Skip to content

Jak tworzyć własne naklejki w Telegramie? – Dostosuj swoje czaty

12 de Listopad de 2021

W aplikacji Telegram można używać naklejek do uzupełniania lub nadawania charyzmy wiadomościom w rozmowie, istnieje wiele pakietów naklejek do pobrania w ramach aplikacji, na stronach internetowych, a nawet zezwolono na przesyłanie własnych naklejek za pomocą obrazów lub naklejek, które lubisz.

Jaka jest różnica między naklejkami a emotikonami w czatach w mediach społecznościowych?

Emotikony są zazwyczaj dostępne do użytku we wszystkich komunikatorach i serwisach społecznościowych, naklejki mogą nie zawsze być obecne ponieważ niektóre usługi nie umożliwiły jeszcze jego używania.

Co więcej, naklejki są obrazami i każdy może je tworzyć i udostępniać, co oznacza, że ​​jest to nieograniczony zasób; W przypadku emotikonów jest to ograniczony zasób i nie można go stworzyć tak łatwo, jak naklejki. Oprócz tego naklejki zapewniają większą wszechstronność i zasięg w użytkownikach niż emotikony.

Jakie są specyfikacje, które powinny mieć twoje obrazy, aby były naklejkami?

Nie wszystkie obrazy nadają się na naklejki, tak samo musi spełniać określone specyfikacje aby mogły być wykorzystane jako uzupełnienie w rozmowach: format obrazu, jego wymiary i waga, w przeciwnym razie nie będą częścią rozmów.

Format obrazu

Format obrazu, który chcesz przekonwertować na naklejkę, musi mieć format PNG, ponieważ ten format radzi sobie z przezroczystością lepiej niż inne (w przypadku usunięcia tła z obrazu) zachowuje jego rozdzielczość i oryginalne kolory w procesie edycji.

Wymiary i waga

Obraz, który chcesz przekonwertować na naklejkę, musi mieć wymiary co najmniej 512×512 pikseli, a waga obrazu nie może przekraczać 512 Kb. Pozwala to zachować dobra rozdzielczość w aplikacji i można je bez problemu przetwarzać.

Jak możesz edytować swoje obrazy, aby mogły być używane jako naklejki?

Korzystanie z podstawowych aplikacji do edycji Możesz przekształcić swoje obrazy w naklejki, a następnie udostępnić je za pośrednictwem pakietów online lub w aplikacji Telegram, nie jest trudno dostosować obrazy do parametrów wymaganych jako naklejki.

Przytnij swój rozmiar

Rozmiar obrazu można dostosować do wymaganego rozmiaru za pomocą podstawowego procesu edycji, który można przeprowadzić za pomocą aplikacja lub program telefonu komórkowego lub komputera PC, zmiana rozmiaru lub kompresja obrazu jest skuteczniejsza, gdy jest wykonywana w formacie PNG.

Zmień rozmiar

Wysokość i szerokość obrazu można dostosować zgodnie z wymaganiami przez przycięcie (najlepiej kwadrat 1×1) bez przekraczania wymaganego rozmiaru. Cięcie można również wykonać w podstawowym procesie edycji za pomocą narzędzi dostępnych w programach mobilnych lub komputerowych, które umożliwiają dostosowanie płótna do wymaganych wymiarów.

Inne edycje obrazów

Oprócz wymiarów i formatu obrazu można go edytować, dodać małą naklejkę, jakiś tekst lub dokonać modyfikacji, obowiązuje dowolna edycja w treści obrazu o ile nie wpływa to na wymagane parametry do użytku jako naklejka.

Jak możesz przesłać swoje obrazy, aby umieścić je jako naklejki na Telegramie?

Telegram ma czat bota, do którego możesz przesyłać obrazy, aby tworzyć pakiety naklejek, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wejść do Telegrama i nacisnąć ikonę lupy, która znajduje się w prawym górnym rogu, gdzie napiszesz „@stickers”, wybierz pierwszą opcję i napisz wiadomość z napisem „/ start” do otrzymuj instrukcje od bota Telegram.

boty telegramowe

Aby utworzyć pakiet naklejek, wyślij kolejną wiadomość z napisem „/ newpack”, bot poprosi Cię o nazwę pakietu, wyślij go w innej wiadomości i otrzymasz specyfikacje dotyczące obrazu!, a następnie wyślij go jako dokument, a następnie wyślij emotikon związany z naklejką. Postępując zgodnie z instrukcjami bota, zdecyduj, czy dodać więcej naklejek, czy dokończyć paczkę.