Skip to content

Jak tworzyć własne ikony aplikacji na Androida z obrazami z galerii?

5 de styczeń de 2022

Z pewnością urządzenia z Androidem należą dziś do najczęściej używanych i każde z nich ma atrakcyjne i praktyczne pakiety ikon. Jednak wiele osób woli odwoływać się do systemów dostosowywania, na przykład użytkownicy, którzy ustawiają filmy TikTok jako tapetę lub ci, którzy chcą tworzyć własne ikony za pomocą zdjęć przechwyconych i przechowywanych w galerii.

Dlatego stworzyliśmy ten artykuł specjalnie dla Ciebie, abyś mógł spersonalizuj swój telefon tak, jak tego potrzebujesz. Dopiero wtedy będziesz mógł tworzyć całkowicie oryginalne ikony, które zastępują domyślne obrazy, które są domyślnie dostępne w systemie urządzenia mobilnego. Dodatkowo, jeśli chcesz nadać swojemu telefonowi z Androidem bardziej wyrafinowany wygląd, możesz ustawić obraz blokady ekranu za pomocą ekranu blokady zdjęć.

Co zrobić, aby Twoje aplikacje wyglądały lepiej na telefonie z Androidem?

Wiemy, że dzisiaj ważne jest, aby nasz ekran główny Androida, wyglądać oryginalnie i wyróżniać się na tle innych. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest dostosowanie interfejsu. Można to osiągnąć za pomocą zabawnych widżetów dodanych do ekranu blokady lub po prostu poprawiając wygląd aplikacji domowych, dodając oryginalny akcent, który ujawnia całą twoją kreatywność.

Następnie możesz wprowadzić w życie wszystkie kreatywne pomysły, o których możesz pomyśleć, aby tworzyć własne ikony dla własnych aplikacji. Co najważniejsze, możesz zrobić magię z obrazami zapisanymi w swojej galerii, wybierając ten, który uważasz za najbardziej odpowiedni dla każdego rodzaju aplikacji.

W jaki sposób można tworzyć niestandardowe ikony dla aplikacji na Androida?

Dostosowanie interfejsu ekranu urządzenia z systemem Android jest niezwykle proste. Aby to osiągnąć, możesz skorzystać z narzędzi zintegrowanych z Twoim telefonem komórkowym lub z rozszerzeniami innych firm, które konwertują dowolny typ obrazu w ikonę dla niestandardowych aplikacji. Generalnie podczas edycji zdjęć powinny one mieścić się w przezroczystym kwadracie i powinny być w formacie PNG, aby wyglądały ostro i wysokiej jakości.

Jakich narzędzi użyć do tworzenia niestandardowych ikon dla aplikacji na telefonie?

Aby uniknąć korzystania z motywów pobranych z Internetu, najlepiej jak możesz jest dostosowanie własnych ikon za pomocą narzędzi o których będziemy mówić w tej sekcji. Tylko w ten sposób będziesz mógł zastąpić domyślne obrazy, których wszyscy użytkownicy używają na co dzień. Ponadto proces nakładania tych ikon na interfejs jest całkowicie prosty. Zwróć więc uwagę i postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

sposób na tworzenie niestandardowych ikon w aplikacjach mobilnych

Z X Icon Changer

Narzędzie X Icon Changer jest jednym z najbardziej wszechstronnych i obecnie wymaganych przez tysiące użytkowników Androida. Przy jego użyciu możesz tworzyć własne ikony z ulubionych obrazów. Jeśli chodzi o proces tworzenia, będzie to bardzo łatwe i pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć aplikację z telefonu. Następnie zobaczysz wszystkie aplikacje, które masz na ekranie głównym. Dlatego musisz wybrać ten, który chcesz dostosować.

Gdy to zrobisz, nadszedł czas, abyś nacisnąć przycisk aplikacji z napisem Zdjęcie, a stamtąd wybierzesz jeden z galerii lub, jeśli chcesz, możesz zrobić migawkę. Teraz czas na przytnij zdjęcie do rozmiaru ikon telefonu. Po naciśnięciu opcji Zapisz cała procedura zostanie zakończona i możesz ją powtarzać tyle razy, ile chcesz.

Za pomocą narzędzi z telefonu komórkowego z systemem Android

Tworzenie własnych ikon przy użyciu zdjęć z galerii jest również bardzo prostą procedurą. Musisz więc wejść do głównego menu i wybierz obraz, który chcesz edytować. Pamiętaj, że wybrane zdjęcie musi stać się przezroczystym kwadratem o wymiarach co najmniej 500 x 500 i możesz to osiągnąć za pomocą oprogramowania do edycji.

Jak dostosować ikony aplikacji na ekranie mobilnym?

Następnie musisz zapisać zmiany w formacie PNG, używając Inicjatora, który pozwala ustaw swoją ikonę dla wybranych aplikacji. W ramach tych zasobów zalecamy pobranie i zainstalowanie Action Launcher lub Nova Launcher. Co pomoże Ci szybko i łatwo zastosować niestandardowe ikony.

Jak skompilować wszystkie niestandardowe projekty ikon dla aplikacji w jeden „pakiet”?

Jeśli musisz skompilować wszystkie swoje kreatywne projekty ikon, zalecamy korzystanie z aplikacji Icon Pack Studio. Dzięki temu aplikacje zainstalowane w systemie operacyjnym Android będą wyróżniać się jasnymi kolorami, zabawnymi krawędziami, cieniami i efektami specjalnymi. Ponadto, po aktywowaniu pakietu ikon, możesz je łatwo wyeksportować i zainstalować na swoim urządzeniu za darmo.