Skip to content

Jak sprawdzić godziny gry na PS5? – Zarządzanie czasem

7 de marzec de 2022

Konsola PlayStation 5, podobnie jak inne najnowszej generacji, ma w swoim systemie możliwość sprawdzenia, ile łącznie godzin grałeś, od Ciebie zależy, ile czasu poświęcasz na gry i jak lepiej zarządzać sobą w rozrywce z nim. Widzimy również historię dokonanych zakupów i inne funkcje, które są bardzo innowacyjne i dostarczają wielu informacji, do których wcześniej nie mieliśmy dostępu.

Aby być świadomym tej osi czasu, powinieneś wiedzieć, że nie pojawia się ona w menu głównym i nie jest umieszczona w taki sposób, że możesz ją łatwo zobaczyć, ale możesz łatwo uzyskać dostęp do tych informacji. W tym artykule przyjrzymy się sposób na sprawdzenie tych godzin a także zobacz, jakie inne opcje są dostępne w tym narzędziu; co służy lepszemu zarządzaniu czasem przeznaczonym na gry wideo.

Jak mogę sprawdzić godziny grane na konsoli Playstation 5?

Jeśli jesteś graczem PlayStation i masz ulubioną grę, możesz sam zauważyć, że spędzasz na niej dużo czasu, ale na pewno nie jesteś pewien rzeczywisty czas spędzony w grze. Konsola PlayStation ma tracker, który jest aktywowany, gdy wchodzisz do gry i utrzymujesz ją aktywną; cały ten czas się liczy lub kumuluje, nie jest widoczny po otwarciu gry, aby to wiedzieć, musisz wejść w inne okno.

To narzędzie niesie ze sobą inne opcje, które mogą być bardzo przydatne podczas wykonywania tych kontroli, możemy wiedzieć, ile godzin sami graliśmy, jak możesz dowiedz się, ile godzin gra znajomy. Do tego wszystkiego istnieją metody, które zobaczymy poniżej; do tego nie jest konieczna aktualizacja PlayStation 5, ponieważ jest to coś, co jest natywnie zawarte w konsoli w momencie zakupu.

Aby sprawdzić godziny grania

Aby rozpocząć i sprawdzić zainwestowane godziny gry, musisz wykonać szereg prostych kroków, pamiętaj, że kontrola nad swoimi grami jest ważna, aby nie przesadzić, zobaczmy.

Sprawdź skumulowane godziny gry znajomych

 1. Wpisz swój profil w prawym górnym rogu PS5
 2. Następną rzeczą jest wejście do Games
 3. Następnie w Przyjaciele > Przegląd
 4. Znajdź na liście grę, w której chcesz zobaczyć godziny
 5. Liczba godzin gry pojawi się pod nazwą gry.

Co zrobić, jeśli chcę zobaczyć godziny grane przez znajomego?

Jeśli chodzi o sprawdzenie, jak długo grał twój przyjaciel, jest to proste i nieco podobne do poprzedniej metody, aby przeprowadzić tę weryfikację, musisz podążać następującą trasą. Po pierwsze, uruchom PlayStation 5 i przejdź do Profil > Znajomi > Wybierasz znajomego> Idź do domu znajomego> Lista gier; tutaj zobaczysz gry i wszystkie informacje dotyczące czasu, w którym grałeś.

W ten sam sposób pojawi się w części poniżej nazwy gry, ile czasu upłynął i czas ostatniego połączenia. Ta opcja jest przydatna, ponieważ gdy robisz kopię zapasową na PlayStation i otwierasz konto w serwisie, te dane o granych godzinach również są zapisywane.

Jak ograniczone są godziny gry na PS5?

O ile ograniczenie godzin gry jest możliwe, możesz mieć różne powody, ale najczęstszym może być: ogranicz godziny zabawy do dziecka i nie pozwól mu bawić się cały dzień. Tutaj otrzymamy różne opcje; Jak ustawić określony czas, w którym nie możesz grać, określić dni, w których gra jest dozwolona i taki, w którym po rozegraniu określonej godziny zostaniesz powiadomiony i zamknie grę.

Do takiej konfiguracji mamy dwie opcje ze strony PlayStation, otwierając naszego użytkownika jako administrator i oczywiście z tej samej konsoli, zobaczmy jak działa ta ostatnia.

 1. Zaloguj się do PS5 jako administrator.
 2. Następnie przejdź do Ustawień.
 3. Wejdź do sekcji Kontrola rodzinna i rodzicielska.
 4. Zarządzanie rodziną.
 5. Zaloguj się na konto swojego dziecka.
 6. Ustaw strefę czasową w „ustawieniach czasu gry”
 7. Po określeniu ograniczeń gry kliknij Zapisz

znać procent ukończonej gry na ps5

Jakie inne informacje pojawiają się podczas oglądania godzin granych na PlayStation 5?

Jeśli chodzi o informacje, w tej części czasu, którą spędzasz grając w grę wideo, możesz uzyskać inne informacje, które mogą być bardzo pomocne, nie tylko czas się pojawia, możesz znaleźć procent ukończonej gry, jeśli jesteś jedną z osób, które lubią ukończyć grę w 100%; W ten sposób będziesz wiedział, jak idą twoje postępy i ile potrzebujesz, aby je ukończyć.

Jak ukryć przed znajomymi godziny grane w PS5?

Jeśli nie chcesz, aby Twoi znajomi szpiegowali Twoje godziny gry, możesz również coś z tym zrobić, aby to osiągnąć jest to bardzo proste, wystarczy wykonać następujące czynności. W tym celu musisz wejść do menu prywatności na swoim PS5, a następnie wybrać opcję „ukryj gry przed innymi graczami”znajdziesz tam listę posiadanych gier i musisz tylko aktywować przełączniki, aby inni nie mogli jej zobaczyć.

dołącz do naszego kanału telegram