Skip to content

Jak tymczasowo wstrzymać pobieranie aktualizacji na moim telefonie z Androidem?

26 de luty de 2022

prawdopodobnie chcesz tymczasowo wstrzymaj pobieranie aplikacji i oprogramowanie telefonu, z jakiegoś powodu i nie chcesz, aby były aktualizowane. A jest to, że często nie chcemy, aby aplikacje były aktualizowane, ponieważ telefon nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby udźwignąć ciężar pobierania nowych aktualizacji aplikacji.

Jeśli jednak chcesz tymczasowo wstrzymać pobieranie aktualizacji na telefonie z Androidem, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ponieważ tutaj nauczymy Cię, jak wstrzymać te aktualizacje w bardzo prosty sposób i bez komplikacji. Ponadto będziesz mógł ustalić, że to Ty decydujesz o pobieraniu aktualizacji aplikacji.

W jaki sposób można wstrzymać pobieranie aktualizacji na moim telefonie z Androidem?

JEŚLI martwisz się lub niepokoisz, że pobieranie aktualizacji aplikacji lub oprogramowania telefonu z Androidem odbywa się samodzielnie, tutaj nauczymy Cię, jak je wstrzymać. Wiem, dlaczego aktualizacje zużywają dane komórkowe telefonu lub po prostu go nie masz dobre połączenie Wi-Fi aby aplikacje były pobierane poprawnie, dlatego możesz skonfigurować sklep Google Play.

Teraz sklep Google Play ma dwie opcje, z których możesz skonfigurować, aby przeprowadzana była automatyczna aktualizacja aplikacji, i którą możesz skonfigurować, aby tymczasowo wyłączyć pobieranie aktualizacji aplikacji zainstalowanych w telefonie.

Wyłącz automatyczne pobieranie aktualizacji

Ogólnie rzecz biorąc, sklep Google Play oferuje nam pobieranie gier, aplikacji, muzyki, filmów całkowicie za darmo, ale mimo to aktualizuje każdą aplikację samodzielnie. Czasami jednak z różnych powodów chcemy wyłączyć automatyczne pobieranie aktualizacji sklepu.

Teraz to, co musimy zrobić, aby wyłączyć automatyczne pobieranie aplikacji w naszym telefonie, to wejść do Sklepu Google Play. Następnie będziemy musieli nacisnąć na nasze zdjęcie profilowe konta w Sklepie Google Play, a następnie wpisać opcja „Ustawienia” które przeniesie nas do konfiguracji sklepu na naszym koncie.

Następnie będziemy musieli kliknąć opcję „Preferencje sieciowe”, która przeniesie nam kilka opcji konfiguracyjnych, aby ustalić użycie danych podczas pobierania lub aktualizowania aplikacji. Teraz w tych opcjach musisz wprowadzić opcję „Automatyczna aktualizacja aplikacji”.

Później pojawi się okno z trzema opcjami, które możesz skonfigurować dla pobierania aplikacji, ale aby wyłączyć automatyczne pobieranie, musisz kliknąć opcję „Nie aktualizuj aplikacji automatycznie” i w ten sposób będziesz mógł wstrzymać pobieranie aktualizacji z aplikacji.

Odłącz się od połączenia internetowego

Inną opcją, której możesz użyć do tymczasowego zatrzymania lub wstrzymania pobierania aktualizacji aplikacji na telefonie z Androidem, jest odłączenie połączenia internetowego. Oznacza to, że jeśli odłączysz telefon od komórkowej transmisji danych lub od sieci Wi-Fi, będziesz mógł pobierać aktualizacje z aplikacji na telefonie całkowicie wstrzymać. Jest to jedna z najbardziej opłacalnych i najszybszych opcji, które możesz zrobić, oprócz tego, że jest najłatwiejsza do zrobienia bez konieczności przebywania w ustawieniach.

wstrzymaj aktualizacje, odłączając telefon od sieci Wi-Fi

Co należy zrobić, aby ponownie aktywować automatyczne aktualizacje na telefonie z systemem Android?

Jeśli kiedykolwiek wyłączyłeś automatyczne pobieranie aplikacji w Sklepie Google Play na telefonie z Androidem. Ale chcesz ponownie włączyć tę opcję, aby zostało to zrobione samodzielnie i nie musisz robić tego ręcznie, wtedy możesz to zrobić. Podobnie zostanie to zrobione z konfiguracji aplikacji Sklep Google Play i będzie to ta sama procedura, która została przeprowadzona podczas wyłączania tej opcji.

Z drugiej strony spróbuj mieć najnowszą wersję sklepu z aplikacjami Google Play, chociaż zwykle aktualizuje się sama. Ale jest tak, abyś mógł uzyskać dostęp do opcji, o których wspomnimy, abyś nie miał zamieszania podczas jego wykonywania.

Włącz automatyczne pobieranie tylko przez Wi-Fi

Zaletą sklepu z aplikacjami Sklepy Google Play na telefony z Androidem jest to, że pozwala nam skonfigurować i wybrać sieć, przez którą chcemy aktualizować i pobierać aplikacje. Podobnie, jedną z najbardziej opłacalnych opcji automatycznej aktualizacji aplikacji jest: konfigurowanie aktualizacji i że są one realizowane poprzez połączenie z siecią komórkową. Teraz, aby aktywować automatyczne pobieranie przy połączeniu z siecią Wi-Fi, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do aplikacji Sklep Google Play na telefonie.
 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe konta Sklepu Google Play, które znajduje się w prawym górnym rogu.
 3. Następnie wybierz opcję „Ustawienia”, która pojawi się w wyskakującym oknie.
 4. Teraz kliknij opcję „Preferencje sieciowe”.
 5. Następnie w opcjach, które będą się przewijać, będziesz musiał wejść w opcję „Automatyczna aktualizacja aplikacji”.
 6. Następnie pojawi się okno z trzema opcjami, z którego wybierzesz opcję „Tylko przez Wi-Fi”, za pomocą której aktywujesz automatyczne pobieranie aktualizacji na swoim telefonie.

aktywuj pobieranie aktualizacji aplikacji podczas konfigurowania jej za pomocą połączenia Wi-Fi

Zezwalaj na pobieranie przy użyciu danych mobilnych

Inną opcją sklepu z aplikacjami Sklepu Google Play na telefony z systemem Android jest możliwość skonfigurowania automatycznego pobierania aktualizacji aplikacji, tak aby były one aktualizowane za pomocą opcji danych mobilnych. W tym celu musisz wykonać następujące czynności:

 1. Wejdź do Sklepu Google Play.
 2. Następnie kliknij zdjęcie profilowe swojego konta.
 3. Teraz w wyskakującym oknie, które się pojawi, będziesz musiał wybrać opcję „Ustawienia”.
 4. Następnie kliknij opcję „Preferencje sieciowe”.
 5. Później w opcjach, które będą się przewijać, musisz kliknąć „Automatyczna aktualizacja aplikacji”.
 6. Na koniec kliknij opcję „Przez dowolną sieć”, gotowe.

dołącz do naszego kanału telegram