Skip to content

Jak umieścić naklejki w komentarzach na Facebooku? – Łatwo je twórz

14 de listopad de 2021

W sieciach społecznościowych rośnie tendencja do wykorzystywania obrazów i rysunków do tworzenia komentarzy lub umieszczania ich w historii. Facebook dołączył do tego trendu i teraz masz również dostępne naklejki w swoich komentarzach. Tutaj pokażemy Ci, jak możesz z niego korzystać.

Jak zdobyć więcej naklejek na swojego Facebooka?

Kiedy Facebook zaczął działać, sensacją było móc zobaczyć zdjęcia, które opublikowali Twoi znajomi, i możliwość skomentowania tego zdjęcia. Ale słowa zawsze nie wystarczają, by wyrazić to, co naprawdę myślimy.

Ponieważ, często używano znaków alfanumerycznych, na przykład użycie akronimów w połączeniu z liczbami reprezentującymi obraz lub skrócone wyrażenie. Ten zasób odniósł tak duży sukces, że skrócone wyrażenia są używane do dziś.

Facebook ma swoją aplikację do czatu Messenger, to konto od jakiegoś czasu z wykorzystaniem naklejek. Jednak teraz na normalnej platformie Facebooka możesz używać naklejek w swoich komentarzach.

Pobierz swoje naklejki

Aby używać naklejek w swoich komentarzach, możesz je pobrać z tej samej aplikacji. Musisz tylko zlokalizować publikację, która Ci się podoba i kliknąć zakładkę Komentarz, pojawi się pasek do pisania, a po prawej stronie będą trzy ikony. Wybierz tę z twarzą, a pojawi się kolejne okno ze wszystkimi własnymi kategoriami aplikacji.

Ale jeśli chcesz mieć inne naklejki na swoim koncie, powinieneś poszukać na drugim pasku ikony strzałki w dół, która reprezentuje Pobierz. To sprawi, że przejdziesz do sklepu z plikami do pobrania i pokaże ci wszystkie dostępne pakiety. Naciśnij ten, który Ci się podoba i zacznij go używać.

Stwórz własne naklejki

Wśród nowych aktualizacji aplikacji dodano tworzenie własnych naklejek lub awatarów, bez konieczności uciekania się do innej aplikacji. Chociaż jest to powolny proces, jeśli jesteś cierpliwy, możesz: twórz obrazy z wyrażeniami, które podsumowują to, co chcesz powiedzieć.

Możesz to zrobić w ustawieniach konta, wystarczy zajrzeć do Zobacz więcej, aby wyświetlić kilka opcji. Wśród nich zobaczysz Awatary, a po ich wybraniu rozpocznie się proces budowania Twojej twarzy.

Sam ustalisz rysy twarzy takie jak: kształt nosa, uszu, oczu, kolor włosów i skóry. Jeśli nie, możesz zrobić selfie, aby dopracować aspekty swojej twarzy. Po zakończeniu procesu naklejki będą dostępne do użycia.

Jak komentować na Facebooku za pomocą naklejek?

Facebook zawsze od początku charakteryzował się innowacyjnością, dając swoim użytkownikom możliwość zareagowania na publikację, która przykuła ich uwagę. Ta reakcja o nazwie Lubię była bardzo oczekiwana za każdym razem, gdy treść była przesyłana. Ale z biegiem czasu ludzie chcieli więcej.

naklejki na facebook

Administratorzy aplikacji dodali więc więcej opcji reakcji, ale nie sprawdziły się, ponieważ inne platformy używały już emotikonów i naklejek. A żeby nie zostać w tyle, nie tylko aktywuję używanie naklejek, ale także ich tworzenie.

Jeśli chcesz komentować za pomocą naklejek, nie myśl, że będzie to dla ciebie skomplikowane. Jeśli używałeś naklejek w innych sieciach, to możesz już wpaść na pomysł, ponieważ ich zastosowanie jest bardzo podobne. Wystarczy wybrać publikację i kliknąć ikonę komentarzy, a następnie wybrać szczęśliwą buźkę, aby wybrać żądaną naklejkę.

Co zrobić, aby udostępnić naklejki WhatsApp na Facebooku?

WhatsApp to jedna z aplikacji, w których naklejki są najczęściej używane, więc możesz mieć awatar na Facebooku, który lubisz i chcesz udostępnić WhatsApp. Aby to zrobić, musisz wejść do swojej aplikacji na Facebooku i zajrzeć do zakładki komentarzy dowolnej publikacji.

Tam znajdziesz sekcję Awatary i musisz poszukać wśród swoich kreacji tego, który najbardziej Ci się podoba. Gdy to zrobisz, musisz go nacisnąć, aż pojawi się udostępnianie i zobaczysz Więcej opcji. W oknie, które pojawi się na ekranie, możesz wybrać, aby udostępnić swoją naklejkę na WhatsApp. Ta czynność przeniesie Cię do aplikacji WhatsApp, w której musisz wybrać kontakt lub grupę, aby wysłać naklejkę.

dołącz do naszego kanału telegram