Od 2017 roku firma Google zwiększyła poziom kontroli nad politykami prywatności, które ogólnie nakłada na aplikacje (aplikacje), które oferuje w swoim sklepie Google Play. W tej notatce pokazujemy, jak tworzyć zasady prywatności dla aplikacji ze sklepu Google Play.
Podążając za globalną falą, która wskazuje na większą kontrolę prywatności w ruchu, który znam ogólnie w sieci, konsorcjum z Ameryki Północnej Google podniósł swoje wymagające standardy w tej kwestii, zarówno do własnych aplikacji, jak i tych generowanych przez strony trzecie.
Dlatego od 2017 roku setki aplikacji, które można było pobrać za pośrednictwem sklepu Google: Sklep Google Play, zostały wyłączone, ponieważ nie były zgodne z zasadami wymaganymi przez firmę. Dziś tutaj pokażemy, jak tworzyć polityki prywatność dla aplikacji ze sklepu Google Play.
Jeśli nie wiesz, istnieje narzędzie Google o nazwie Konsola Google Play, które umożliwia przesyłanie i publikowanie aplikacji w Sklepie Play, a jak wspomnieliśmy wcześniej, ważne jest, aby przed załadowaniem strony miała ona politykę prywatności.
Tak jak możesz przesyłać aplikacje, tak Konsola Google Play umożliwia również ich usuwanie.
Polityka prywatności Google
Gdy osoba pobiera aplikację na urządzenia mobilne za pośrednictwem różnych istniejących platform, albo przez Sklep Google Play lub Apple Store, Pierwszą rzeczą, o której myślisz, jest to, że Twoje dane osobowe: e-maile, dane osobowe, zdjęcia, filmy, hasła itp. Nie będą przekazywane osobom trzecim.
Oto, o czym mowa, mówiąc o zasadach bezpieczeństwa: zagwarantować użytkownikowi, że w przypadku pobranych Aplikacji nie naruszy ich integralności Twoich poufnych informacji.
W przypadku Google zobowiązanie do zapewnienia prywatności użytkownika dotyczy zarówno jej własnych Aplikacji, jak i aplikacji generowanych przez firmy zewnętrzne.
Tak jak sposób na pomoc w podjęciu decyzji, którą aplikację pobrać na Androida, firmy zewnętrzne mogą dodać połączenie do swojej polityki prywatności w Sklepie Google Play na tak zwanej stronie szczegółów aplikacji. W ten sposób firmy zewnętrzne mogą udostępniać użytkownikom swoje zasady bezpieczeństwa.
Sklep Google Play to jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych i aplikacji na świecie, obecny na wielu urządzeniach. Możesz zainstalować tę aplikację w dowolnym miejscu, możesz nawet mieć Google Play Store na swoim Smart TV.
Jak stworzyć politykę prywatności dla aplikacji ze sklepu Google Play?
Weź pod uwagę następujące kroki, aby wygenerować politykę prywatności dla swoich aplikacji. Przede wszystkim musisz wejść do Konsoli programisty Google Play. Tam wybierasz aplikację, z którą będziesz pracować.
Wybierz funkcję „Obecność w sklepie Google Play„a następnie”Karta Sklep Play”. Po uzyskaniu dostępu do pliku musisz przejść do dolnego obszaru i tam umieścić adres URL, który będzie hostował politykę bezpieczeństwa.
Należy zauważyć, że aplikacje w sklepie Google Play dla systemu Android nie zawsze udostępniają publicznie politykę prywatności. W takich przypadkach, gdy nie widzą tego na pierwszy rzut oka, możesz je zlokalizować na stronie szczegółów aplikacji w sklepie Google. W tej sekcji pokazujemy, jak tworzyć polityki prywatności dla aplikacji ze sklepu Google Play.
Wygeneruj własne zasady bezpieczeństwa
Istnieją alternatywy, takie jak uwzględnienie polityki bezpieczeństwa na urządzeniu mobilnym, która działałaby jako jedna ze wzmocnień zasad Google. Jednak, Najbardziej zalecana jest polityka prywatności jest połączona z Webview, co pozwala na częstsze aktualizowanie bez konieczności aktualizacji urządzenia.
W przypadku, gdy zdecydujemy się na generowanie własnych polityk prywatności, należy wziąć pod uwagę, że zawsze muszą one mieć poradę specjalisty prawnego, a najlepiej takiego, który zna tego typu regulacje.
Jednak w sieci zawsze możesz znaleźć alternatywy w tej sprawie, które pozwalają na automatyczne tworzenie polityk prywatności na podstawie wcześniej ustalonych szablonów.
Wysiłek firm tworzących aplikacje na urządzenia mobilne jest coraz bardziej zorientowana na ochronę prywatności użytkowników. W przypadku informacji wrażliwych mamy te, które są generowane między innymi przez: kamerę, dane użytkownika, mikrofon, telefon, konta. Dziś tutaj pokazujemy, jak tworzyć polityki prywatności dla aplikacji w Sklepie Google Play.
Innym sposobem wprowadzania zmian w utworzonej aplikacji jest skorzystanie z Android Studio, w ten sposób możesz dodać żądane aktualizacje do swojej aplikacji.