Skip to content

Jak udostępnić ekran w aplikacji Discord? – Z Twojego Androida

9 de Listopad de 2021

Discord to aplikacja wybierana przez wielu użytkowników podczas wideokonferencji, telepracy, transmisji, gier lub innych działań online. Od 2020 roku można korzystać z funkcji udostępniania ekranu Discord na urządzeniach mobilnych. Aby móc korzystać z tej funkcji, należy Konieczna jest aktualizacja mobilnego systemu operacyjnego z najnowszą wersją. W przypadku Androida wymagana wersja to 48.2 lub nowsza.

Od pewnego czasu Discord stał się doskonałym systemem głosowym do komunikacji między użytkownikami, zwłaszcza graczami. Jednak aplikacja rozprzestrzeniła się na edukację i biznes. Integracja funkcja udostępniania ekranu w telefonach komórkowych Będzie to napędzać rozwój platformy, ponieważ korzystanie z wiadomości jest znacznie szersze na smartfonach niż na komputerach stacjonarnych.

Jakie są kroki, aby udostępnić ekran na koncie Discord?

Ten proces udostępniania ekranu jest prosty. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy wiedzą, jak korzystać z tej platformy, sposób udostępniania ekranu będzie bardzo intuicyjny. W najnowszej wydanej aktualizacji znajduje się przycisk, który prowadzi bezpośrednio do funkcji wywołania. Pomimo tego, szczegółowe kroki są następujące:

  • Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji przez PlayStore, jeśli masz ją zainstalowaną, upewnij się, że masz najnowszą dostępną wersję. Jeśli nie masz tej najnowszej wersji, właściwości niezbędne do procesu nie pojawią się. Po zainstalowaniu lub aktualizacji musisz się zarejestrować lub zalogować.
  • Po wprowadzeniu danych i wejściu na platformę pojawi się główne okno programu. Znajdziesz w nim po lewej te serwery, do których należysz, a pośrodku swoje kontakty. Aby uzyskać dostęp do swoich serwerów, musisz wybrać przycisk „+” zielony po lewej, aby udostępnić ekran musisz mieć aktywne połączenie.
  • Aby rozpocząć rozmowę, musisz nacisnąć kontakt i otworzyć czat, w górnym menu pojawi się zielony przycisk z ikoną telefonu i kamerą do grupowych połączeń wideo.
  • Po rozpoczęciu rozmowy wystarczy nacisnąć „udostępnij ekran”, którego ikoną jest telefon komórkowy ze strzałką skierowaną na zewnątrz. System prosi o potwierdzenie, a następnie pojawia się komunikat o pomyślnym uruchomieniu funkcji.

Z drugiej strony musisz pamiętać, że udostępniając ekran, musisz wybrać, z kim to zrobić, możesz dodać znajomych do czatu lub udostępnić im swój ekran.

telefon z logo discord

Jaki jest powód, dla którego nie możesz udostępniać ekranu w rozmowach wideo Discord?

Istnieje wiele problemów, w których nie możesz udostępnić ekranu na Discordzie. Wersja na urządzenia mobilne różni się nieco od wersji na komputery stacjonarne. Dlatego w najnowszych aktualizacjach dodawana jest funkcja współdzielenia ekranu. Aby uniknąć problemów z tą funkcjąUpewnij się, że uruchamiasz Discord jako administrator, a jeśli to nie zadziała, spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować aplikację. Powinieneś wykonać wszystkie powyższe kroki, aby udostępnić swój ekran na Discord.

Autoryzuj uprawnienia „APP” w ustawieniach telefonu komórkowego

Aby Discord miał dostęp do różnych funkcji telefonu, takich jak aparat, głos lub lista kontaktów, aplikacja musi wysłać powiadomienie z prośbą o pozwolenie na korzystanie z funkcji telefonu; masz opcję „Zezwól lub Odrzuć”. Upewnij się, że zezwalasz na wszystkie uprawnienia wymagane przez aplikację do prawidłowego działania. W ten sam sposób możesz zmienić uprawnienia aplikacji w konfiguracji swojego telefonu komórkowego.

Niestabilny internet

Istnieje wiele powodów, dla których Discord nie może się połączyć. Pierwszy z nich spowodowany jest awariami połączenia sieciowego lub ustawień proxy. Będąc główną przyczyną, dlaczego Discord utknął w połączeniu RTC. Inne przyczyny tego stanu rzeczy wynikają z problemu z dynamicznym adresem IP, ponieważ Twoja sieć VPN może stale zmieniać adres identyfikacji, powodując awarie w połączeniu Discord.

Istnieją własne funkcje przeznaczone do wykorzystania wszystkich cech smartfona. Jednym z nich jest możliwość selektywnego „wyciszenia” za pomocą ikony znajdującej się na dole ekranu. W ten sposób możliwe jest włączanie i wyłączanie mikrofonu podczas rozmowy. Jest to przydatne, gdy chcemy, aby nasza rozmowa wideo miała określone dźwięki. Ewentualnie, jeśli masz problemy z dźwiękiem dzieje się tak, ponieważ nie aktywowałeś go poprawnie, dlatego Twoje kontakty nie będą Cię słyszeć.