Skip to content

Jak ukryć kontakt WhatsApp i w książce telefonicznej telefonu

21 de listopad de 2021

WhatsApp to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych najczęściej używana przez miliony użytkowników na całym świecie, a jej główną funkcją, taką jak czat, jest środek komunikacji między ludźmi. Tak wielu martwi się o prywatność swoich wiadomości. W tym sensie w tym samouczku dowiesz się jak ukryć kontakt WhatsApp przy użyciu różnych metod.

Jak mogę ukryć rozmowę w WhatsApp Web?

Statusy WhatsApp są bardzo interesujące, oprócz tego, że pozwalają nam komunikować się z innymi, pozwalają nam dzielić się wyjątkowymi chwilami. W rzeczywistości, jeśli nie chcesz, aby niektórzy z nich je widzieli, możesz zablokować statusy WhatsApp niektórym kontaktom.

Podążając za tym pomysłem, czy można ukryć rozmowę w WhatsApp Web? Odpowiedź brzmi nie, jednak jeśli korzystasz z internetowej wersji tej aplikacji, jest to możliwe używanie rozszerzenia, które pozwala to ukryć, pokażemy Ci jak to zrobić:

Użyj rozszerzenia Chrome „WhatsHide”

Rozszerzenie WhatsHide to narzędzie, które umożliwia odczytywanie wiadomości od Twoich kontaktów bez konieczności wchodzenia do aplikacji. Jest to doskonała opcja dla zachowaj prywatność swoich kontaktów. Aby z niego skorzystać, wystarczy zainstalować rozszerzenie WhatsHide z Google Chrome, które jest reprezentowane przez czerwoną ikonę i pasek adresu.

Jak działa to rozszerzenie mojej WhatsApp Web?

Po zainstalowaniu wpisz WhatsHide i wpisz nazwę swojego kontaktu, a następnie kliknij przycisk +. Automatycznie zniknie z listy czatów. Wadą tego jest to, że podczas ukrywania pozostanie puste miejsce omijające nazwę kontaktu, aby ktoś mógł wiedzieć, że coś ukrywasz, ale mimo to spełnia swój cel.

Z drugiej strony istnieje inna metoda ukrywania czatu. Odwołujemy się do opcji zarchiwizować rozmowęPo aktywacji kontakt automatycznie staje się ostatnim na liście i jest zapisywany w archiwum. Wykonaj poniższe czynności, aby ukryć kontakt z Androida i iOS:

Naucz się ukrywać swoje kontakty na Androidzie

Otwórz WhatsApp, aby znaleźć kontakt, który chcesz ukryć, a następnie przytrzymaj go, aby go wybrać, po czym na ekranie pojawi się seria opcji i wybierz opcję „Archiwizuj”. Jak wspomniano, kontakt ten zostanie przeniesiony na dół listy czatów, co uniemożliwi jego widoczność.

Naucz się ukrywać swoje kontakty przed iOS

Ukrycie kontaktu WhatsApp na urządzeniu z systemem iOS jest bardzo łatwe, a kroki są podobne do opisanych powyżej, dlatego różnica polega na tym, że zamiast trzymać palec na kontakcie, musisz przesunąć się w prawo, aby pojawiły się niektóre opcje , w której należy wybrać opcję 'Archiwum’ i to wszystko.

whatsap logo

Jak mogę odzyskać rozmowę po ukryciu jej tą metodą?

Najlepszą rzeczą w tej funkcji jest to, że ukryte czaty można bardzo łatwo odzyskać, więc aby rozpakować czaty WhatsApp, musisz przejść do końca listy rozmów i otwórz zarchiwizowane czaty. Aby przywrócić je do poprzedniego miejsca, wystarczy przytrzymać palec na kontakcie i przesunąć w lewo, aby wybrać opcję „Przywróć archiwum”.

Chociaż funkcja archiwizowania rozmów jest dobrym rozwiązaniem, aby ukryć niektóre kontakty, nie jest to bardzo bezpieczna opcja, ponieważ jeśli ktoś ma dostęp do Twojego urządzenia i wie o tym procesie, może łatwo zobaczyć Twoje zarchiwizowane czaty. Z tego powodu, dla większego bezpieczeństwa chcemy wyjaśnić inne metody do ochrony kontaktów i rozmów.

Połącz bezpieczny folder z WhatsApp

Bezpieczny folder to metoda, która nie należy do aplikacji WhatsApp, a raczej jest to narzędzie dostępne na urządzeniach Samsung. Jeśli masz jeden z nich, nie wahaj się wykonać poniższych kroków: najpierw otwórz bezpieczny folder i kliknij „Dodaj aplikacje”, po czym wybierz WhatsApp.

smartfon z odciskiem palca

Użyj odcisku palca, aby chronić swoją aplikację

Używanie odcisku palca jako mechanizmu ochrony aplikacji to dobra metoda na zachowanie prywatności wszystkich informacji na WhatsApp. Jednak odcisk palca konkretnie nie ukrywa kontaktów, chroni aplikację, która tylko palcem umożliwia dostęp do niej.

Aby to zrobić, musisz zablokować WhatsApp odciskiem palca, przechodząc do trzech punktów znajdujących się w prawym górnym rogu. Następnie otwórz opcję Konto, a następnie w Prywatność, w końcu wybierz „Blokada odcisków palców”.

Użyj aplikacji Blokada czatu dla Whatsup na swoim Androidzie

Ostatnią metodą ukrycia kontaktu w tej aplikacji jest umieszczenie hasła, które chroni rozmowy, zachowując ich prywatność, aby nikt inny nie mógł ich odczytać. Blokada czatu dla WhatsApp Jest to całkowicie darmowa aplikacja, a najlepsze jest to, że nie blokuje całej aplikacji, a jedynie blokuje niektóre czaty.

dołącz do naszego kanału telegram