Skip to content

Jak tworzyć emotikony za pomocą mojej twarzy na iPhonie — prosty przewodnik

11 de grudzień de 2021

Interakcja i komunikacja z innymi ludźmi wokół nas są istotną częścią ludzkiego życia, w ramach tej socjalizacji sieci społecznościowe są platformami, które pozwalają nam komunikować się z innymi. W tym sensie od czasu stworzenia smartfonów mieliśmy różne rodzaje środków do nawiązywania relacji międzyludzkich.

Na przykład komunikatory internetowe, takie jak WhatsApp, Facebook i Instagram, to tylko jeden z kanałów komunikacji, który musimy to zrobić. Najbardziej uderzające jest to, że aplikacje te mają naklejki i emotikony wyrażające nasz nastrój. Dlatego w tym artykule chcemy nauczyć Cię, jak tworzyć własne niestandardowe emotikony.

Czy tego typu emotikony są dostępne tylko na iPhonie?

Emotikony lub twarze, jak zwykle mówimy, są jedną z głównych funkcji, z których wielu użytkowników woli korzystać. Dzięki nim możemy wyrazić swoje pomysły, nastroje i uczucia. Jak dobrze wiecie, tych emotikonów jest bardzo dużo, a wraz z aktualizacją aplikacji pojawiają się nowe.

Z drugiej strony memoji, czyli lalki z własnymi twarzami to także postać, która stała się modna. Te niestandardowe emotikony zostały stworzone przez firmę Apple i od momentu jej uruchomienia ta opcja jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS, dzięki czemu są bardzo popularne na platformie WhatsApp, co więcej, nawet ta aplikacja umożliwia tworzenie naklejek z Twoimi obrazami. Ciekawe, prawda?

Powinieneś jednak wiedzieć, że tworzenie niestandardowych memoji jest dostępne od iPhone’a X, dzięki rozpoznawaniu twarzy możliwe jest, że ta imitacja lub podobieństwo Ciebie pozwala tworzyć własne memoji z gestami i fizycznymi aspektami Twojej twarzy. Ale czy tego typu emotikony są dostępne tylko na iPhonie?

Odpowiedź brzmi nie. Jeśli masz Urządzenie z systemem iOS 13 lub iPadOS, możesz też mieć własne memoji, tylko nie będzie animowany, raczej można go używać z najczęstszymi przedstawieniami, takimi jak twarz z dwoma sercami, między innymi ze smutkiem.

Jak zrobić emotikony z moją twarzą?

aplikacja do tworzenia wiadomości do tworzenia emotikonów

Nie ma wątpliwości, że technologia coraz bardziej nas zaskakuje, a na dowód tego mamy wynalazek niestandardowe memojis oparte na twoich własnych cechachCo najważniejsze, możesz się dobrze bawić, udostępniając swoje emoji za pomocą wiadomości, używając FaceTime i innych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych innych firm. Zwróć więc uwagę na ten segment i wykonaj czynności wymienione poniżej, aby poznać dwa sposoby tworzenia emotikonów

W wiadomościach utwórz nowy emotikon

Tworzenie nowego emoji jest bardzo łatwe i możesz je utworzyć w aplikacji do przesyłania wiadomości. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otwórz aplikację Wiadomości i kliknij opcję „Utwórz”, tak jakbyś pisał wiadomość. Następnie kliknij ikonę memoji i przesuń w prawo, aby nacisnąć ikonę „Nowe memoji” z symbolem +.

Stale dokonuj odpowiednich dostosowań lub cech memoji, takich jak wybór odcienia skóry, rodzaju włosów lub fryzury, kształtu oczu, akcesoriów itp. Po utworzeniu emoji naciśnij OK, aby je zapisać.

Możesz także tworzyć naklejki

Oprócz tworzenia nowych emotikonów, możesz używać ich jako naklejek i wysyłać do swoich kontaktów za pośrednictwem innych aplikacji, aby rozmowa była żywsza i przyjemniejsza. To bardzo proste, pamiętaj o tym podczas tworzenia emotikonów są automatycznie zapisywane jako pakiety naklejek na klawiaturze iPhone’a.

To powiedziawszy, oto kroki, które musisz wykonać, aby utworzyć naklejki: najpierw utwórz memoji, a następnie na klawiaturze kliknij ikonę naklejek MemojisStamtąd musisz wybrać utworzoną naklejkę memoji i nacisnąć przycisk Wyślij. Oprócz tego możesz tworzyć animowane lub ruchome memoji tylko wtedy, gdy urządzenie iPhone obsługuje tę opcję.

Czy mogę wysłać te emotikony do użytkowników Androida?

kobieta robi swoje memoji

Jak wspomniano powyżej, tylko smartfony iPhone i iOS 13 mają możliwość tworzenia niestandardowych memoji. Czy to oznacza, że ​​nie możesz wysyłać emotikonów do kontaktów na urządzeniu z Androidem? Prawda jest taka, że ​​chociaż system operacyjny Android nie zintegrował tej funkcji, nie oznacza to, że inni użytkownicy nie mogą otrzymywać emotikonów.

Możesz wysłać im emotikony ze swojego iPhone’a i sami maj Dodaj do ulubionych i używaj go, kiedy chcą. Ponieważ Android nie ma natywnej opcji tworzenia emotikonów, możesz korzystać z aplikacji innych firm, takich jak Bitmoji lub Memoji. Masz również możliwość dodania ukrytych emotikonów na telefonie z Androidem.

To jest Klawiatura Google lub Gboard Jak wiadomo, mówimy to, ponieważ nasza klawiatura Androida ma dostępne emotikony, tylko że czasami są one ukryte, jeśli nie wiesz, wprowadź link i odkryj, jak korzystać z emotikonów Gboard.

W jaki sposób można usunąć emotikony na moim iPhonie?

Wręcz przeciwnie, jeśli nie chcesz już dłużej używać emotikonów na swoim iPhonie lub jesteś już nimi zmęczony, możesz je usunąć w dowolnym momencie i łatwo. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy pamiętać, że aby mieć opcję Usuń musisz mieć iOS w wersji 13.3 i ani jednego przed nim, ponieważ nie będziesz w stanie pozbyć się emotikonów.

Jak powiedzieliśmy, zrobienie tego jest bardzo proste. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć aplikację Ustawienia i przejść do sekcji Ogólne, gdy jesteś w środku, naciśnij klawiaturę, aby wprowadzić ustawienia. W tej sekcji ostatnią rzeczą do zrobienia jest: wyłącz funkcję naklejek Memoji. Jeśli masz inne pytania, nie zapomnij uzyskać dostępu do oficjalnego portalu wsparcia technicznego Apple w swojej ulubionej przeglądarce.

dołącz do naszego kanału telegram