Skip to content

Jak stworzyć efekt trybu portretu za pomocą mojego aparatu z Androidem?

9 de marzec de 2021

Ilość efektów, które można zastosować na zdjęciu, jest niesamowita; Możesz całkowicie przekształcić obraz, stosując do niego tła, kolory, jasność itp.

Jednym z efektów, który stał się popularny, jest tryb portretowy, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Chcesz wiedzieć, o co w tym chodzi i jak to osiągnąć? Wtedy wyjaśnimy jak stworzyć efekt trybu portretu za pomocą aparatu Android. Zacznijmy od zrozumienia kilku podstawowych cech tego efektu, które pokochasz.

Funkcje efektów trybu portretowego

Efekt, o którym mowa, nie jest niczym nowym, w rzeczywistości jest od dawna stosowany w tradycyjnej fotografii. To jest przechwycony obraz z ostrym obiektem lub obiektem i rozmyte tło. Jest to możliwe dzięki produkcji telefonów komórkowych z podwójnymi kamerami; można używać obu obiektywów, a wynik jest znacznie lepszy niż w przypadku pierwszych stworzonych aparatów. Przypominamy też, że ta opcja jest zupełnie inna niż tryb nocny aparatu Android.

To, co zostało powiedziane powyżej, nie oznacza, że ​​wszystkie telefony komórkowe z dwoma aparatami mają dostępny tryb portretowy, być może będziesz musiał pobierz aplikację, aby ją pobrać.

Jeśli będziesz czytać dalej, dowiesz się, jakie są niektóre urządzenia z Androidem z wbudowanym efektem portretu w aparacie i jakie aplikacje są dostępne dla tych, którzy nie mają go fabrycznie zainstalowani. Wyjaśnimy również, co musisz zrobić, aby z niego skorzystać.

Jak stworzyć efekt trybu portretu na urządzeniach z Androidem

Oto kilka urządzeń z Androidem, które pochodzą z fabryki z efektem, o którym mówimy Wbudowany aparat fotograficzny, więc musisz znać tylko niektóre trasy, aby zastosować je do swoich zdjęć:

  • Samsung Galaxy Note 8 i S9 +. Oba urządzenia mają podwójny aparat, w którym oba obiektywy działają, aby stworzyć pożądaną głębię wizualną. Aby skorzystać z efektu trybu portretu, musisz mieć dostęp do funkcji Live Focus, otwórz aplikację aparatu, wybierz Live Focus, dostosuj rozmycie tła że lubisz bardziej i zrób zdjęcie.
  • Samsung Galaxy S9. To urządzenie jest wyposażone w funkcję Selfie Focus, która różni się od funkcji Live Focus tym, że automatycznie dostosowuje balans bieli, aby sprzyjać wyglądowi obrazu. Dostęp do tej funkcji można uzyskać, otwierając aplikację aparatu, wybierając przedni aparat i wyszukując opcję Selfie Focus. Mając go już zlokalizowanego, zrób zdjęcie i ciesz się bardzo oryginalnym obrazem.
  • Google Pixel 2 i Pixel XL. Telefony te nie są wyposażone w podwójne aparaty, ale ich konfiguracja ma wbudowany tryb portretowy, który w doskonały sposób osiąga efekt. Wystarczy otworzyć aplikację aparatu, wybrać „Menu” i nacisnąć opcję „Portret”. Zrób zdjęcie, poszukaj go w galerii, a zobaczysz, że Google automatycznie dodał efekt.

portret mobilny z Androidem

Najlepsze aplikacje do dodawania efektu trybu portretowego do zdjęć

Każde urządzenie z Androidem może uzyskać tryb portretowy dla twoich zdjęć bez wydawania dużych sum pieniędzy na nowy sprzęt. Zalecamy aktualizację do najnowszej wersji Sklepu Google Play przed zainstalowaniem którejkolwiek z poniższych aplikacji, aby uniknąć problemów w przyszłości.

  • AfterFocus. Aby znaleźć efekt, po prostu musisz narysuj na obrazie, na którym chcesz zastosować ostrość. Zawiera trzy filtry i wiele innych narzędzi do edycji zdjęcia.
  • LightX. Ma sporo funkcji edycji, w tym tryb portretowy. Ponadto ma niezależną opcję rozmycia tła, z którą można również grać i dostosuj fotografię.
  • Natryskiwacz. Dzięki niemu możesz zastosować efekt w tym samym czasie, gdy robisz zdjęcie, dzięki czemu możesz zwizualizować wynik przed zrobieniem zdjęcia. Możesz także edytować obrazy zapisane w swojej galerii.

Podsumowując, istnieje kilka sposobów tworzenia efektu trybu portretu za pomocą urządzeń z systemem Android. Zapoznaj się z funkcjami wbudowanymi w aplikację aparatu w telefonie.

A jeśli zdasz sobie sprawę, że ta opcja nie nadejdzie, będziesz musiał pobrać jedną z aplikacji dostępnych w Sklep Play. Zapraszamy do obejrzenia innych efektów, które pomogą w wykonywaniu profesjonalnych zdjęć aparatem Android w artykułach dostępnych na jaktosie.pl.

Jeśli jesteście ciekawi tej funkcji na iPhonie, zapraszamy do kliknięcia tutaj.

dołącz do naszego kanału telegram