Skip to content

Jak umieścić i użyć GIF-a lub ruchomego obrazu jako tapety na moim telefonie z Androidem?

27 de wrzesień de 2022

Czy wiesz, jak wprawić w ruch Gif na ekranie telefonu komórkowego z Androidem? Jeśli nie masz pojęcia, nie martw się, czytaj dalej i dowiedz się jak. Jedna z wielkich zalet systemu operacyjnego Android w porównaniu do innych na rynku jest jego wszechstronnośća co za tym idzie, jak bardzo możemy go dostosować do własnych upodobań.

Jednym z najpiękniejszych i najbardziej uderzających sposobów personalizacji naszego smartfona jest GIF. Ten typ formatu jest szeroko stosowany w sieciach społecznościowych.zwłaszcza w celu udzielenia szybkiej odpowiedzi, podczas gdy Komunikujemy się przez WhatsApp, Facebook i Instagram.

W tym konkretnym przypadku chcemy to wykorzystać, aby nauczy Cię, jak ustawić plik typu GIF jako tapetę w tym środowisku.

Co to jest plik w formacie GIF?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że kiedy mówimy o plikach GIF, odnosimy się do tego rodzaju seria obrazów, które kończą się generowaniem krótkiego filmulub tak blisko, jak tylko możesz.

We wszystkich sieciach społecznościowych znajdziesz wiele z tych ruchomych obrazów dostępne do odpowiadania na wiadomości do znajomych. Jednak możesz być w stanie stwórz własny gif, kiedy tylko chcesz i dostosuj je do swoich upodobań.

Z drugiej strony możesz skorzystać z tego formatu wymiany obrazów nie tylko w sieciach społecznościowych, ale też zawsze możesz nosić go na ekranie telefonu komórkowego. Ciekawe jest to, że w ten sposób będziemy mieli tło, które będzie się poruszać za każdym razem, gdy zobaczymy telefon, i wiemy, że z pewnością przyciągnie to uwagę kilku naszych czytelników.

Dostosowanie naszego telefonu komórkowego z Androidem w tym sensie nie jest zbyt skomplikowane, chociaż musimy zrozumieć, że niektóre specjalnie opracowane aplikacje mogą być potrzebne, aby pomóc nam w tym zakresie. Umieść GIF jako tło pulpitu na Androidzie Jest to coś, czego przynajmniej na razie nie możemy zrobić domyślniedlatego chcemy Cię nauczyć, jak robić to ręcznie.

Poza tym, zanim przejdziemy do szczegółów tego samouczka, nie chcieliśmy nadmiernie podkreślać, że istnieje wyraźna różnica między ruchomymi tapetami, który może zużywać zbyt dużo baterii i prosty GIF. Umieszczenie GIF-a jest rozwiązaniem pośrednim dla tych, którzy chcą się poruszać, ale po chwili nie zabraknie im baterii, więc lepiej czytaj dalej ten artykuł.

Jak umieścić ruchomy GIF jako tapetę na telefonie z Androidem?

Smartfon ze spersonalizowanym gifem

GifWidget to pierwsza aplikacja wykorzystująca GIF jako tapetę na Androida, którą chcemy polecić w takich przypadkach, taki, który pozwala ustawić dowolny GIF jako tło w ciągu zaledwie kilku sekund. To, co robi ta aplikacja, to umieszczenie danego pliku na tle pulpitu, więc jeśli GIF ma przezroczystą część, będzie jeszcze bardziej atrakcyjny niż zwykle.

Ponadto GifWidget nazywa się tak, ponieważ po pobraniu aplikacji, Następny krok będzie wyszukanie widżetu z naszego ekranu i umieszczenie go, wybierając GIF, który najbardziej nam się podoba, po przesłaniu. Aby to zrobić, aplikacja posiada sporą liczbę GIF-ów, które są już wgrane na platformę, chociaż mamy też możliwość wygenerowania własnych przy ich wyborze.

Teraz, jeśli chcesz mieć prawdziwe tło GIF, żeby to jakoś nazwać, musisz wiedzieć, że istnieje inna bardzo ciekawa aplikacja, w przypadku AnimGIF Live Wallpaper 2, który ma setki animowanych teł. Oczywiście nie mógł nic poradzić na to, że ma minus, który w jego przypadku wiąże się z faktem, że zużywa dużo energii, dlatego zalecamy wypróbowanie obu, dopóki nie znajdziesz tego, który najbardziej Ci odpowiada.

Odważ się używać Gif na telefonie komórkowym, a nie tylko odpowiadać znajomym na WhatsApp lub opublikuj je na instagramowych historiach. ustawiać Gif na ekranie Twojego Androida i nadaj mu wyjątkowy akcent to zrobi wrażenie na wszystkich.

dołącz do naszego kanału telegram