Skip to content

Jak tworzyć i aktywować zrzuty ekranu za pomocą 3 palców Huawei

31 de styczeń de 2021

Huawei nie przestaje nas zaskakiwać. Dzięki niezwykłemu wysiłkowi, aby być lepszym, dało jasno do zrozumienia, że ​​jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej pozycjonowanych firm na rynku.

Stale oferuje nam bogate wyposażenie, wyrafinowane i za każdym razem mają większy wachlarz bardzo przydatnych opcji. Ma system operacyjny EMUI, który jest bardzo szybki, mocniejsze aparaty, niesamowite funkcje i dużą liczbę aktualizacji, które nas zaskakują, żeby tylko wskazać niektóre z nich. Dlatego dobre zarządzanie naszym sprzętem może wydawać się skomplikowane.

Dlatego niezwykle ważna jest dogłębna znajomość każdej z funkcji, które mogą pełnić nasze telefony komórkowe Huawei. Pomoże nam to w lepszym rozwoju podczas obsługi naszych urządzeń, co znacznie zwiększy wrażenia łatwe i praktyczne.

Jak robić i aktywować zrzuty ekranu 3 palcami na Huawei

Jedną z najbardziej znaczących funkcji jest przechwyć ekran naszego Huawei trzema palcami. Ta funkcja stała się bardzo popularna, ponieważ daje nam możliwość uchwycenia w znacznie bardziej praktyczny sposób niż zwykle. Co to jest (naciskając jednocześnie przycisk zmniejszania głośności i przycisk zasilania).

Należy zauważyć, że ta funkcja przychodzi zainstalowany fabrycznie na naszym sprzęcie Huawei. Oznacza to, że nie wymaga pobierania ani instalowania żadnej aplikacji, ale bardzo ważne jest, aby zaktualizować oprogramowanie, aby czerpać z niego maksymalne korzyści. Podobnie niezwykle ważne jest, aby podkreślić tę funkcję, na przykład robienie zrzutów ekranu trzema palcami na Huawei jest domyślnie wyłączony na naszym telefonie komórkowym. W tym celu musimy aktywować go ręcznie.

Jak aktywować zrzut ekranu trzema palcami

Aby aktywować opcję, która pozwala nam robić zrzuty ekranu trzema palcami, pierwszym krokiem jest otwarcie ustawienia. Następnie zejdziemy w dół, aż znajdziemy opcję inteligentna pomoc. Widzimy, że ma postać dłoni.

Po wejściu znajdziemy kolejne menu opcji. W którym musimy wybrać alternatywę, która mówi ruch kontrolny, jest trzecią opcją w dół. Następnie poszukamy ostatniej opcji Przechwytywanie 3 palców. Po wejściu możemy zobaczyć, jak w zasadzie wyjaśnia ruch, który musimy wykonać palcami, aby skorzystać z tej funkcji.

Na koniec, aktywujemy opcję przechwytywania trzema palcami abyśmy mogli wyjść z dostosowań. W ten sposób z powodzeniem aktywujemy tę ważną i bardzo przydatną funkcję na naszym urządzeniu Huawei.

Gdy opcja zostanie aktywowana z menu ustawień, możemy robić zrzuty ekranu, kiedy tylko chcemy, w znacznie bardziej praktyczny sposób niż zwykle. Bez używania przycisków i bez konieczności pobierania jakiejkolwiek aplikacji.

Jak robić zrzuty ekranu 3 palcami na Huawei

logo huawei białe tło

Wykonanie wszystkich poprzednich kroków i pomyślna aktywacja opcji. Przechodzimy do ekranu, który chcemy przechwycić. Umieszczenie trzech palców jednocześnie na ekranie i przesuwając je w dół zrzut ekranu zrobimy w Huawei.

Stamtąd na dole ekranu pojawi się pasek opcji, wśród tych, które najbardziej się wyróżniają, daje nam możliwość udostępnienia zdjęcia, które właśnie wykonaliśmy. Jeśli chcemy to edytować, możemy to również zrobić, ponieważ daje nam to możliwość.

Wszystkie zrzuty ekranu, które zrobimy naszym Huawei, pozostaną przechowywane w folderze Screenshots że możemy go znaleźć wchodząc do galerii. Dostęp do niego można również uzyskać z menedżera plików naszego Huawei, szukając folderu Pictures.

Pamiętaj, że masz również możliwość zrobienia długiego przechwytywania ekranu z telefonu komórkowego Huawei.

Jak wyłączyć zrzut ekranu z 3 palcami

Jeśli chcemy dezaktywować opcję, pierwszym krokiem jest otwarcie ustawienia i przewiń w dół, aż znajdziesz opcję inteligentnej pomocy. Następnie znajdziemy kolejne menu opcji. Gdzie powinniśmy zaznaczyć ten, który mówi ruch kontrolny.

Następnie wybierzemy ostatnią opcję przechwytywania 3 palcami. Na koniec dezaktywujemy opcję przechwytywania 3 palcami, dzięki czemu możemy wyjść z ustawień.

Niezwykle ważne jest, aby wiedzieć wszystko, co potrafią nasze urządzenia, więc zaoszczędzimy wielu bólom głowy i zawsze będziemy wprowadzać innowacje. Bycie na bieżąco z najnowszymi technologiami stało się niezbędne w naszym życiu, dlatego ważne jest, aby aktualizować nasze telefony komórkowe Huawei. Dlatego zapraszamy do dalszej nauki.