyślnie dodanego edytora tekstu po Calc z zadaniami arkusza kalkulacyjnego. Podobnie opcje Impress, pomagające w prezentacjach, Darw z tymi aplikacjami do rysowania i Math, aby pracować z tymi formułami matematycznymi. Możesz pobrać i zainstalować LibreOffice 32 i 64 bity.

Co musisz zrobić, aby zmienić czcionkę w LibreOffice Writer?

Do zmienić czcionkę aplikacji LibreOffice Writer, należy wykonać następujące czynności:

 1. W programie Writer zostanie utworzony nowy dokument, tam domyślną czcionką będzie „Liberation Serif” o rozmiarze 12 punktów.
 2. Aby edytować to źródło, musisz wejść do menu w „Narzędzia” i kliknąć „Opcje” szybszym sposobem jest jednoczesne wpisanie „Alt + f2”.
 3. Okno do wyświetlenia musi być wybrane i Kliknij „LibreOffice Writer” Znajdziemy opcję „Czcionki podstawowe” i tam każdy z nich będzie można zobaczyć.
 4. Inne zostaną znalezione, rozmiary czcionek. Kliknij „Domyślne” i zostanie wybrana najwygodniejsza opcja.
 5. Następnie, Kliknij „Potwierdź” i to źródło zostanie zastosowane do zakończenia procesu.

Jak dostosować domyślną czcionkę LibreOffice Calc?

Domyślne czcionki można dostosować Libre Office CalcPonadto w ramach opcji można również uczynić obrazy przezroczystymi w programie Writer i wkleić teksty bez formatów. Ten ostatni ma następujące cechy:

Jak ustawić „Wklej zwykły tekst”?

Aby wyeliminować formaty w momencie kopiowania i wklejania tekstów, ta aplikacja umożliwia ich wklejanie bez konieczności zachowywania formatu, dlatego zadanie kopiowania i wklejania jest znacznie ułatwione.

 1. Najpierw musisz skopiować tekst, który ma być przechowywany w schowku.
 2. Następnie musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać miejsce, w którym chcesz wkleić tekst.
 3. Teraz będzie zrobione Kliknij sekcję „Wklej specjalnie” a tekst bez formatu zostanie wciśnięty, aby wkleić go w ten sposób i że jest bez tego formatu.

Jaka jest procedura czyszczenia formatowania wklejania w tekście LibreOffice?

Ta procedura jest bardzo prosta, ponieważ jest jedna z najczęściej używanych opcji przez użytkowników którzy otrzymali aplikację za pośrednictwem wirtualnego biura LibreOffice i zainstalowali ją na swoich urządzeniach.

Naprawdę musisz skopiować tekst jak każdy inny, różnica polega na tym, że kiedy wklejasz go do obszaru tekstowego, w którym chcesz go użyć, musisz go wkleić bez formatowania za pomocą specjalnej funkcji wklejania. Pomoże to formatowaniu odkleić tekst i przykleić się bez zachowywania formatowania tekstu.

praca z programem writer z plikami tekstowymi

Jak zmienić czcionkę w tekstach Libre Office?

Wśród wspaniałych funkcji, opcji i alternatyw oferowanych przez aplikację Libre Office znajduje się tworzenie nagłówków z tekstem i obrazami w Calc, jednak aby je wykonać, musisz użyć czcionek, które oferują tę aplikację. Jest więc tak, że aby zmienić czcionkę tekstów libre office, należy wykonać następujące kroki:

 1. Przede wszystkim musisz nacisnąć „Narzędzia” który jest w menu.
 2. Następnie kliknij wyświetloną lewą kolumnę i kliknij dwukrotnie opcję Libre OfficeWriter.
 3. Zostanie wyświetlony szereg opcji, w ramach których trodzaje liter i musisz wybrać czcionkę, której chcesz użyć w Libre Office.
 4. Możesz także wybrać formaty, w których mają być używane tego typu litery.

dołącz do naszego kanału telegram