Skip to content

Jak ukryć mój stan aktywny w Meet przed Gmailem — ustaw prywatność

4 de grudzień de 2021

Google Meet to platforma zaprojektowana przez Google LLC, ta aplikacja była bardzo przydatna dla przedsiębiorców i profesjonalistów, ponieważ pozwala organizować spotkania poprzez wideokonferencje o dużej pojemności uczestników. Dlatego jeśli jesteś nauczycielem, możesz używać Meet do prowadzenia wirtualnych zajęć. W środku globalnej pandemii wirtualne zajęcia z wykorzystaniem takich środków technologicznych okazały się bardzo pomocne.

W tym sensie czytaj do końca tego artykułu, ponieważ chcemy w prosty sposób wyjaśnić cechę tego doskonałego narzędzia komunikacyjnego i ma ona związek z Status e-maili Gmaila aktywny w MeetDlatego tutaj dowiesz się, jak skonfigurować swoją prywatność za pomocą aplikacji mobilnej i komputera.

Dlaczego warto ukrywać stan swojej aktywności w Google Meet?

Google Meet to doskonałe narzędzie, które pozwala planować spotkania, w których bierze udział łącznie 250 osób. Z drugiej strony, ze względu na to, że jego uwaga skierowana jest głównie do osób zajmujących się edukacją i przedsiębiorcami, został zaprojektowany z zachowaniem środków bezpieczeństwa w celu ochrony informacji, które są w nim przetwarzane, aby zapewnić bezpieczne korzystanie z niego wszystkim użytkownikom.

Jednak, podobnie jak inne ważne aplikacje, takie jak Facebook i Instagram, które wyświetlają symbol wskazujący na aktywny status użytkowników, Meet ma również tę samą zintegrowaną funkcję, ale dla niektórych może to być po prostu irytujące, jeśli nie chcą, aby inni widzieli ich online i uniemożliwić im kontakt z nimi.

Jeśli myślisz tak samo, najlepiej ukryć stan swojej aktywności, w tym celu otwórz Google Meet i w symbolu konfiguracji przejdź do „Ustawienia”, w nim przesuń w lewo, aby odznacz pole „ostatnia aktywność”.

Jaka jest procedura ukrywania Google Meet przed Gmailem?

Wcześniej funkcja Google Meet i do czego służy została wyjaśniona w odpowiednim czasie i chociaż niektórzy użytkownicy zdecydowali się na pobranie aplikacji, nie korzystają z niej, z tego powodu uznali za konieczne dezaktywację Google Meet w Gmaila. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, wykonaj czynności wymienione poniżej, aby ukryj Meet przed e-mailem Gmail, z urządzenia mobilnego, a także z wersji internetowej na komputerze.

Z aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna Google Meet jest dostępna na urządzenia z Androidem i iOS, dlatego jeśli masz niektóre z tych wersji, postępuj zgodnie z tą samą procedurą, ponieważ interfejs jest taki sam w obu systemach operacyjnych. Więc najpierw otwórz aplikację Google Meet, a następnie kliknij Menu, które znajduje się w lewej górnej części ekranu w kształcie trzech pasków.

Po otwarciu menu zostanie wyświetlona seria opcji, po których należy przejść do ustawień i kliknąć swój e-mail Gmail. Później wejdziesz na stronę z kilkoma opcjami i podzielonymi sekcjami, tam poszukaj sekcji „Spotkaj się” i wyłącz opcję „Spotkaj się na rozmowy wideo”.

poznaj logo

Korzystanie ze strony internetowej na komputery PC

Aby ukryć Meet przed pocztą e-mail w przeglądarce internetowej, musisz zalogować się na oficjalnej stronie Gmaila na swoim komputerze. Następnie przejdź do Ustawień na ikonie w kształcie koła zębatego, która pojawia się w prawym górnym rogu ekranu komputera i kliknij „Zobacz wszystkie ustawienia”.

Następnie w sekcji konfiguracji kliknij kartę Czat i spotkaj się, w ramach tej opcji wybierz „Ukryj sekcję spotkania w menu głównym”. Na koniec kliknij Zapisz zmiany, aby potwierdzić ten proces.

Jak całkowicie odłączyć konto Meet od Gmaila?

Z drugiej strony, jeśli nie chcesz już, aby Twoje konto Google Meet pojawiało się w Twojej poczcie Gmail, możesz odłączyć je od niego, aby uniknąć otrzymywania powiadomień z aplikacji lub zapraszania Cię na spotkania, lub po prostu teraz to robisz nie trzeba używać takiego narzędzia.

Jak odłączyć Google Meet od Gmaila pl przejdź do sekcji połączonych kont a w opcji Konta zewnętrzne przejdź do „Odłącz”. W ten prosty sposób możesz sprawić, że Twoje konto Meet nie będzie już pojawiać się w Twojej poczcie e-mail, jednak jeśli w dowolnym momencie nie pozwala to na to, wejdź do pomocy technicznej Gmaila, aby znaleźć rozwiązanie.

dołącz do naszego kanału telegram