Skip to content

Jak bezpłatnie pobrać i zainstalować PHP w systemie Windows 7/8/10 i Ubuntu?

23 de październik de 2022

Jeśli nigdy o tym nie słyszałeś, musimy to powiedzieć PHP to język programowania jeden z najsłynniejszych istniejących, który stopniowo zdołał podbić ogromną liczbę użytkowników.

Dzięki tej platformie będziemy mieli możliwość tworzyć dynamiczne strony internetowe bez żadnych ograniczeń, co oczywiście wielu programistów chce przeprowadzić w zakresie zarządzania treścią.

Właśnie z tego powodu wierzymy, że to jedno z najlepszych narzędzi co możemy wziąć pod uwagę w tego typu przypadku, a jeśli chcesz rozpocząć programowanie, powinieneś zacząć od zainstalowania go na swoim komputerze.

Oprócz możliwości tworzenia dynamicznych stron internetowych, możemy również nawiązać bezpośrednie połączenie z bazą danych za pomocą PHP, jest to niesamowite, ponieważ aby strona internetowa naprawdę działała, musi być zakotwiczone lub połączone z bazą danych Daj nam znać wszystko.

A jak by tego było mało można poprawić bezpieczeństwo aplikacji za pomocą PHP, wszystko to tylko językiem programowania i kto by sobie wyobrażał, że możemy chronić aplikacje, tworzyć strony internetowe i jednocześnie podłączać je tylko do bazy danych z językiem programowania.

Aby zainstalować PHP w systemie Windows Musisz tylko kontynuować czytanie tego artykułu, ponieważ przedstawimy Ci wszystkie szczegóły związane z możliwością przetestowania Twojej witryny przed umieszczeniem jej w sieci dzięki tej metodzie.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby ukończyć ten samouczek, to mieć komputer z System operacyjny Windows i stabilne łącze internetowe, a wtedy reszta będzie na nas.

Pobierz i zainstaluj PHP w systemie Windows

 • Przede wszystkim musisz pobierz PHPi w tym sensie zalecamy, abyś zawsze sprawdzał, czy jest to odpowiednia wersja dla Twojego systemu operacyjnego Okna, ponieważ jest ich kilka. Możesz je sprawdzić na oficjalnej stronie.
 • Po pobraniu PHP na komputer musisz rozpakuj plikzabierając go do folderu o nazwie PHP na dysku głównym
 • Przed uruchomieniem systemu musisz dokonać ustawień tego samego. Pierwszą rzeczą będzie, w tym folderze o nazwie PHP, poszukaj php.ini.recommended, ale po prostu nazwij kopię php.ini, aby uzyskać nowe rozszerzenie
 • następnie otwórz to plik php.ini a zobaczysz, że ma kilka linijek
 • Powinieneś poszukać tych, które mówią:

;rozszerzenie=php_mysql.dll

;rozszerzenie=php_mysqli.dll

 • Musisz usunąć ; który pojawia się na początku każdego z nich
 • Skończyłem powyższe, czas na dokonać ustawień na swoim serwerze aby działał z PHP
 • Jeśli masz na przykład Apache, musisz przejść do folderu conf, który jest częścią twojego katalogu o nazwie Apache i poszukać w nim plik httpd, aw nim wiersz, który mówi DirectoryIndex. Do tego należy dodać index.php zaraz po DirectoryIndex
 • Nie opuszczając tego pliku, przejdź do ostatnia część, i tam wklej:

#Konfiguracja PHP

dołącz conf/extra/httpd-php.conf

zainstaluj program php

 • Ukończyłeś poprzednie kroki i bez opuszczania katalogu konfiguracyjnego Apachemusisz przejść do dodatkowego folderu i wewnątrz niego utworzyć plik o nazwie httpd-php.conf, do którego musisz wkleić następującą zawartość:

#Ładowanie główna księgarnia

Załaduj plik „C:phpphp5ts.dll”

#Moduł SAPI

LoadModule php5_module „C:phpphp5apache2_2.dll”

#Ustaw Lokalizacja php.ini

PHPIniDir „c:php”

#rozszerzenia plików php

Aplikacja AddHandler/x-httpd-php .php

Aplikacja AddHandler/x-httpd-php-source .phps

 • W tym momencie prawie zakończyłeś proces instalacji PHP w systemie Windows, ale pozostało jeszcze kilka kroków, wśród których pierwszym jest utwórz plik o nazwie index.pxp który będzie musiał być umieszczony w folderze htdocs w katalogu Apache
 • Następnie w tym pliku zamierzasz napisać dowolny prosty kod z PHP który posłuży jako dowód
 • Jeśli nie pojawi się żaden komunikat o błędzie, musisz zrestartuj swój komputer
 • Po ponownym uruchomieniu otwórz dowolną przeglądarkę i wpisz https://localhost w pasku adresu
 • Jeśli zainstalowałeś PHP na lokalnym serwerze Apache, zobaczysz, że Informacje o PHP

Na wszelki wypadek, jako ostatnią radę, musimy powiedzieć, że jeśli system nie działa dla Ciebie, może to mieć związek z faktem, że wskazane trasy są błędne, a w takim przypadku co powinieneś zrobić, to je sprawdzića także długość przedmiotowych dokumentów.

W ten sposób, jeśli udało Ci się zwiększyć liczbę odwiedzin swojego bloga i chcesz spróbować szczęścia ze stroną internetową, masz już dostęp do jednej z najlepszych obecnie darmowych usług programistycznych.

Zrobiłeś to pobierz i zainstaluj PHP w systemie Windows z tym samouczkiem? Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś, abyśmy je rozwiązali, możesz zostaw to w komentarzachchętnie na nie odpowiemy.

dołącz do naszego kanału telegram