Skip to content
Mac

Jak umieścić symbol „Apostrof” za pomocą klawiatury na komputerze Mac? -Wszystkie metody

12 de październik de 2021

Korzystając z naszego komputera osobistego w różnych projektach, które realizujemy na co dzień, konieczne jest, abyśmy dobrze rozumieli naszą klawiaturę. To oczywiście, aby wprowadzić dowolny znak lub symbol, którego potrzebujemy, na przykład apostrofy. Jeśli w Twoim przypadku nie wiesz, jak to zrobić, w tym artykule powiemy Ci jak umieścić symbol apostrofu za pomocą klawiatury na Macu.

Niestety pojawiają się pewne oznaki, że choć widać je wyraźnie na klawiaturze, to nie da się ich wprowadzić na ekranie po prostu przez naciśnięcie. W takich przypadkach konieczne jest skorzystanie z kombinacji klawiszy lub skrótów. Są to specjalne polecenia, które po naciśnięciu wprowadzają symbol lub zaloguj się na ekranie bez żadnych komplikacji.

Cudzysłów lub apostrofy są szeroko stosowanym zasobem literackim, który służy do podkreślania słów, rozpoczynania i kończenia cytatu bibliograficznego lub przemówienia. I chociaż już pokazujemy, jak proste jest umieszczenie cudzysłowu z klawiatury na komputerach z systemem Windows i Linux. Zobaczysz, że bardzo łatwo jest to zrobić na komputerze Mac i po prostu powinieneś wiedzieć, jakich poleceń lub kombinacji klawiszy użyć.

Jak możesz umieścić cytaty za pomocą klawiatury Maca po hiszpańsku?

Ważne jest, aby to wiedzieć dołącz apostrof lub cudzysłowy na ekranie za pomocą klawiatury komputera Mac będzie miał wariant, który zostanie określony przez typ używanej klawiatury. Dlatego jeśli w naszym przypadku używamy klawiatury hiszpańskiej, kroki, które należy wykonać, aby umieścić znaki cudzysłowu, są następujące.

Aby otworzyć cudzysłowy, musisz nacisnąć kombinację klawiszy ALT + Shift + 8, w niektórych przypadkach możesz użyć klawisza Shift zamiast Shift. Aby zamknąć cudzysłowy, naciśnij ponownie klawisze ALT + Shift + 9. Pamiętaj, że jeśli to nie zadziała, musisz nacisnąć klawisz Shift zamiast Shift, w obu przypadkach, aby otworzyć cudzysłowy i je zamknąć.

Jakich poleceń należy użyć, aby dodać apostrof za pomocą klawiatury Mac w języku angielskim?

Teraz, jeśli Twój Mac ma angielską klawiaturę, zdasz sobie sprawę, że jest to bardzo proste dodaj apostrof lub cudzysłowy na ekranie. Ale zrobimy to inaczej i tym razem musisz przejść do numerycznej części klawiatury. Tuż obok cyfry „0” znajduje się cudzysłów.

Aby go wprowadzić, wystarczy nacisnąć go przed zapisaniem terminu, a na jego końcu ponownie nacisnąć klawisz i pojawią się tam cudzysłowy. Jak widać, w tym przypadku nie trzeba używać specjalnej kombinacji klawiszy.

Jakich poleceń należy użyć, aby móc umieszczać symbole za pomocą klawiatury Mac?

Na Macu jest kilka poleceń, które pozwalają nam wpisać dowolny symbol z klawiatury czego potrzebujemy. Konieczne jest jednak naciśnięcie odpowiednich klawiszy, aby uzyskać dostęp do dużej liczby symboli lub znaków, w tym apostrofu, które można dodać do dokumentu bez konieczności konfigurowania klawiatury komputera.

stół biurowy mac praca

Symbole z kombinacją „Opcja + Alt”

Klawiatura komputera Mac posiada specjalne polecenia, które po naciśnięciu wyświetlają na ekranie niektóre symbole lub znaki, których możemy potrzebować. I tak jest w przypadku kombinacji klawiszy 'Opcja + Alt’ razem z innym klawiszem będziesz miał nowy znak na ekranie. Na przykład, jeśli naciśniesz klawisz P, otrzymasz symbol 'π’ lub jeśli naciśniesz g, otrzymasz '©’.

Inne symbole do użycia kombinacji „Opcja + Alt + Shift”

W przypadku, gdy chcesz dołączyć inne symbole, których nie możesz znaleźć na klawiaturze, wystarczy zrobić kombinację klawiszy Option + Alt + Shift. Użycie tych poleceń razem z innymi klawiszami pozwoli ci wyświetlić więcej symboli, na przykład, jeśli naciśniesz klawisz numeryczny 2, będzie to odzwierciedlać znak „€”, również jeśli chcesz, możesz wpisać symbol praw autorskich z komputera Mac klawiatura.