Skip to content

Jak stworzyć własne rozszerzenie dla Google Chrome, Firefox, Safari i Opera?

3 de październik de 2021

Rozszerzenia to dodatkowe aplikacje które są używane do wykonywania pewnych zadań, gdy jesteśdosurfujesz po internecie?. Korzystając z przeglądarki Google Chrome zauważysz, że zawiera ona różne rozszerzenia, w tym na przykład par excellence bloker reklam, Adblocker. W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz stwórz dowolne rozszerzenie dla przeglądarek internetowych, zwłaszcza Google Chrome.

Warto wiedzieć, że masz nie tylko rozszerzenia, które zawiera Chrome, ale że podczas przeglądania Internetu możesz dodawać rozszerzenia.

Rozszerzenia opracowane przez strony trzecie pozwalają nam używaj skrótów podczas wykonywania pewnych zadań, które w innym przypadku byłyby znacznie bardziej żmudne do wykonania. Nie ma ograniczeń co do liczby rozszerzeń, które możemy zainstalować i możemy je usunąć kiedy tylko chcemy.

Google Chrome był jednym z pierwszych, którzy pozwól pobieranie rozszerzenia aby ułatwić wiele rzeczy. Możesz znaleźć rozszerzenia zaprojektowane przez Chrome i szeroką gamę tworzonych przez inne firmy. Jasne, jest darmowy i inni, jeśli ich chcesz, musisz Zapłać im.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że aby opracować rozszerzenie, konieczne jest posiadanie wiedza programistyczna. Ale teraz można to policzyć z narzędzie o nazwie „Twórca rozszerzeń do Chrome” co pozwala na konwersję pewna aplikacja dla Google Chrome w jednym rozbudowa. To narzędzie utworzy rozszerzenia w kilka minut, bez konieczności znajomości programowania.

Jak utworzyć rozszerzenie w Google Chrome bez znajomości programowania?

 1. Musisz pobrać Kreator rozszerzeń Google Chrome.
 2. Musisz najpierw stworzyć projekt
 3. Kliknij opcję „biegać”. Potem musisz zacznij napełniać dane rozszerzenia, które planujesz przeprowadzić:, nazwę, wersję i ikonę, którą chcesz mieć w Google Chrome.
 4. Do opracuj rozszerzenie według własnych upodobań, wystarczy podejść do okna, które jest na po prawej „Układ rozszerzenia”. Zmodyfikuj na przykład rozmiar i typ czcionki, dodaj obraz lub menu oraz Funkcjonalność jako pole wyszukiwania.
 5. Zdefiniuj sposób rozpowszechniania jego wyglądu i logo aplikacji.
 6. Kończysz na „Wygeneruj aplikację
 7. Kontynuuj, aby zmienić wszystko, co zrobiłeś, w Plik RAR lub ZIP i musisz go wysłać do Sklep internetowy Chrome.

utwórz najnowsze rozszerzenia Google ChromeNajczęściej używane rozszerzenia dla przeglądarek internetowych do tworzenia w Google Chrome

 • Rozszerzenie Chrome Adblock – idealne dla unikaj wszystkich irytujących reklam pojawiających się na różnych stronach. Możesz spokojnie oglądać swoje filmy na YouTube, czytać treści na stronach internetowych, być na Facebooku bez żadnych niedogodności m.in.
 • Rozszerzenie Chrome Lastpass: używane głównie do posiadania większe bezpieczeństwo i prywatność podczas przeglądania internetu. Pozwala na zapisanie haseł, które umieściłeś w każdej usłudze, dodatkowo będziesz mógł mieć bezpieczny dostęp z dowolnego urządzenia. Ważne jest, aby zapamiętać hasło do Lastpass.
 • Rozszerzenie Chrome Tinyfilter: bardzo przydatne, aby uniknąć natknięcia się na niechciane witryny podczas przeglądania Internetu. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz dzieci, które stale korzystają z komputera i mają dostęp do internetu. Usuń wulgarne treści.
 • Rozszerzenie Chrome Awesome Screenshot: kiedy chcesz przechwyć ekran komputera.
 • Rozszerzenie Chrome Picmonkey: bardzo dobre, jeśli chodzi o edytuj obrazy lub zrzuty ekranu. Jest to natychmiastowe, a zmiany wprowadzasz z sieci.
 • Rozszerzenie Chrome Buffer: gdy przeglądasz i pojawia się coś, co chcesz udostępnić wszystkim znajomym i rodzinie. To rozszerzenie ułatwia planowanie postów w twoich sieciach społecznościowych.

Utwórz rozszerzenie dla przeglądarek internetowych, takich jak Firefox, Safari i Opera

W przeciwieństwie do udogodnień, jakie mamy przy tworzeniu aplikacji w Google Chrome, w przypadku innych przeglądarek internetowych lub takich, jakie chcemy przełożyć genialny pomysł na jakieś rozszerzenie najlepiej nauczyć się programowania.

W przypadku przeglądarki takie jak Firefox, Chrome, Chromium i Opera będziemy musieli się nauczyć Języki HTML, CSS i JavaScript. Jeśli nie masz pomysłu, najlepiej wziąć udział w kursie online, podczas którego możesz dowiedzieć się, co jest potrzebne i stworzyć własne rozszerzenie.

Do program w systemie operacyjnym iOS preferowanym językiem jest Swift Dzięki któremu można tworzyć nie tylko rozszerzenia internetowe, ponieważ jest to język wieloparadygmatyczny, który zapewnia wszechstronność w dostosowywaniu się do potrzeb, ale także aplikacje między innymi oprogramowaniem środowiska iOS.