Skip to content

Jak umieścić dostęp do swojego profilu na „pasku dostępu” Facebooka?

19 de grudzień de 2021

Aplikacja Facebook nadal jest siecią społecznościową z największą liczbą użytkowników na świecie, co jest kamieniem milowym osiągniętym dzięki oryginalnemu interfejsowi. Pomiędzy ciągłymi aktualizacjami dodaje coraz więcej funkcji; Ponadto umożliwia szeroki poziom dostosowania projektu. Dowiedz się, jak umieścić dostęp do swojego profilu w „Pasku dostępu” Z Facebooka.

Z tego paska możesz szybko wejść do różnych sekcji swojego Facebooka w aplikacjach mobilnych tej sieci społecznościowej. Dostosowując go, możesz usunąć skrót z tego miejsca lub umieścić inny; możesz go nawet przesuwać i dostosować inne aspekty skrótów, zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS.

Jak usunąć skrót z paska na Facebooku?

Skróty na pasku na Facebooku i Facebooku Lite są dość przydatne, aby szybko znaleźć wszystkie powiadomienia. Stamtąd możesz zobaczyć powiadomienia o aktywności znajomych, wspomnienia, urodziny; a także wchodzenie na filmy i obszar targowy. Zapewnia również szybki dostęp do zaproszeń do znajomych na Facebooku.

Teraz, jeśli jedna z tych ikon jest dla ciebie niepraktyczna, aplikacja umożliwia usunięcie go z baru. Procedura usuwania skrótu z aplikacji na Facebooku jest dość prosta. Postępuj zgodnie z instrukcjami na urządzeniu, w zależności od posiadanego systemu operacyjnego, i usuń wszelkie ikony z paska dostępu.

W aplikacji na Androida

Rozwiń menu aplikacji, przesuwając palcem od prawej do lewej. Następnie przejdź do opcji „Ustawienia”. Na liście kategorii, które zostaną otwarte, przejdź do sekcji „Preferencje”. Znajdziesz tam „Skróty”, z których możesz dostosować pasek i wyłącz dowolną ikonę, którą chcesz.

Z urządzenia z systemem iOS

W aplikacji Facebook na iOS otwórz menu i poszukaj opcji „Ustawienia i prywatność”. Na ekranie pojawi się lista opcji; wpisz „Skróty”. Z tego menu możesz ręcznie dostosuj pasek zaklęć. Szereg zakładek pozwala dezaktywować dostępne skróty; wyłącz przełącznik ikony, którą chcesz usunąć.

Jak utworzyć skrót do swojego profilu na Facebooku z Androida?

Pasek skrótów sprawia, że ​​korzystanie z aplikacji Facebook jest znacznie bardziej płynne, ponieważ zapewnia skrót do powiadomień i innych sekcji sieci społecznościowej. Oprócz dostępu domyślnego możesz również dodaj inne skróty na pasku. Dowiedz się, jak utworzyć skrót do swojego profilu.

ustaw skróty do paska na facebooku

Na urządzeniu z systemem Android otwórz aplikację Facebook i poszukaj menu opcji, oznaczonego ikoną z trzema poziomymi paskami. Tam, Przejdź do ustawień’, gdzie znajdują się wszystkie sekcje, które pozwalają dostosować opcje konta. Wśród tych sekcji znajdują się „Preferencje”, w których można znaleźć ustawienia paska dostępu.

Opcja do wyboru to „Skróty”. W tej sekcji znajduje się strona, z której zarządzane są ikony pojawiające się na pasku dostępu. Poszukaj skrótu „Profil” na liście skrótów i zaznacz opcję aktywacji.

Po powrocie do ekranu głównego aplikacji, nowa ikona pojawi się na pasku. Możesz użyć tego samego procesu, aby utworzyć inne skróty, takie jak skrót do gier na Facebooku.

Jak dostosować skróty do paska z Facebook Lite?

Wersja Lite Facebooka ułatwia wielu użytkownikom łączenie się z siecią społecznościową dzięki niskim wymaganiom dotyczącym danych i przechowywania. Ponadto posiada większość podstawowe cechy oryginalnej aplikacji, jak pasek zaklęć.

Jednakże, opcje dostosowywania interfejsu są bardziej ograniczone. Jedną z funkcji oferowanych przez Facebook Lite jest ciemny motyw, czyli możesz zmienić kolor tła interfejsu, aby oszczędzać dane i baterię.

Jedną z funkcji niedostępnych w Facebook Lite jest dostosowanie paska dostępu. W związku z tym, nie można modyfikować paska zaklęć w tej wersji aplikacji do dodawania lub usuwania skrótów.

Innym sposobem, w jaki Facebook pozwala dostosować pasek skrótów, jest umieszczenie go w innej części ekranu. Domyślnie w systemie Android jest wyświetlany u góry ekranu, pod paskiem wyszukiwania; w iOS natomiast pojawia się poniżej.

przesuń pasek nawigacji na facebooku

W „Ustawieniach” poszukaj ’Menu skrótów’. Oprócz listy skrótów, które można dołączyć do paska lub z niego usunąć, istnieje również opcja, której można użyć do zmiany lokalizacji paska w celu dostosowania interfejsu do wygodniejszego dla siebie sposobu.

Należy zauważyć, że ta funkcja niedostępne dla wszystkich urządzeń i jest dostępny wyłącznie w głównej aplikacji Facebooka. Aby uzyskać do niego dostęp, upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji na swoim urządzeniu.

Jedną z najpopularniejszych funkcji interfejsu Facebooka jest pasek nawigacyjny. Jest tak praktyczny, że nawet inne aplikacje społecznościowe skopiowały go na różne sposoby. Niemniej jednak, inni użytkownicy uważają to za niewygodne.

Chociaż w swoich ostatnich aktualizacjach ma zintegrowane opcje dostosowywania paska skrótów, które umożliwiają usuwanie i dodawanie skrótów, a także przesuwanie lokalizacji paska, nie można go całkowicie wyłączyć.

Jest to charakterystyczny element aplikacji, który cieszy się aprobatą dużej części jej użytkowników, więc jest mało prawdopodobne, że otrzymasz aktualizację pozwalającą na podjęcie takich działań. Interfejs mocno zależny od paska nawigacyjnego, więc nadal będzie obecny w aplikacji Facebook na iOS i Androida.

dołącz do naszego kanału telegram