Skip to content
Mac

Jak ukryć komputer Mac lub MacBook Dock i mieć więcej miejsca na ekranie?

21 de wrzesień de 2021

Laptop popularnej marki Apple, określany jako Mac, był postrzegany jako jeden z najciekawsze komputery casual dla większości ludzi, którzy są ciekawi lub potrzebują kupić jedną z tych potężnych maszyn.

Wśród zalet tych zespołów, które możemy wyróżnić, jest ich wysoka wydajność, ergonomiczna konstrukcja, która jest bardzo przyjemna dla oka, mają własny, korzystny system operacyjny zaprojektowany przez Apple, który jest zoptymalizowany, aby jak najlepiej wykorzystać sprzęt i być stale aktualizowane.

komputery Mac nas w swojej konfiguracji oferują sporo udogodnień, które znacznie poprawiają wrażenia z jego użytkowania, takie jak narzędzie Dock, które jest miejscem na pulpicie ekranu głównego, które służy do bezpośredniego dostępu do aplikacji i klasycznych funkcji systemu operacyjnego, w którym można przechowywać ostatnie aplikacje lub wybrane jako ulubione przez nas.

Jakie są zalety korzystania z Dock do folderów lub aplikacji na komputerze Mac?

Jak widzimy, Dock jest dość intuicyjnym i elastycznym narzędziem podczas korzystania z naszego komputera, ponieważ pozwala nam umieszczać lub instalować aplikacje, foldery lub dowolny dokument, który jest często używany w naszym codziennym życiu. Dodatkowo pozwoli nam to organizować według kategorii dzięki czemu organizacja między nimi jest znacznie wygodniejsza.

Dlaczego ważne jest, aby usunąć Mac Dock z ekranu głównego?

Mimo, że jest przedstawiany jako bardzo przydatne narzędzie pracy, nie zabiera znacznej przestrzeni wizualnej na naszym biurku, utrudniając w ten sposób naszą pracę i może tworzyć rozproszenie uwagi dla wykonywanych przez nas czynności.

Jeśli więc chcemy ukryć Dock, aby uniknąć tych irytujących problemów, wystarczy wykonać następujące kroki, a szybko to osiągniemy:

  • Najpierw, wciśniemy klawisz Command ⌘ + spacja na klawiaturze. Następnie wpiszemy Preferencje systemowe w polu wyszukiwania i wciśniemy klawisz Enter.
  • Po otwarciu aplikacji kliknij miejsce w Docku, które znajduje się w górnym rzędzie i wybierz Automatycznie ukryj i pokaż pole Dock.

Jakie elementy mogę znaleźć na pasku Dock mojego MacBooka?

Jak wspomniano powyżej, Dock jest prostym i intuicyjnym narzędziem, więc do użycia musimy tylko wziąć pod uwagę następujące elementy:

Ostatnio używane aplikacje

Są to wszystkie aplikacje, które niedawno otworzyliśmy lub które są zwykle w powszechnym użyciu, gdy pracujemy na naszym Macu.

Uzyskaj dostęp do folderu Pobrane

Ta ikona odpowiada folderowi gdzie przechowywane są wszystkie dokumenty, filmy, obrazy, gry lub wszelkiego rodzaju pliki, które pobraliśmy z Internetu.

Zobacz kosz na śmieci

Tutaj są przechowywane wszystkie pliki, które uważamy, muszą zostać usunięte z naszego komputera, wszystkie te, które w pewnym momencie usuniemy.

Jakie czynności mogę wykonać w stacji dokującej Mac?

Pomimo tego, że jest dość prostym narzędziem pod względem elementów, prawda jest taka, że ​​Mac Dock ma o wiele więcej przypisanych funkcji, niż widać gołym okiem, takich jak dodawanie lub usuwanie aplikacji, znając każdą z tych funkcji pozwoli nam w pełni wykorzystać wszystko, co ma do zaoferowania nasz komputer, więc oto lista wszystkiego, co możesz zmodyfikować:

czynności, które mogę wykonać w stacji dokującej mac

Otwórz aplikację lub plik

Będziemy mieli możliwość otwarcia dowolnej aplikacji o ciągłym użytkowaniu lub o której musimy pamiętać o częstym używaniu bez przeszukiwania wielu folderów.

Usuń lub przeciągnij foldery i aplikacje

W przypadku, gdy któraś z aplikacji zajmuje miejsce lub nie jest już potrzebna do naszego użytku, oferują nam również opcję jej wyeliminowania.

Zmień lub ukryj aplikację

Jeśli nie musisz usuwać aplikacji bezpośrednio, ale zmień ją, Dock oferuje również wygodną opcję dokonywania zmian, oprócz ukrywania aplikacji, jeśli Ci się podoba.

Przeglądaj dokumenty w Finderze

Z Finderem wbudowanym w Dock, możemy łatwo uzyskać dostęp do dowolnych dokumentów na naszym pulpicie za pomocą słów kluczowych

Wyrównaj lub dodaj więcej ikon

Jeśli jesteś fanem estetyki wizualnej i lubisz wszystko w porządku, Dock zapewnia również wygodę dzięki swoim narzędziom i opcjom, które pozwalają poprawić estetykę.

Pokaż skróty

Jeśli jesteś nowy na tym świecie, pasek zadań Dock jest dość intuicyjny i utrzymuje narzędzia w dość prostym designie z funkcjami, z których wszyscy możemy korzystać.

Wymuś zamknięcie aplikacji

Jeśli jakakolwiek aplikacja na naszym pulpicie stanowi jakiś problem i musimy ją awaryjnie zamknąć, będzie można to zrobić przez Dock.

jak dostosować preferencje stacji dokującej

Jak mogę dostosować preferencje Docka i paska menu w Apple?

Jeśli chcemy zmodyfikować opcje zintegrowane w Docku i pasku menu naszego Maca, będziemy musieli wykonać następujące kroki:

  • Na komputerze Mac wybierz menu Apple, a my zrobimy Preferencje systemu następnie kliknij preferencje „Docka i paska menu”.
  • W sekcji Dock i paska menu na pasku bocznym możemy wprowadzać zmiany w żądanych opcjach. Jeśli masz więcej pytań dotyczących ustawień, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Apple, aby uzyskać więcej informacji.

dołącz do naszego kanału telegram