Skip to content
Mac

Jak umieścić hasło do pliku Zip na MacOS? – Większe bezpieczeństwo

12 de styczeń de 2022

W świecie sieci już wiemy, że nasze dane osobowe są czymś, na co musimy zwracać szczególną uwagę, w odniesieniu do tego, jak się nimi zajmujemy i jak się nimi dzielimy, ponieważ łatwo wpaść w ręce pozbawione skrupułów. Wykorzystanie skompresowanych plików pozwala nam mieć pewną kontrolę nad informacjami, które udostępniamy, Wiedza o tym, czym one są i jak działają, jest ważna ze względu na ich przydatność.

W tym artykule pokażemy Ci jak umieścić hasło do pliku Zip na MacOSi znacznie poprawi Twoje bezpieczeństwo. Zbadamy również funkcje tego systemu operacyjnego, co sprawia, że ​​Twoje urządzenia są wyposażone w zestaw narzędzi i co pozwala chronić pliki hasłem. Są to funkcje, które wielu użytkowników ignoruje.

Jak szyfrowane są foldery na dysku na Macu?

Szyfrowanie folderów na dysku na urządzeniu Mac, to świetny sposób, aby Twoje prywatne rzeczy były bezpieczne, w tym nowym ulepszonym narzędziu mówimy o szyfrowaniu folderu poprzez tworzenie obrazu na dysku z tego samego folderu, ta bardzo bezpieczna nowość może być wykonana bardzo szybko i łatwo w użyciu, co daje nam dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla naszych użytkowników .pliki.

Aby skorzystać z tego narzędzia, zadzwoń „Obraz folderu”, musimy mieć system Mac OS X 10.8 lub nowszy, ponieważ po nich został dodany. Aby to osiągnąć musimy otworzyć narzędzia dyskowe do tego idziemy Applications> Utilities, następnie File> New> Disk image folderu> w wyskakującym okienku wybieramy folder> Image format, który wybieramy, Read/Write> Encryption wybierz 128-bitowy AES i zapisz.

Następnie przejdź do generowania hasła lub możemy wygenerować jeden z tego punktu automatycznie, naciskając mały czarny klawisz, odznacz pole pamiętaj hasło, a na końcu Ok i zostanie utworzony obraz folderu.

Jak uzyskać dostęp do skompresowanych plików z komputera Mac?

W przypadku otwierania i rozpakowywania skompresowanych plików na komputerze Mac, I to jest to, że z systemu operacyjnego możemy go otworzyć bez problemu, ponieważ natywnie przynosi kompresor i dekompresor plików. Chodzi o to, że jest to zgodne tylko z plikami Zip, ale to nie jest problem, ponieważ w Mac App Store możesz uzyskać bardzo wydajne programys, aby je otworzyć, jeśli nie są obsługiwane.

kompresuj pliki i oszczędzaj miejsce

Zresztą, znając już pliki skompresowane, możemy kupić ze sklepu Mac program, który pomoże nam w tym zadaniu i po zainstalowaniu go aktywujemy, aby był kompatybilny ze wszystkimi formatami dostępnymi dla plików skompresowanych, sposób użycia jest prosty , Wybieramy plik i wybieramy stronę do rozpakowania i to wszystko.

W jaki sposób kompresowanych jest wiele plików jednocześnie?

W przypadku konieczności utworzenia skompresowanego pliku, zawierającego kilka elementów, musimy najpierw wybrać pliki kursorem, a następnie przejść do kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „skompresuj dwa elementy” Po tym zobaczymy, że wybrane pliki pojawią się jako skompresowane, w jednym pliku Zip o nazwie „Zip File”.

W przypadku chęci skompresowania pliku, z wewnętrznego wniosku Mac, będzie to odpowiednia procedura, chociaż w ten sam sposób możemy je później otworzyć, z programów i aplikacji do otwierania skompresowanych plików Zip, bez konieczności otwierania ich z innego systemu operacyjnego, tak jest w przypadku udostępniania.

Jaka jest prawidłowa procedura kompresji plików Zip z hasłem?

Bezpieczeństwo jest zawsze dobre, dlatego dodawanie haseł do skompresowanych plików jest konieczne, aby zadbać o informacje, w tym celu musisz wykonać następującą procedurę. Najpierw otwieramy terminal albo ze światła Spot, kopiując Terminal, na ścieżce narzędzi lub za pomocą kombinacji klawiszy ⇧ + ⌘ + U.

Przy otwartym terminalu musimy skopiować następujące elementy, aby zaszyfrować pojedynczy plik „Zip –e [nombre-que-daremos] [nombre-del-archivo]”, W przykładzie byłoby to „Zamek – e [comprimido.zip] [archivo.exe]” w ten sposób plik zostanie utworzony.

Aby nadać mu hasło, kopiujemy z terminala ścieżkę, w której na dole znajduje się plik „Compressed $ Zip –e compress.Zip file.exe”, pojawi się opcja wpisania hasła i potwierdzenia go, w ten sposób skompresowany plik pozostanie z hasłem. Potwierdzamy to w folderze, który go zawiera.

Winzip jest kompatybilny ze wszystkimi

Użyj Winzip dla Mac

W przypadku otrzymania skompresowanych plików, które nie są kompatybilne z komputerem Mac, możesz użyć programu Winzip i pobrać go z jego oficjalnej strony lub ze sklepu Mac App Store, co da ci możliwość rozpakowania wszystkich otrzymanych plików, ponieważ ma jakość kompatybilności z większością z nich

Wpis Jak ustawić hasło do pliku Zip na MacOS? – Większe bezpieczeństwo zostało opublikowane po raz pierwszy w Look How It Is Made.

dołącz do naszego kanału telegram