Skip to content

Jak szybko i łatwo wstawiać zakładki w pionowym pasku w Firefoksie?

25 de grudzień de 2021

Google Chrome, Opera Mini, Internet Explorer i Mozilla Firefox to najlepsze przeglądarki internetowe, z których możemy korzystać dzięki szybkości przeglądania i innym funkcjom w Twoim systemie. W tym artykule skupimy się na rozmowie o Firefoksie, bezpiecznej przeglądarce, z której możemy wygodnie korzystać. Coś szczególnego w tej wyszukiwarce to przeglądanie kart, w których możemy wyszukiwać lub otwierać linki z różnych stron w kartach i zapisywać je do późniejszego przeczytania.

To tylko jeden z powodów, dla których wiele osób woli z niego korzystać, chociaż numerem jeden wśród przeglądarek jest Chrome ze względu na jego popularność. W tym sensie ważne jest, aby dowiedzieć się trochę więcej o Mozilli, więc zwróć uwagę na ten samouczek, ponieważ zostanie on wyjaśniony w prosty sposób jak wstawiać zakładki w pionowym pasku z firefoxem.

Jak dodawać lub usuwać karty w Firefoksie?

Wszyscy wiemy o poziomym pasku kart, który widzimy u góry ekranu naszego komputera, gdy rozpoczynamy różne wyszukiwania, w rzeczywistości jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Ale po co używać pionowego paska w Firefoksie? Istnieje wiele powodów, dla których niektórzy ludzie używają tej przeglądarki, w tym fakt, że jest to przeglądarka wielofunkcyjna.

Na przykład możemy tworzyć zakładki dla najczęściej odwiedzanych stron, kombinacje klawiszy są podstawową częścią, ponieważ tylko naciśnięcie Ctrl + Shift + Del czyści prywatne informacje wszystkich stron i witryn, na których zapisywane są nasze dane, umożliwia nawet tworzenie pasków nawigacyjnych. Dlatego w tym artykule chcemy dowiedzieć się więcej o zakładkach z pionowymi paskami.

Zaletą korzystania z okien jest uporządkowanie wszystkich stron, a wizualnie ułatwia nam zlokalizowanie strony, którą musimy otworzyć. Aby dodać nową kartę, wystarczy kliknij symbol (+) znajduje się po prawej stronie ostatniej otwartej karty, możesz również użyć skrótu klawiaturowego, naciskając jednocześnie Ctrl + T.

Odwrotnie, aby go usunąć wystarczy kliknąć na (X) znajduje się w górnym rogu tej samej zakładki. Możesz także przełączać karty w Firefoksie za pomocą klawiatury komputera, aby szybko przejść do następnego okna. Należy jednak pamiętać, że ten sposób dodawania i usuwania zakładek polega na poziomym pasku, jak widać, Mozilla ma tę samą funkcję, co inne przeglądarki. Możesz jednak dostosować swój własny pasek kart w pionie.

logo Mozilla Firefox z białym tłem

Co możesz zrobić, aby dostosować pasek kart?

Tak, ta opcja jest bardzo ciekawa i przydatna, zwłaszcza jeśli posiadasz komputer z szerokim ekranem nie będzie to dla Ciebie problemem, ponieważ będziesz miał wystarczająco dużo miejsca, aby wyświetlić pasek w pionie. A narzędziem, które umożliwia tę personalizację, jest pasek kart w stylu drzewaJeśli chcesz wiedzieć, o co chodzi, przeczytaj segmenty wyróżnione poniżej, aby dostosować pasek kart:

Użyj rozszerzenia, takiego jak Karta stylu drzewa

Rozszerzenie Tree Style Tab to dodatek, który umożliwia umieszczanie zakładek w pionowym pasku, gdy aktywujemy tę opcję, pasek poziomy znika, a teraz okna przejdź na lewą stronę ekranu pionowo, co pozwala zobaczyć je lepiej zorganizowane i większe. Zaletą używania go w ten sposób jest możliwość zobaczenia tytułu całej karty, w przeciwieństwie do tego, jak widać na poziomym pasku.

Nazywa się ona stylem drzewa (zakładka stylu drzewa), ponieważ po otwarciu okna pojawia się pod już otwartym, automatycznie grupując się w kształt drzewa, czyli w skali od najmniejszego do największego. Jak widać, instalowanie rozszerzeń Mozilla Firefox jest dobre dla każdej przeglądarki, ponieważ pomagają poprawić jej wydajność.

Użyj domyślnych ustawień przeglądarki

Jeśli twoją często używaną przeglądarką jest Firefox, powinieneś czuć się uprzywilejowany, mówimy to, ponieważ wspomniana przeglądarka internetowa jest jedną z niewielu, które domyślnie mają to rozszerzenie, które pozwala dostosować pasek kart i zamienić go w pasek boczny.

duże logo Mozilla Firefox

Dzięki temu nie mówimy, że całkowicie zmienisz swoją przeglądarkę, raczej możesz zintegrować Google Chrome z rozszerzeniem Tabs OutlinerOczywiście nie jest w pełni zintegrowany, przynajmniej nie tak jak wtyczka Tree Style Tabs Mozilli. Możesz jednak spróbować i sprawdzić, czy naprawdę tego potrzebujesz.

Z drugiej strony, aby domyślnie skonfigurować ten dodatek, musisz wykonać kilka kroków, aby uzyskać pasek boczny kart. Po pierwsze, przejdź do ustawień wtyczki Styl drzewa, a następnie kliknij Menu, a następnie Wtyczki. Następnie przejdź do sekcji Rozszerzenia, w której przejdź do opcji obok narzędzia Styl drzewa.

Kiedy to zrobisz, zobaczysz różne alternatywne style dla pionowego paska, możesz wypróbować różne pokazane tam opcje, aby zmienić położenie pionowego paska kart. Ponadto chcemy podkreślić, że ten pasek jest na stałe na ekranie komputera, dlatego jeśli nie chcesz, aby był zawsze wyświetlany, możesz go ukryć. Z drugiej strony, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kartach w tej przeglądarce, przejdź do pomocy technicznej Mozilla Firefox.

Wpis Jak szybko i łatwo wstawiać zakładki w pionowym pasku w Firefoksie? po raz pierwszy została opublikowana w Look How It Is Made.

dołącz do naszego kanału telegram