Skip to content

Jak uniemożliwić Facebookowi zużywanie dużej ilości baterii telefonu komórkowego?

23 de czerwiec de 2021

Jeśli zadałeś sobie pytanie, dlaczego? Facebook zużywa dużo baterii telefonu komórkowego? I chcesz wiedzieć, jak możesz to rozwiązać lub poprawić? Cóż, tutaj porozmawiamy na ten temat i powiemy, co robić.

Z aplikacji Facebook korzystają obecnie miliony użytkowników 24 godziny na dobę. W ten sposób generując tysiące dolarów dochodu. Za te pieniądze zawsze starali się coraz bardziej ulepszać aplikację i oferować o wiele więcej usług. Jednak ze względu na wszystko, co jest zawarte, jego zużycie baterii jest zwykle bardzo wysokie.

Sztuczki zapobiegające rozładowywaniu baterii przez Facebooka w telefonie komórkowym z Androidem lub iPhonem

Wielokrotnie, gdy korzystamy z Facebooka z naszego telefonu, zauważamy, że bateria urządzenia wyczerpuje się coraz szybciej i nie starcza na długo. Dlatego podamy Ci szereg ważnych wskazówek, o których należy pamiętać, aby uniknąć pobierania telefonu komórkowego, gdy jesteś na Facebooku.

Zamknij aplikację w tle

Bardzo praktyczną i prostą opcją jest to wyłącz lub zatrzymaj Facebooka, gdy działa w tle; Może się to zdarzyć niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzenia. Aby uniemożliwić działanie aplikacji w tle; Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do ustawień telefonu komórkowego.

Następnie zajrzyj do środka, gdzie znajdują się wszystkie aplikacje i zlokalizuj Facebooka; otwierasz aplikację i tam masz możliwość „wymuszaj zatrzymanie” lub „zatrzymaj aplikację”; Wybierasz zgodnie z tym, który pojawia się na telefonie komórkowym i voila, gdy ponownie użyjesz aplikacji, będzie działać normalnie.

Wyłącz powiadomienia z Facebooka

Możesz wdrożyć tę metodę gdy nie korzystasz z Facebooka; co jest łatwe, ponieważ wystarczy dezaktywować lub wyłączyć powiadomienia z aplikacji.

Najpierw musisz otworzyć Facebooka i przejść do menu; to znaczy z ikoną trzech poziomych linii znajdujących się w prawym górnym rogu; tam przechodzisz do ustawień i jesteś tam, jeśli szukasz „powiadomień”. Możesz dezaktywować te, które chcesz lub wszystkie i voila, wprowadzone zmiany zostaną zapisane.

Wyłącz aktualizacje w tle

Aktualizacje w tle sprawiają, że Facebook wykrywa za każdym razem, gdy pojawia się nowsza wersja. Dzięki temu urządzenie szuka i szuka aktualizacji, co z kolei powoduje pobieranie telefonu komórkowego.

Aby tego uniknąć, należy go wyłączyć; co osiąga się przechodząc do ustawień, przechodzi do aplikacji i wchodzisz na Facebooka; tutaj pojawia się opcja, którą należy nacisnąć zgodnie z systemem telefonu komórkowego; jeśli jest to iOS, musisz nacisnąć miejsce, w którym jest napisane „zaktualizuj aplikację w tle”; ale jeśli jest to Android, powinien być w „ograniczonej aktywności w tle”, co z łatwością pomaga telefonowi nie pobierać tak szybko.

Zmień ustawienia telefonu komórkowego. Android lub iPhone

Jeśli chcesz nadal korzystać z aplikacji Facebook i nie chcesz korzystać z metody przeglądarki, będziesz musiał wprowadzić pewne poprawki. Z menu ustawień z telefonu komórkowego. Znajdziesz administratora aplikacji, musisz go wprowadzić i zlokalizować aplikację Facebook.

Sprawdzając to, uzyskasz wszystkie dane na jego temat, od tego, ile miejsca zajmuje, po wykorzystanie, jakie przydała bateria od ostatniego ładowania. Stąd będziesz musiał wyłączyć niektóre opcje. Możesz zacząć od powiadomień.

W tej sekcji wyłącz tylko opcję wyświetlania powiadomień. Dzięki temu nie będziesz otrzymywać powiadomień, oszczędzając baterię i dane mobilne. Następną rzeczą jest ograniczenie wykorzystania danych w tle. W tym menu musisz zaznaczyć, że aplikacja nie może korzystać z danych mobilnych, jeśli nie jest otwarta bezpośrednio.

Oznacza to, że procesor Twojego urządzenia nie aktualizuje stale wiadomości o aplikacji, jest to jedna z najskuteczniejszych metod oszczędzania baterii, szczególnie w Urządzenia z Androidem.

