Skip to content

Jak ukryć foldery na Androidzie lub iPhonie bez aplikacji i z hasłem

28 de listopad de 2022

Ukrywanie folderów istnieje w systemie Windows od dłuższego czasu i można to zrobić stosunkowo łatwo. W systemie Android istnieje również możliwość ukrywania folderów, tak aby tylko Ty je widział i nikt inny oprócz Ciebie. ale zastanawiamy się Jak ukryć foldery na Androidzie lub iPhonie?

W ten sposób każdy, kto korzysta z telefonu komórkowego Nie będzie można zobaczyć folderu ani zawartości to samo pod każdym względem.

Dlatego, TAk chcesz wiedzieć, jak ukryć foldery w Androidziemusisz tylko kontynuować czytanie, ponieważ zobaczymy, jak to zrobić krok po kroku.

ukryj foldery na Androidzie

Posiadanie dobrego menedżera plików jest niezbędne w celu przeprowadzenia tego procesu. Wiele urządzeń mobilnych ma domyślnie zainstalowane menedżery plików, ale ten ogólnie nie jest najlepszy ze wszystkich i pozostawia wiele do życzenia. Chociaż są wyjątki.

Na przykład on menedżer plików, który jest domyślnie dostarczany w Motorola na to nie pozwalapodczas gdy Samsung to robi.

Którego użyjemy w tym samouczku? Menedżer plików Astro który jest jednym z najbardziej kompletnych i na dodatek darmowy.

Po pobraniu i zainstalowaniu menedżera plików wystarczy wybierz folder, który chcesz ukryć.

już wybrane po prostu musisz nacisnąć ikonę w postaci ołówka który znajduje się na środku ekranu

Jak ukryć foldery na Androidzie

To, co zamierzasz teraz zrobić, aby ukryć pliki na Androidzie, to zmień nazwę tego folderuale tak naprawdę wszystko, co musisz zrobić, to umieścić kropkę na początku nazwy.

Udawajmy, że folder nazywa się „Pedrito” jedyne co musisz zrobić jest postawienie punktu na początku tak, aby brzmiało „.Pedrito”.

Gdy to zrobisz, po prostu zapisz i jak zobaczysz, folder zniknie ponieważ jest teraz ukryty.

Ten eksplorator ukrywa wszystkie foldery, które mają kropkę na początkuwięc teraz żaden z folderów z kropką na początku nie powinien być widoczny.

Teraz, jeśli chcesz zobaczyć ukryte foldery, jest to dość proste. Musisz przejść do części opcji, a następnie poszukać tej, która mówi „Pokaż ukryte pliki” i zaznacz to.

W ten sposób będziesz mógł bez problemu przeglądać foldery, które ukryłeś, kiedy chcesz je ponownie ukryć dezaktywuj daną opcję i to wszystko.

W związku z tym, Niezbędne jest posiadanie eksploratora plików z dużą różnorodnością możliwości, takich jak menedżer plików Astro, dzięki czemu w ten sposób możesz w pełni go wykorzystać i wszystkie możliwości, jakie oferuje Twoje urządzenie z Androidem.

Musimy zweryfikować nasze połączenie z komórkową transmisją danych lub Internetem, aby faktycznie pobrać aplikację.

Teraz, gdy już wiemy jak możemy ukryć foldery w Androidziemyślę, że uczciwe jest nauczenie ich wykonywania tej samej czynności dla systemu iPhone’a.

Jak możemy ukryć foldery na iPhonie?

W systemie operacyjnym iPhone’a okazuje się, że ukrywanie informacji jest nieco bardziej skomplikowane, pozwala się ukryćczy to zdjęcia, filmy, kontakty, a nawet aplikacje.

jeśli chcesz wiedzieć jak ukryć foldery w urządzeniu iPhoneW tej sekcji nauczymy Cię, jak to zrobić.

biały telefon komórkowy

możesz je ukryć w niewidocznym folderzea co najważniejsze, nie jest konieczne, aby Twój iPhone, iPod lub iPad miał jailbreak.

Do tego jest będziesz musiał poświęcić trochę tapety i jego estetyczny wygląd.

Zmodyfikuj tapetę

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to użyć tapety, w której nie można odróżnić folderu. nie ma to wpływu na to, czy chcemy opuścić ekran blokady, nasze preferencje. Można użyć następujących teł: Białe tło lub szare tło.

zmienić przezroczystość

Następną rzeczą, którą musimy zrobić, to udać się do Ustawienia/Ogólne/Dostępność/Zwiększ kontrast. Jeśli używamy szarego tła, musimy zmniejszyć przezroczystość. Jeśli używamy białego tła, wystarczy wyłączyć tę opcję.

niewidzialna ikona

  • Dotknij i przytrzymaj ikonę na ekranie głównym aby przejść do trybu poruszania się, tak jakbyś chciał usunąć lub przenieść ikonę aplikacji.
  • Na Twoim iPhonie musisz użyć domyślnej przeglądarki.
  • Wybierz opcję Twórz puste ikony.
  • Naciśnij Dodaj, Wybierz Plik

Pusta nazwa.

Aby usunąć nazwę folderu po prostu skopiuj puste miejsce między tymi nawiasami [⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀] a następnie wklej nazwę folderu.

niewidoczny folder

Na koniec musimy umieścić link, który stworzyliśmy na ekranie głównym w folderze. Na pierwszej stronie folderu musi być tylko niewidoczna ikona, a to, co chcemy ukryć, przejdzie z drugiej strony.

dołącz do naszego kanału telegram