Skip to content

Jak umieścić H1, H2, H3 i H4 w moich postach w Bloggerze (przykład) | Tytuły i napisy w formacie HTML

23 de luty de 2021

Posiadanie miejsca w sieci jest niezbędne, aby być świadomym wszystkiego, co dzieje się na świecie. Projekt ma charakter informacyjny, rozrywkowy, sportowy czy kulturalny dzięki odpowiednim narzędziom może to być całkowity sukces.

Blogger wśród zapomnianych przestrzeni

Pomimo świetnej aktywności istnieje w mediach społecznościowych, są przestrzenie, których historia sięga bardzo dawna i choć przestały być tak wykorzystywane w porównaniu z latami ubiegłymi, to nadal są bardzo ważne do podejmowania projektów i przekazywania pomysłów.

Jedną z tych wielu przestrzeni jest Blogger. Ta usługa uruchomiona w 1999 r. I kupiona przez Google w 2003 r. Jest medium, które umożliwia użytkownikom publikowanie treści napisanych przez ich użytkowników.

Dobre umiejscowienie

Pomimo wpływu, jaki sieci społecznościowe wywarły na użytkowników korzystających z tej platformy, nadal jest wielu, którzy na niej pozostają.

Jeśli masz już profil w sieci społecznościowej i chcesz go uzupełnić o profil blogera do oferuj swoim czytelnikom znacznie szersze treścinależy pamiętać o następujących zaleceniach:

  • Upewnij się, że oferujesz jakość treści.
  • To, co piszesz, musi być oryginalny.
  • Unikaj kopiowania wklejania artykułów należących do tej lub innej platformy.

Blogger i SEO

Jednak powyższe zalecenia to tylko mały krok w kierunku Twój Blogger cieszy się uznaniem, na jakie może zasługiwać.

Optymalizacja wyszukiwarki, optymalizacja wyszukiwarek lub SEO , to działania, które służą do optymalizacji pozycjonowania strony internetowej na liście wyników wyszukiwarek takich jak m.in.Google, Bing.

Na poziomie treści na stronach takich jak Blogger skupia się na spraw, by Twoje artykuły były bardziej przydatne i trafne dla wszystkich użytkowników, którzy mogą szukać informacji na tematy związane z tym, co piszesz.

Jak pozycjonować swoje treści?

Aby Twoje artykuły miały rozszerzenie wysokiej jakości treści w ramach SEO, ważne jest, aby zwracać uwagę na nagłówki. Wyszukiwarki działają tak, jak z pewnością robisz: na podstawie tego, co wskazuje nagłówek, analizujesz, czy ten artykuł lub ta część artykułu może zawierać to, czego naprawdę szukasz.

pozycjonuj swoje treści

Cóż, wyszukiwarki lubią Google i Bing analizują w większości zawartość nagłówków aby zaoferować dokładniejsze wyszukiwanie tego, co użytkownik chce przeczytać. Dlatego nagłówki na różnych poziomach stanowią centralną oś poszukiwań.

Proces dostosowania tekstu do umieszczenia moich H1, H2, H3 i H4

W tym sensie ważne jest, aby to podkreślić w Bloggerze, większość ich szablonów nie jest zoptymalizowana pod kątem SEOAle dzięki serii prostych i ważnych zmian możesz dokonać ogromnego zwrotu.

Możesz skorzystać z paska narzędzia blogera. Tuż obok obszaru wyboru rozmiaru tekstu znajduje się rozwijany pasek z opcjami: nagłówek, podtytuł, podtytuł i normalny.

  • H1 nagłówka artykułu to wpis. Tuż przed przystąpieniem do tworzenia struktury treści artykułu Blogger prosi o określenie nazwy wpisu, która jest pierwszym elementem używanym przez wyszukiwarkę.
  • Wybierz tytuł artykułu i umieść go, używając narzędzi Bloggera, jako nagłówek. W ten sposób zostanie automatycznie umieszczony jako H2.
  • Zaznacz tekst, który ma służyć jako podtytuł i korzystając z paska narzędzi, wybierz opcję, która ma być rozpoznawana jako taka i wyświetlana jako H3.
  • Resztę tekstu, który zawiera artykuł, należy zaznaczyć jako podtytuł, dzięki czemu Blogger rozpozna go jako H4.
  • Normalna opcja byłaby podobna do opcji podtytułu, ale spowodowałaby, że tekst miałby mniejszą wagę w wyszukiwarkach.

Sprawdź wynik

Aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, wystarczy wybrać po lewej stronie ekranu, tuż pod sekcją wprowadzania, przycisk HTML aby wyświetlić kod źródłowy strony.

W ten sposób interfejs zmieni się na pokaż treść swojego artykułu, ale w tym języku kodu, w którym podczas przewijania możesz zobaczyć każdy z nagłówków, podtytułów i podtytułów oznaczonych jako H2, H3 i H4.

dołącz do naszego kanału telegram