Skip to content
Mac

Jak umieścić „podkreślenie” za pomocą klawiatury na komputerze Mac? – Skróty

8 de październik de 2021

Skróty klawiaturowe zarówno w systemie Windows, jak i macOS są ważne, ponieważ możemy marnować dużo czasu, jeśli nie wiemy, jak wstawić określony znak. I tak jest w przypadku „podkreślenia”, które choć widać na klawiaturze, to nie da się go wpisać bezpośrednio i wtedy nauczymy Cię jak umieścić podkreślenie z klawiatury Mac.

A Powszechnie używanym dziś znakiem jest „podkreślenie”, które możemy zobaczyć w adresach internetowych, nazwach użytkowników lub e-mailach. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, jak wprowadzić ten symbol z komputera osobistego. Pamiętaj jednak, że musisz wziąć pod uwagę pewne aspekty, takie jak rodzaj używanej klawiatury.

W komputerach Mac nie ma większych różnic w stosunku do systemu Windows, aby wprowadzić podkreślenie na ekranie. Zobaczysz, jak łatwo to zrobić, a także jak wyłączyć komputer Mac za pomocą klawiatury. Zobaczmy więc, jakie kroki powinniśmy podjąć, aby wstaw znak podkreślenia z klawiatury na Macu.

W jaki sposób można uzyskać „podkreślenie” na klawiaturze komputera Mac?

Jest bardzo łatwo wyciągnąć podkreślenie z klawiatury Mac a jednym z najbardziej bezpośrednich sposobów jest użycie kombinacji klawiszy. W takim przypadku musisz nacisnąć i przytrzymać klawisz Shift, umieścisz go po bokach klawiatury alfabetycznej. Który jest reprezentowany przez symbol strzałki skierowanej w górę.

W języku hiszpańskim ISO

Teraz po naciśnięciu klawisza Shift na klawiaturze musisz nacisnąć klawisz „-”, ten klawisz może mieć inną pozycję na klawiaturze. A to będzie zależało od języka, w którym napisana jest klawiatura, której używasz. Gdyby że używasz hiszpańskiej klawiatury ISO, klawisz „-” będzie znajdować się po lewej stronie klawisza Shift, który znajduje się po prawej stronie klawiatury.

Z klawiatury z brytyjskim lub amerykańskim angielskim

Teraz, jeśli używasz klawiatury brytyjskiej lub angielskiej, klawisz „-” znajduje się w innym obszarze. I będziesz mógł zobaczyć symbol tuż obok cyfry „0” u góry klawiatury. Gdzie wiem znajdź strefę numeryczną tego samegoPamiętaj, aby przytrzymać klawisz Shift, a następnie ten klawisz, aby wyświetlić „podkreślenie”.

klawiatura z podkreśleniem

Gdzie mogę skopiować i wkleić „podkreślenie” w razie potrzeby?

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem znalezienia symbolu, który musisz umieścić w dokumencie pisanym z komputera Mac, jest niewątpliwie strona internetowa, stamtąd możesz wyszukać „podkreślenie” i je skopiować, a następnie przyklej go w preferowanym miejscu. Tak proste i nieskomplikowane, jak zrobilibyśmy podczas robienia zrzutu ekranu z komputera Mac.

Jaką masz alternatywę, jeśli twoja klawiatura nie obsługuje konkretnie tej części?

Możliwe, że z dziwnych powodów klawiatura fizyczna nie działa i nie możesz w ten sposób dodać podkreślenia. Nie martw się, komputery Mac mają funkcję ułatwień dostępu, która pozwoli że dołączasz tę lub inną postać z ekranu.

Klawiatura ekranowa

Aby mieć dostęp do wirtualnej klawiatury, którą oferuje nam Mac, musisz wykonać te proste czynności. Najpierw musisz przejść do lewego górnego rogu, gdzie znajdziesz ikonę jabłka i nie kliknij, aby wyświetlić opcje menu.

Następnym krokiem jest wybranie opcji „Preferencje systemowe”, następnie wybierz opcję „Ułatwienia dostępu”, a następnie „Klawiatura”. Następnym krokiem jest znalezienie i wybranie pola „Włącz klawiaturę ułatwień dostępu”, aby je aktywować. W ten sposób za każdym razem, gdy naciśniesz klawisz 'Shift + -’, wyświetli ikonę podkreślenia na ekranie.

użyj mac office

Mapa znaków

Innym sposobem, którego możesz użyć w przypadku, gdy poprzednie nie pozwalają na wpisanie podkreślenia, jest użycie ’Mapa znaków”. W nim będziesz mógł nie tylko uzyskać podkreślenie, ale także dużą liczbę specjalnych znaków i symboli.

Aby mieć dostęp do „Mapy postaci”, musisz korzystać ze skrótów klawiaturowych aw naszym przypadku musisz nacisnąć klawisze Ctrl + Cmd + Spacja. Ta akcja pokaże mapę na ekranie, teraz wystarczy znaleźć podkreślenie i dwukrotnie kliknąć, aby dodać go do tekstu.

Aby wyjść z mapy, wystarczy nacisnąć klawisz Esc i tak łatwo możesz dołączyć dowolny inny symbol, który nie możesz tego zrobić bezpośrednio z klawiatury. Jak na przykład pisanie symbolu praw autorskich na Macu.