Skip to content

Jak uruchomić plik PHP w systemie Ubuntu Linux z konsoli

30 de styczeń de 2021

W świat technologii Aby móc wykonywać różne programy, aplikacje, a nawet systemy operacyjne, każdy z nich jest tworzony za pomocą kodu programistycznego.

Na rynku istnieje wiele systemów operacyjnych, z których możesz korzystać w zależności od czynności, z których będziesz korzystać, na przykład istnieją idealne systemy biznesowe dla firm, przemysłowców i do użytku osobistego.

Te mogą pochodzić z open source i zamknięte źródło; Kod open source może zobaczyć każdy użytkownik, to znaczy każdy może uzyskać do niego dostęp, podczas gdy zamknięty kod źródłowy nie może być wyświetlony, nawet jeśli wcześniej zakupiłeś jego licencję lub pozwolenie.

Najpopularniejsze systemy operacyjne używane przez użytkowników to Microsoft Windows, GNU / Linux, OSX, Chrome OS, Unix, Free BSD, Solus Os, Mac, Linux Lite, Linux Mint, Ubuntu i Ubuntu.

Co to jest Ubuntu?

Ubuntu to dystrybucja Linuksa który działa jako system operacyjny, z którego można łatwo i szybko zainstalować. Jego nazwa oznacza: ludzkość wobec nas pochodzi od afrykańskiego plemienia Zulu, którego imię wybrała brytyjska firma Canonical Ltd.

Ubuntu zostało stworzone w celu, który Ty jako użytkownik możesz zrobić łatwe pobieranie oprócz bezpłatnych instalacji w ponad 130 językach, dzięki czemu możliwe jest instalowanie pakietów lub programów w Ubuntu z poziomu terminala.

Ważne jest, aby wiedzieć, że Ubuntu ma przeglądarkę internetową, odtwarzacz multimedialny, odtwarzacz muzyki, komunikatory, edytor zdjęć, edytor tekstu, nagrywarkę dyskową i pocztę, nawet teraz możesz znaleźć Ubuntu Phone, Ubuntu Tablet, a nawet Ubuntu TV.

Ubuntu daje Ci możliwość, jako użytkownik, przedstawiania swoich pomysłów, sugestii lub skarg, aby w przyszłości, przed stworzeniem nowych wersji, uwzględnić je w celu ich lepszego działania, dostępności i bezpieczeństwa.

Co to jest PHP?

PHP w język programowania open source typ skryptowy, który został stworzony w 1994 roku przez Rasmusa Lerdorfa. PHP pochodzi od angielskiego akronimu Hypertext Pre-Processor, który w języku hiszpańskim oznacza preprocesor hipertekstu. Należy zauważyć, że można zainstalować Apache2 – php – Mysql i Phpmyadmin na Ubuntu.

To ma Programowanie HTML który jest kompatybilny z większością baz danych, poza tym jest elastyczny, ponieważ można się go łatwo nauczyć.

Wielu preferuje ten język PHP, ponieważ jest on zgodny z najpopularniejszymi bazami danych, takimi jak ODBC; Oracle, MySQL, Informix i mSQL:

PHP zawiera trzy główne komponenty, takie jak plik Nawigator sieciowy, serwer i parser. Serwer korzystający z PHP ma język programowania PHP, dodatkowo przeglądarka udostępnia Ci zapisane strony internetowe.

Możesz tworzyć jego wiersze poleceń bez potrzeby korzystania z serwera lub przeglądarki, ponieważ wystarczy użyć jego parsera w PHP.

Również z PHP możesz sprawić, że wiele aplikacji do użytku na pulpicie będzie wykonalnych na dowolnej istniejącej platformie. Zaletą włączenia PHP do pliku serwer linux polega na tym, że jest znacznie szybszy, ponieważ zajmuje mało miejsca w pamięci.

PHP jest językiem najczęściej używanym przez programistów, dlatego jego pliki są wykonywane na różnych serwerach internetowych dostępnych w Internecie. Pliki te są dostosowywane jako strony internetowe z kodami, dzięki czemu można je później uruchomić w trybie online

Jak uruchomić plik PHP w systemie Ubuntu Linux z konsoli?

php w Ubuntu z konsoli

Jeśli chcesz uruchomić plik w języku PHP z Ubuntu Linux poniżej pokażę ci, jak to zrobić krok po kroku, ale możesz też dowiedzieć się bardziej szczegółowo, czym jest plik PHP i jak go wykonać?

Krok 1

Jeśli nie masz zainstalowanego PHP na swoim komputerze, szczególnie w hurtowni oprogramowania „Pobierz to” W Synaptic Package Manager lub z Internetu na jego oficjalnej stronie pobierz jego kod źródłowy.

Krok 2

Przejdź do menu głównego „Aplikacje” kliknij, a zobaczysz zakładkę z nazwą Narzędzia lub Akcesoria; poniżej zobaczysz zakładkę z nazwą terminala, tam „otwórz”.

Krok 3

Już otwarte pisać „PŁYTA CD” aby w ten sposób zmienić katalog pliku PHP, możesz zmienić go na dokładną nazwę.

Krok 4

«Napisz» następujące polecenie „Nazwa pliku php5.php” w skrypcie, w ten sposób możesz zmienić swój skrypt na nazwę, która mu odpowiada. Aby wyjść z zakładki terminala, „wpisz” polecenie Exit lub Exit, a teraz możesz uruchomić swoje pliki PHP w Ubuntu.