Skip to content
Mac

Jak udostępniać połączenie internetowe mojego komputera Mac innym użytkownikom

1 de marzec de 2021

Najwyraźniej posiadanie sygnału internetowego stało się niemal niezbędną koniecznością, taką jak woda lub powietrze, chociaż jest to kłamstwo, ale wielu twierdzi, że nie mogą żyć niepowiązany.

I choć nie możemy być aż tak przesadzeni, okazuje się, że posiadanie internetu jest konieczne przynajmniej do komunikacji z bliskimi. Z tego powodu przedstawiamy następujący artykuł, który Cię nauczy jak udostępniać połączenie internetowe Wi-Fi mojego Maca innym użytkownikom.

W ten sposób, jeśli masz połączenie za pomocą kabla sieciowego, możesz używać komputera Mac jako pliku Router i udostępniaj swój sygnał przez WiFi. Możesz więc łączyć się z urządzeniami marki Apple lub dowolnym innym urządzeniem wyposażonym w odbiorniki WiFi. Tego artykułu nauczysz się szybko.

Być może należysz do osób, które używają komputera tylko do pracy na uczelni lub do celów zawodowych. Niektóre koncepcje, którymi się tu zajmujemy, nie są przez Ciebie dobrze rozumiane. Chcemy ci powiedzieć, że jeśli jesteś połączony Ethernet, możesz używać komputera Mac jako źródła rozdzielacza sygnału Wi-Fi.

Jak udostępniać połączenie internetowe Wi-Fi mojego komputera Mac innym użytkownikom

Pokażemy Ci, jak możesz udostępniać połączenie internetowe WiFi mojego komputera Mac innym użytkownikom. Zrozumiesz, że tak łatwo jak skonfiguruj komputer Mac aby wyświetlić wygaszacz ekranu. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że aby uniemożliwić komukolwiek połączenie się z Twoim sygnałem, możesz ustanowić bezpieczną nazwę użytkownika i hasło.

Następnie wskażemy kroki, które należy wykonać, aby udostępnić połączenie internetowe Wi-Fi z mojego Maca do innych użytkowników. Oczywiście musisz postępować zgodnie z nimi co do litery, aby później nie mieć problemów. Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, jest przejście do naszego komputera Mac, a my to zrobimy kliknij logo Apple z głównego pulpitu.

Gdy to zrobimy, będziemy szukać opcji Preferencje systemowe i wybrać, a następnie musimy wybrać Udostępnij. Jak dotąd wszystko idzie świetnie, więc przejdźmy do następnego kroku. Następnie dokonamy konfiguracji, którą maksymalnie uprościmy i będzie polegała na połączeniu internetu, który otrzymujemy z kabla sieciowego, z sygnałem WiFi.

Konfiguracja naszego Maca do pracy jako WiFi

W tym celu wykonamy następujące czynnościnazwij nasz sygnał WiFi i umieścimy nazwę naszego komputera Mac. Teraz klikniemy opcję Menu i różne opcje, które się pojawią, wybieramy Udostępnianie Internetu. Następnie w opcji Udostępnij internet z.

Tutaj musisz zaznaczyć połączenie internetowe, które masz w sieci, w opcjach pokaże ci, które masz i musisz je wybrać. Teraz musisz przejść do opcji Z innymi komputerami przez i tutaj wybierz opcję Przez WiFi. A potem musisz wyjść z tego okna i będzie gotowe i skonfigurowany dla innych urządzeń do łączenia się z Internetem przez WiFi.

Pozostało Ci skorzystać z urządzenia mobilnego i poszukać opcji Opcje WiFi aby w ten sposób można było ustanowić bezpieczne połączenie z komputerem Mac. Możesz zdać sobie sprawę, jak proste jest przekształcenie komputera w router WiFi. W ten sposób zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy na zakupie urządzenia do niego.

udostępnij mobilne wifi laptopa

Przed ukończeniem tego artykułu ważne jest, aby wiedzieć, że sygnał, który wyemituje Twoje Wi-Fi, będzie tracił prędkość w miarę dodawania kolejnych urządzeń do połączenia. Wszystko inne będzie działać idealnie. A gdyby tak skończyliśmy i moglibyście zobaczyć, jakie to proste udostępniać połączenie internetowe WiFi mojego komputera Mac innym użytkownikom.

dołącz do naszego kanału telegram