Skip to content

Jak tworzyć funkcje niestandardowe w języku Visual Basic (przykład) | Funkcje zdefiniowane przez użytkownika UDF

11 de marzec de 2021

Dzisiaj wszyscy chcemy być coraz lepsi w tym, co lubimy, i nadać osobisty charakter temu, co robimy. I nie jest to wyjątkiem podczas używania PrzewyższaćPonieważ jest to platforma ze zbyt wieloma narzędziami do użycia, chcemy jak najlepiej ją wykorzystać, dostosowując ją.

Z tego powodu niestandardowe funkcje w Visual Basic, takie jak tworzenie osobistego kodu makr z szybkim dostępem i używanie Zdefiniowane przez użytkownika funkcje UDF szybko i łatwo, dzięki czemu możesz przeprowadzić dowolną operację bez ograniczeń.

Co to są funkcje niestandardowe w języku Visual Basic?

Te niestandardowe funkcje, zwane „funkcjami zdefiniowanymi przez użytkownika”, lub ich akronimem w języku angielskim UDF (funkcje zdefiniowane przez użytkownika), to te, które umożliwiają użycie funkcji, właściwości i metod języka VBA, które pomagają w pewnych niestandardowych aspektach programu Excel.

Ponad 300 funkcji, które umożliwia ta modalność, jest naprawdę przydatnych do dostosowywania naszego programu Excel do własnych potrzeb, robiąc to wyjątkowy i inny innych.

Ponieważ programiści pakietu Office nie mogą w pełni przewidzieć wszystkich operacji, które będą musieli wykonać użytkownicy, niestandardowe funkcje w języku Visual Basic umożliwiają dodanie operacji matematycznych, których potrzebujemy, do naszego programu Excel.

Jak tworzyć funkcje niestandardowe w UDF zdefiniowanym przez użytkownika w języku Visual Basic?

Z pewnością zastanawiasz się, jak cieszyć się tymi wszystkimi przydatnymi funkcjami w swoim Excelu, cóż, tutaj pokażemy, jak to zrobić.

Kroki prowadzące do tego celu wcale nie są skomplikowane, wbrew temu, co myślą niektórzy. W rzeczywistości są naprawdę proste.

Wszystko, co musisz zrobić, aby utworzyć niestandardowe funkcje zdefiniowane przez użytkownika UDF w języku Visual Basic, to:

  • Po pierwsze, musisz ustawić operację, którą chcesz wykonać za pomocą tych funkcji niestandardowych.
  • Przejdź do formularza lub tabeli, w której chcesz ustawić już zaplanowaną operację.
  • Tam naciśnij Alt + F11, aby wyświetlić edytor Visual Basic.
  • Z opcji, które zostaną wyświetlone, kliknij „Wstaw”, a następnie „Moduł”.
  • Pojawi się nowe okno modułu po prawej stronie wspomnianego już edytora, czyli Visual Basic.
  • Na koniec będziemy musieli tylko użyć funkcji w postaci kodu Excela, a operacja, którą chcesz wykonać w właśnie utworzonym module, może zacząć robić swoje.

To wszystko! Po wykonaniu wszystkich łatwe kroki powyżej, będziesz mógł już korzystać ze specjalnej funkcji, której tak bardzo potrzebujesz.

Należy pamiętać o tym, że jeśli masz komputer Mac, będziesz musiał nacisnąć End + Alt + F11, zamiast tylko Alt + F11.

Należy również pamiętać, że jeśli masz wersję programu Excel 2007, maksymalna pojemność znaków do wpisania w tych modułach to 255. A jeśli masz wersję z poprzednich lat, to tylko 30 znaków.

Podobnie, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, zalecamy odwiedzenie sekcji Pomoc dla pakietu Office w oficjalnej witrynie firmy Microsoft, aby w ten sposób lepiej wykorzystać opcje oferowane przez program Excel.

Jakich reguł należy przestrzegać podczas tworzenia funkcji niestandardowych w języku Visual Basic?

W przypadku każdej nowej funkcji, która jest nam udostępniana w dzisiejszych czasach, istnieje pewna liczba reguł, których należy przestrzegać używaj ich odpowiednioW Excelu nie zapomina się o tym prawie, ponieważ tworząc funkcje niestandardowe, musimy przestrzegać pewnych zasad.

Na przykład nie należy zapominać, że funkcje niestandardowe muszą zawsze zaczynać się od instrukcji „Function” i kończyć instrukcją for „Funkcjonować”. Ponadto musisz zawsze umieścić gdzieś instrukcję, która podaje wartość zmiennej o tej samej nazwie co funkcja.

programy Microsoft Excel

Coś, co może pomóc w ulepszeniu organizacji wierszy programu Excel, to wiedzieć, jak utworzyć i zastosować niestandardowy styl tabeli w programie Excel, aby dostosuj się do Twoich potrzeb.

dołącz do naszego kanału telegram