Skip to content

Jak sprawić, by wszystkie obrazy miały ten sam rozmiar w programie Word?

27 de lipiec de 2022

Wewnątrz pakietu aplikacji”Gabinet”, dołączona jest kompilacja różnych aplikacji stworzonych do pracy biurowej przez firmę Microsoft aplikacja Microsoft Word. Będąc tym jednym z najpopularniejszych, żeby nie powiedzieć wprost, że tak jest najpopularniejsza aplikacja do pisania na świecie.

Dzieje się tak, ponieważ firma deweloperska włożyła wiele wysiłku w dopracowanie każdego możliwego szczegółu, którego potrzebują jej użytkownicy. Ulepszanie w każdej wersji cechy tej aplikacji do pisania. Teraz, jeśli jesteś jednym z użytkowników, którzy wykonują swoje czynności związane z pisaniem za pomocą tej aplikacji, ten przewodnik może ci pomóc.

Na wypadek, gdyby musisz zmniejszyć rozmiar wszystkich obrazów które umieściłeś w swoim pliku Word. Albo dla czystej estetyki podczas pisania, albo dla zmniejszenia objętości pliku. W tym krótkim poradniku pokażemy Ci, jak to zrobić. Musisz tylko wykonać następujące kroki.

Kroki, które należy wykonać, aby zmniejszyć rozmiar wszystkich obrazów w tym samym czasie w programie Word

Otwórz dokument Word (do którego zmodyfikujemy Twoje zdjęcia) będzie pierwszym krokiem do naśladowania. A przy otwartym pliku będziemy musieli wprowadzić „Narzędzia graficzne – Format”. Ta opcja pojawi się u góry paska narzędzi (na czerwono), gdy wybierzemy dowolny obraz w pliku.

W tej sekcji paska narzędzi iz dowolnym wybranym obrazem. Będziemy musieli zbadać aplikację Word, dopóki nie znajdziemy opcji o nazwie „Kompresuj obrazy”. Zwykle znajduje się w lewej górnej części ekranu, wewnątrz „Ustawienia”.

Powinny natychmiast otworzyć małe okienko z kilkoma opcjami kompresji obrazu. W tym oknie będziesz musiał dokonać niezbędnych modyfikacji, aby osiągnąć swoje cele. Ale najważniejsza rzecz, którą będziesz musiał zmodyfikować, będzie w „aplikować do”.

Ponieważ w tej sekcji ustalimy, że redukcja zostanie zastosowana do wszystkich obrazów w dokumencie. W ten sposób wystarczy zaznaczyć opcję, która mówi: „Wszystkie obrazy w dokumencie”. Ponadto zalecamy kliknięcie przycisku „W sieci lub na ekranie”. Ponieważ ta opcja spowoduje, że wszystkie twoje obrazy będą optymalna rozdzielczość do wysłania e-mailem. Nic dodać nic ująć. Ale ponieważ ta opcja redukcji wyraźnie zależy od potrzeb użytkownika, możesz wybrać tę, którą wolisz.

Po zakończeniu konfiguracji procesu redukcji obrazu, będziesz musiał kliknąć na „Akceptować”. Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka z komunikatem ostrzegawczym. W ten sposób zostaniesz poinformowany, że procedura zmniejszy rozmiar obrazów a tym samym jego jakość.

Pozostaje tylko nacisnąć przycisk „Stosować” i rozpocznie się proces zmniejszania rozmiaru obrazu. I po kilku sekundach oczekiwania gotowe! Wykonanie całej procedury zajmuje nie więcej niż 5 minut. jaTeraz wiesz, jak zmniejszyć rozmiar wszystkich obrazów w programie Word!

dołącz do naszego kanału telegram