Skip to content

Jak sprawdzić, czy w mojej sieci Wifi jest intruz — najlepsza aplikacja do wykrywania i eliminowania intruzów

13 de Listopad de 2021

Niestety aplikacji, które pozwalają nam włamać się, jest coraz więcej Sieci Wi-Fi innych ludzi, a nawet jeśli użyjemy ich w szlachetny sposób, nie próbując wykorzystać ich w złych intencjach, ryzykujemy, że inna osoba będzie chciała skorzystać z naszego połączenia.

Z tego powodu pokażemy poniżej serię aplikacji, które pozwolą Ci wykryć intruzów na twoim Sieć Wi-Fi Z telefonu. Musisz wiedzieć, czy sieć Wi-Fi jest bezpieczna.

Najlepsze aplikacje do wykrywania intruzów w moim Wi-Fi

Fing (iOS / Android)

Zaczęliśmy potem z Fing, aplikacja, która, jak widać, jest dostępna zarówno na urządzenia mobilne z systemem iOS, jak i Android i jest jedną z najszybszych i najskuteczniejszych w wykrywaniu intruzów, którzy chcą skorzystać z naszej sieci WiFi.

Oprócz wskazania, kto jest podłączony do Twojej sieci, otrzymasz również dodatkowe informacje, takie jak adres IP lub adres Mac urządzeń, które kradną Twoje połączenie.

iNet (iOS / Android)

Kolejna doskonała aplikacja, z której możesz korzystać zarówno na urządzeniach iPhone, iPad, jak i Android. Chociaż ma płatną wersję, która jest jedyną kompletną, nie możemy stracić z oczu faktu, że darmowa wersja ma wystarczającą liczbę funkcji początkowych. Ponownie pokazuje nam sprzęt podłączony do naszej sieci WiFi, niezależnie od tego, o czym rozmawiamy komputery lub routery.

Inspektor Wi-Fi (Android)

W tym przypadku zatrzymujemy się na aplikacji dostępnej tylko na urządzenia mobilne z systemem Android. O tym musimy powiedzieć, że jest w stanie pokazać nam wystarczającą ilość informacji o tych natrętnych terminalach, takich jak ich Adres IP lub Mac, oprócz szybkości połączenia, z której korzystasz i którą kradniesz, inni.

Netty (iOS)

A ponieważ otrzymamy dwie aplikacje działające tylko w systemie operacyjnym Apple, musimy powiedzieć, że pierwszą z nich jest Netty, aplikacja odpowiedzialna jak zawsze za pokazywanie nam listy urządzeń podłączonych do naszej sieci. Wtedy będziemy mieli również dostęp do informacji takich jak adres IP czy Mac, oprócz producenta urządzenia intruza, jego serwer DNS, danego dostawcę Internetu i inne informacje.

Analizator sieci Lite (iOS)

I wylądowaliśmy prosto z ręki Analizator sieci Lite, usługa, która działa również tylko na iPhonie lub iPadzie, a która również wyróżnia się tym, że jest jedną z najłatwiejszych do manipulowania w swoim segmencie. Nie powinniśmy też tracić z oczu faktu, że jest w stanie pingować zagraniczne adresy IP, aby pokazać nam informacje o tych urządzeniach.

program wykrywa intruzów wifi

Czy uważasz, że intruzi kradną twoje Połączenie WiFi? Musisz wiedzieć, że na szczęście istnieją aplikacje, które zostały specjalnie opracowane, aby pomóc nam w tego typu sprawach, dlatego w tym artykule chcemy przekazać Ci kilka szczegółów na ten temat, które z pewnością będziemy w stanie pomóż ci, aby nikt inny nie przeszkadzał ci w tym względzie.

Jeśli chcesz wykryć intruzów w swojej sieci za pomocą aplikacji Kto korzysta z mojego WiFi? Czytaj dalej.

usuń intruzów z sieci Wi-Fi

Jak się dowiedzieć, kto jest podłączony do mojego Wi-Fi?

Jak powiedzieliśmy, chociaż Sieci Wi-Fi Można je zakryć hasłem, prawda jest taka, że ​​wygodnie jest mieć określone aplikacje, które w szczególności skanują sieć, aby powiedzieć nam, czy ktoś kradnie nasz sygnał, a w takim razie kto to robi.

Ciekawostką jest to, że aplikacja Kto korzysta z mojego WiFi? życie rozwiązuje nas w tym sensie szybko i łatwo.

Dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać aplikację Kto korzysta z mojego WiFi??, z tego linku.

Po jej pobraniu i zainstalowaniu zobaczysz, że ta aplikacja ma ogromną liczbę funkcji bezpośrednio związanych z możliwością rozpoznawania i śledzenia urządzeń podłączonych do naszej sieci internetowej. W szczególności jest w stanie pokazać dane, takie jak nazwa urządzenia, Twój adres IP lub adres MAC, dzięki czemu można go zablokować w przypadku braku autoryzacji.

Z drugiej strony ma też cechy związane z blokowaniem dostępu do sieci nieznajomym lub z komputerów, które mają dostęp do naszego hasła, myśląc o bazie danych, która łączy się automatycznie z routerem, którego używamy. zapewnia dostęp do Internetu. Router można skonfigurować i spersonalizować od nazwy do hasła dostępu do urządzeń.

odkryj intruzową sieć Wi-Fi

Sprawdź, kto jest podłączony do Twojej sieci

Skręć, sprawdź adres MAC podłączonych urządzeń jest czymś naprawdę prostym, biorąc pod uwagę, że w ustawieniach internetowych możemy znaleźć zarówno to, jak i adres IP każdego urządzenia. Jeśli chcesz sprawdzić swój komputer, musisz wpisać w CMD ipconfig / all.

Jak być może zauważyłeś, ten, o którym wspomnieliśmy, jest najskuteczniejszym znanym obecnie sposobem, aby dowiedzieć się, z kim się łączy Twoja sieć Wi-Fi i korzysta z Twojej sieci internetowej, z tą zaletą, że nie jest konieczne wprowadzanie konfiguracji routera.

Czy znalazłeś intruzów w? Twoja sieć Wi-Fi z tą aplikacją? Które z tych aplikacji do wykrywania intruzów Twoja sieć Wi-Fi myślisz, że to było najlepsze? Jeśli pozostawisz otwartą sieć Wi-Fi, każdy może się z nią połączyć.