Skip to content

Jak udostępnić ekran pulpitu w Ubuntu? – Zrób to bez błędów

2 de grudzień de 2021

Udostępnianie ekranu było bardzo skomplikowane i żmudne, ale społeczność, która poprawia wrażenia z Ubuntu, zauważyła to i teraz można to zrobić łatwiej, ponieważ dodano opcję udostępniania ekranu.

Teraz w tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić krok po kroku, jak udostępnić ekran, a zobaczysz to jest to o wiele prostsze i bardziej praktyczne Aby osiągnąć to działanie bez konieczności inwestowania dużej ilości czasu, aby osiągnąć je bez błędów, zacznijmy.

W jaki sposób ekran twojego komputera jest udostępniany z Ubuntu?

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to zalogować się do Ubuntu, jeśli masz zainstalowane inne wersje Ubuntu, po zalogowaniu naciśnij klawisz Win w lewym dolnym rogu pulpitu i w wyszukiwaniu kopiujemy konfigurację.

Teraz kliknij na koło zębate, które pojawi się konfiguracja, tutaj w oknie, które się otworzy szukamy opcji Udostępnij będąc w tej sekcji przechodzimy do prawego górnego rogu musisz aktywować przełącznik udostępniania, teraz wybierz opcję Udostępnianie ekranu, tutaj potwierdzamy nazwę, aby rozpocząć.

Teraz szukamy VNC w wyszukiwarce Win i otwieramy Remminę, a następnie w oknie, które się otworzy, kopiujemy nazwę komputera, podajemy i akceptujemy. Otworzy się nowe okno, to jest Remmina, teraz musimy otworzyć opcję VNC i Kopiujemy adres IP zdalnego komputera, teraz w lewej części okna pojawiają się wszystkie opcje, z których możemy skorzystać. Jak preferencje, zrzuty ekranu, narzędzia i nie tylko.

Czego potrzebuje drugi komputer, aby uzyskać dostęp do współdzielonego ekranu?

Kiedy potrzebujesz udostępniać ekrany pulpitu z jakiegoś powodu widzisz, dlaczego musimy pracować, uzyskać zdalny dostęp do innego komputera, aby uzyskać dostęp do narzędzi tego innego komputera. Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że musisz mieć zainstalowany program, który pozwala nam na posiadanie zdalnego klienta, w tym przypadku polecam Remmina VNC.

Pamiętaj, że musi być zainstalowany zarówno na komputerze, jak i na komputerze zdalnym do którego chcesz udostępnić ekran, musisz mieć pod ręką adres IP komputera, któremu chcemy udostępnić i dzięki tym informacjom możemy przystąpić do tego, jaka jest konfiguracja, a tym samym móc skonfigurować sposób w jaki użyjemy tego narzędzia i dzięki temu będziemy mogli zdalnie pracować z komputerem.

Zainstalować „Remmina VNC”

Teraz najpierw musisz wiedzieć, w jaki sposób jest pobierany Remmina VNC, aby mieć program, który pomoże nam zsynchronizuj ekrany w Ubuntu aby móc je udostępniać i mieć dostęp do tego komputera zdalnie oraz pracować z tymi dwoma zsynchronizowanymi komputerami.

Aby zainstalować Remminę, nie musisz mieć włączonego użytkownika root. Musimy otworzyć terminal, naciskając Ctrl + Alt + T i tutaj musisz skopiować następujące polecenie:

  • Aktualizacja aplikacji Sudo
  • Sudo apt install Remmina

Jak skonfigurować zabezpieczenia ekranu udostępnianego przez Ubuntu?

Bezpieczeństwo jest zawsze ważną kwestią, gdy mówimy o konfiguracjach, gdy chcesz połączyć lub udostępnić dwa komputery zdalnie, będziesz mieć dwie opcje do rozważenia, że ​​jeśli je aktywujemy, będziesz miał korzyść z każdego z nich, że pomoże zapobiec nieprzyjemnym zdarzeniom.

laptop z systemem ubuntu

Nic dziwnego, że dzieje się wiele rzeczy, które są poza naszym zasięgiem. Jak na przykład nasze informacje są narażone na rozrywkę lub złe intencje innych osób. Dlatego zawsze jest zalecane użyj parametrów bezpieczeństwa Aby mieć świadomość tego, co się dzieje, gdy dzielimy się zdalnymi zastosowaniami z innymi komputerami, ustalanie limitów jest zawsze dobre, a więcej, jeśli chodzi o prywatne informacje.

Do tego mamy dwie opcje, jedna jest taka nowe połączenia powinny prosić o dostęp i hasła. Później wyjaśnimy, jak to zrobić i jak działają.

Jeśli chcesz, aby połączenia zawsze żądały dostępu

Nowe połączenia muszą prosić o dostępOznacza to, że za każdym razem, gdy osoba chce uzyskać dostęp do twojego pulpitu, musi powiadomić o prośbie o dostęp, co oznacza, że ​​musimy to potwierdzić, zanim osoba ta będzie mogła wejść w ten sposób, istnieje kontrola z naszej strony, jeśli ta opcja pozostanie wyłączona. w stanie uzyskać dostęp bez problemu i bez powiadamiania w dowolnym momencie.

Co istnieje prośba o dostęp W konfiguracji zapewnia kontrolę z pierwszej ręki wejścia i wyjścia interakcji, które nasz komputer ma z innymi komputerami, ponieważ aby ta prośba została zatwierdzona, musi istnieć potwierdzenie z komputera, do którego jest żądany dostęp.

Aby poprosić o hasło

Utwórz lub zmień hasło, które jest wymagane, gdy inny komputer chce w tym celu uzyskać dostęp do naszego aktywujemy opcję Wymagaj hasła. W ten sposób możemy mieć pewność, że każdy, kto wejdzie, jest zaufany, ponieważ to hasło jest im wcześniej powierzone, aby mógł uzyskać dostęp, nawet jeśli nie jesteśmy obecni.

Bo jeśli przeciwnie, ta opcja nie zostanie wykorzystana, bardziej prawdopodobne będzie, że każdy będzie mógł uzyskać dostęp, aby zobaczyć Twój pulpit i w ten sam sposób mieć dostęp do wszystkich poufnych informacji przechowywanych na Twoim komputerze. Lub cierpisz z powodu ataku złośliwego oprogramowania znajdującego się na serwerach w pobliżu Twojej sieci.

mężczyzna używający laptopa na stole

Jak przestać udostępniać swój pulpit komuś innemu?

Aby zdalnie zatrzymać udostępnianie korzystania z pulpitu, musisz uzyskać dostęp do widok działań. Tutaj w wyszukiwaniu kopiujemy ustawienia, następnie klikamy logo koła zębatego (ustawienia), a następnie.

  1. Udostępnij z boku okna.
  2. Udostępnianie ekranu.
  3. W prawym górnym rogu znajduje się przełącznik i przesuń go, aby go dezaktywować.

W ten sposób opcja udostępniania zostanie wyłączona i automatycznie przestanie udostępniać korzystanie z pulpitu.

dołącz do naszego kanału telegram