Rozwiązanie Facebook wykorzystuje baterię

Wyłącz autoodtwarzanie filmów

Jeśli korzystasz z Facebooka, a filmy są odtwarzane automatycznie, oznacza to, że masz aktywną tę funkcję, a to, co często ignorujemy, to to zużywa baterię urządzenia.

Następnie otwierasz swoje konto na Facebooku, przechodzisz do menu, czyli poziomych linii w prawym rogu; tam przechodzisz do ustawień, raz tutaj, mniej więcej na środku strony, zobaczysz opcję 'automatycznego odtwarzania’; wpisujesz go i naciskasz na oznaczenie, które jest obok „nigdy nie odtwarzaj filmów automatycznie” i gotowy.

Wyłącz ciągłe przesyłanie kontaktów i zdjęć

Inną opcją, w przypadku której możesz stracić ładunek na telefonie komórkowym, jest posiadanie ciągły import kontaktów i danych multimedialnych. Aby go wyłączyć, musisz przejść do menu Facebooka, następnie w ustawieniach i prywatności, a następnie ponownie wybrać w ustawieniach.

Tam musisz przesunąć ekran, aby znaleźć na dole „ciągły import kontaktów i danych multimedialnych”, naciśnij go i tam w środku dotknij, aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję. W przypadku systemu iOS „treści multimedialne i kontakty” pojawiają się jako pierwsze; a ta opcja nazywa się „prześlij kontakty” (w celu włączenia lub wyłączenia według własnego uznania.

Usuń zapisane dane aplikacji

Z tą opcją możesz zapobiec pobieraniu telefonu komórkowego, a także pomaga wyczyścić urządzenie. Aby usunąć dane, które zapisuje Facebook, musisz przejść do ustawień mobilnych i wejść do pamięci wewnętrznej. Lokalizujesz Facebooka i otwierasz go, a następnie są dwie opcje „usuń dane” i „usuń pamięć podręczną”; możesz kliknąć oba, a następnie zaakceptować, aby wyczyścić aplikację z zapisanych w niej danych.

Zainstaluj i korzystaj z Facebooka Lite

Kolejna alternatywa, która może być bardzo przydatna, zwłaszcza w przypadku telefonów komórkowych, które są już wystarczająco używane. Służy do korzystania z lekkiej wersji aplikacji Facebook, to nic innego jak Facebook Lite. Aby przeprowadzić ten proces, musimy najpierw odinstalować oryginalną aplikację Facebooka. Jeśli wejdziemy do Sklepu Play i poszukamy jego nazwy, możemy go usunąć.

Ze sklepu możemy poszukać wersji Lite, którą musimy zainstalować, stukając w pudełko z tym wskazaniem. Oprócz tego możemy dezaktywować automatyczne aktualizacje samej aplikacji, aby uniknąć większego zużycia pamięci.

Wyłączenie aktualizacji jest niezbędne, ponieważ często zdarza się, że nowe aktualizacje pojawiają się często. Więc jeśli są aktywne, telefon komórkowy będzie musiał być pobieranie prawie codziennie. Powoduje to, że bateria naszego smartfona zbyt szybko się wyczerpie.

Ponadto możemy dodać do tego poprzedni krok i ograniczyć procesy w tle. To sprawi, że ta aplikacja praktycznie nie będzie miała wpływu na baterię, a zatem będziemy mieli zużycie tylko wtedy, gdy zdecydujemy się ręcznie otworzyć aplikację.

strona na Facebooku

Skorzystaj z internetowej wersji Facebooka

Najbardziej wydajna i prosta metoda Aby Facebook przestał zużywać więcej baterii, wystarczy przestać używać swojej głównej aplikacji. Mówimy o tym, którego zwykle używamy, gdy myślimy o otwarciu naszego profilu na Facebooku z naszego telefonu.

W takim przypadku użyjemy naszej preferowanej przeglądarki. Może to być ten, którego chcemy, nawet ten, który jest domyślnie dostępny na naszym urządzeniu. Odtąd będziemy musieli tylko wpisz w pasku wyszukiwania „Facebook” i dotknij wyszukiwania. Dzięki temu możemy uzyskać dostęp do strony na Facebooku tak, jakbyśmy byli z komputera.

To najlepsza opcja, ponieważ za każdym razem, gdy nasza przeglądarka jest zamykana, przestaje zużywać dane i marnować baterię, ponieważ ma zupełnie inny protokół użytkowania. A kiedy przestaniesz go używać, nie zużywa zasobów systemowych w tle. Tak więc jedynym sposobem, w jaki Facebook będzie zużywał baterię, będzie otwarcie przeglądarki i wczytanie strony lub sprawdzenie Facebooka z tego miejsca.

Z tej wersji Facebooka możemy zrobić wiele rzeczy, które zrobilibyśmy z głównej aplikacji. Możemy przesyłać nasze zdjęcia, reagować na publikacje i nie tylko. jednak niektóre opcje są niedostępne i to one zwykle wykorzystują więcej zasobów, takich jak historie na Facebooku z muzyką i tekstami.