Skip to content
Mac

Jak ukryć mój adres IP w systemie Mac OS X za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox za darmo bez programów

23 de marzec de 2023

Adresy IP to nasz cyfrowy podpis. Czy to są zidentyfikować nas podczas uzyskiwania dostępu do strony internetowej bez względu na to, ile razy to zrobimy. Zawsze będziemy mieć adres IP, ale… co by było, gdybyś mógł go ukryć?

W ten sposób i za pomocą przeglądarki Firefox możemy nawigować udając, że nasz adres IP należy do innego obszaru geograficznego. Jeśli chcesz lub masz powody, aby to zrobić, trafiłeś do właściwego przewodnika. Tylko wykonując następujące kroki, które zaproponujemy, będziesz mógł ukryć swój podpis cyfrowy.

Jak ukryć adres IP w systemie Mac OS X za pomocą przeglądarki Firefox

Aby móc ukryć swój adres IP na komputerze Mac, będziesz musiał otwórz przeglądarkę Firefox, możesz to zrobić, klikając dwukrotnie jego ikonę myszą. I od razu zauważysz, że nazwa przeglądarki pojawia się w lewej górnej części.

Być tak, klikniesz na nazwę Firefoksa co powinno wyświetlić listę z różnymi opcjami przeglądarki. W tym menu powinieneś kliknąć przycisk z napisem: „Opcje”. Ta czynność powinna otworzyć nowe okno na środku ekranu.

To okno ma różne segmenty, ale będziemy musieli wybrać tylko ten, który mówi: „Zaawansowany”. Jest to reprezentowane przez koło zębate. Teraz w tym konkretnym segmencie będziemy musieli uzyskać dostęp do podmenu „Siatka”.

Szybko zauważymy, że to podmenu zawiera dużą liczbę wariantów, które możemy zmienić lub wybrać. Będziemy musieli po prostu zlokalizować sekcję: „Połączenie” i kolejno kliknij w przycisk: „Skonfiguruj sposób, w jaki Firefox łączy się z Internetem”.

W tym nowym panelu opcji, który wprowadziliśmy, będziemy musieli zaznaczyć miejsce, w którym jest napisane: „Ręczna konfiguracja proxy”. Spowoduje to aktywację pól modyfikacji w opcjach do wyboru. Teraz przychodzi jeden z najłatwiejszych kroków ze wszystkich:

wykonamy przeszukaj sieć, aż znajdziesz stronę, która oferuje swoje usługi jako proxy. Jest ich naprawdę dużo i ciągle pojawiają się za darmo. Wystarczy wpisać w ulubioną wyszukiwarkę słowa: „Proxy – Usługa – Bezpłatnie”.

Gdy znajdziesz taki, który jest przydatny, skopiuj jego adres HTTP. Następnie będziesz musiał wrócić do ostatniego okna konfiguracji, w którym byliśmy. W tym oknie kliknij pole z napisem: „Http Proxy” albo „Serwer proxy HTTP” i wklej skopiowany adres.

Ponadto, zaznacz pole pod tą opcją, gdzie jest napisane: „Użyj tego samego serwera proxy dla wszystkich protokołów”. W ten sam sposób przejdź do pola: „Nie używaj proxy dla” (Zwykle jest to ten z największym polem do pisania.) Tutaj będziesz musiał napisać: „’lokalny host, 127.0.0.1” bez cudzysłowów.

OhI gotowy!, wystarczy nacisnąć „Akceptuj” i gotowe zakamuflować swój adres IP za pomocą systemu Mac OS X. W ten sposób wiesz już, jak się ukryć podczas przeglądania Internetu, a także wiesz, jak cofnąć wszystkie te kroki, jeśli chcesz.

Prywatność jest bardzo ważna w naszych urządzeniach, a tym bardziej, gdy jesteśmy podłączeni do Internetu i to jest kiedy łączymy się z siecią, zawsze jesteśmy w niebezpieczeństwie. Pomiędzy zainfekowaniem złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem szpiegującym i setkami innych rzeczy, oczywiście ochrona jest zawsze konieczna iz tych powodów ważne jest, aby mieć dobry program antywirusowy. Temat, o którym rozmawialiśmy przy kilku okazjach i zalecaliśmy, a nawet dokonywaliśmy porównań produktów Kaspersky, Panda, AVG, Avira itp.

ukryj adres IP mac

Przewodnik, aby dowiedzieć się, jak ukryć swój adres IP

Nie powiemy ci, że jest to konkretnie adres IP, ponieważ jeśli tu jesteś, wyobrażamy sobie, że już wiesz, o co chodzi. Przechodzimy więc bezpośrednio do tego, co dla nas ważne Jak ukryć moje IP? Mamy różne metody.

Pierwszy to korzystanie z serwerów proxy, w zasadzie chodzi o serwery, które są używane jako rodzaj pomostu między tym, co byłoby naszym komputerem, a miejscem docelowym kości, które chcemy zobaczyć.

Możemy przekroczyć usługi proxy Podobnie jak w przypadku www.proxy.org, a my przeglądamy anonimowo, problem polega na tym, że ponieważ są publiczne, przestają działać, poza tym nie są praktyczne do przeglądania strony internetowej i są zbyt wolne.

Istnieją również płatne serwery proxy, które działają znacznie lepiej. W takim przypadku zalecamy zajrzenie na tę stronę, na której są bardzo dobre: ​​https://www.highproxy.com/

Jak korzystać z proxy

Aby więc móc z niego korzystać, musimy na przykład użyć przeglądarki Firefox i przejdziemy do części ustawienie na później, kiedy już będziemy w środku opcjewybierać Zaawansowany i tam idziemy do części Siatka i znowu do Ustawienie. Tutaj wybieramy Ręczna konfiguracja proxy a to, co musimy zrobić, to wpisać adres IP i port proxy.

łatwo ukryć adres IP

Ukryj adres IP za pomocą VPN

Na przykład bardzo często ci, którzy pobierają wiele plików torrent, używają VPN, a najlepsze z nich to:

cześć vpn: Daj spokój, jest to jeden z najbardziej znanych, ponieważ jest darmowy, ale ma haczyk. Ogólnie rzecz biorąc, działa całkiem dobrze i umożliwia nam dostęp do różnych rodzajów treści, które często są blokowane w naszym kraju. Z pewnością zdarzyło Ci się to kiedykolwiek w YouTube.

Problem polega na tym, że ma sposób działania, w którym nasze IP jest używane przez innego użytkownika i część naszej przepustowości aby VPN działał iw ten sposób wykorzystujemy IP innego i tak dalejTo dość obszerny temat, ale też nie jest zły, w końcu jest darmowy.

Ukryj mój tyłek: Z dość opisową nazwą, ten VPN jest płatnyale jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych na rynku i kosztuje tylko około 7 dolarów miesięcznie, jeśli używasz go za dużo, wcale nie jest źle, ponieważ zdecydowanie ukrywasz swoje IP i nie musisz się już martwić.

dołącz do naszego kanału telegram