Skip to content

Jak sprawdzić, czy przyciski mojego gamepada działają i rozwiązać błędy?

23 de marzec de 2022

Najpopularniejszym narzędziem do grania na dowolnym urządzeniu jest gamepad, dzięki jego kompatybilność z praktycznie każdym urządzeniem. Obecnie nawet DualSense może być używany na komputerze, oprócz dowolnego innego kontrolera.

Jest tak wiele marek i modeli, że trudno jest mieć ogólny przewodnik, jak je zainstalować na dowolnym urządzeniu. A także sprawdzanie jego stanu w przypadku awarii. Jednak obecnie istnieje wiele różnych narzędzi do: sprawdź w domu, czy kontroler nie jest uszkodzony.

Jakich metod użyć, aby sprawdzić poprawność działania przycisków gamepada?

To normalne, że po chwili przyciski już nie reagują tak samo jak poprzednio. Nawet joysticki przestają działać z powodu użycia. Ale stosunkowo często zdarza się również, że z powodu jakiegoś błędu konfiguracji lub oprogramowania, sterowanie przestaje działać poprawnie, niekoniecznie ulegając uszkodzeniu.

W takich sytuacjach musisz sprawdzić, czy gamepad jest nadal w dobrym stanie. aby uniknąć przypadkowej wymiany. Na konsolach i komputerach dostępnych jest kilka narzędzi do sprawdzania stanu gamepada.

Sprawdź je na konsoli Nintendo Switch

Testowanie ich z konsoli jest najszybsze i najskuteczniejsze; czy to Pro Controller, czy para Joy-conów. Najprostszym sposobem sprawdzenia stanu sterowania na konsoli Nintendo Switch jest robienie testów w tej samej konsoli. Podczas gdy sterowanie Nintendo Switcha może być używane na innych urządzeniach, na przykład Androidzie, najlepszym sposobem sprawdzenia jego stanu jest sama konsola.

Przetestuj przyciski na platformie internetowej „Gamepad Tester”

Urządzenie, na którym możesz sprawdź stan dowolnego gamepada to jest komputer. Za pośrednictwem stron lub oprogramowania, takiego jak program „Game Controller Tester”, z komputera. Wystarczy podłączyć kontroler przez Bluetooth lub kabel i przeprowadzić testy.

Aby skorzystać ze strony „Gamepad Tester”, musisz wejść na stronę internetową, która wykryje, czy jest podłączony gamepad, aby rozpocząć testy. Należy wziąć pod uwagę, że konieczne będzie wyłączenie Adblock korzystać z narzędzia.

dualsense ps5 zaciśnięty

Jak uzyskać dostęp do „testowych urządzeń wejściowych” na Nintendo Switch?

W przypadku Nintendo Switcha (jak również każdej innej konsoli do gier wideo). Zapewnia to sekcję w opcjach konfiguracji, aby: kalibracja kontrolna. Ta funkcja kalibracji wskazuje, czy występuje problem z elementami sterującymi.

Przejdź do ustawień konsoli

Wejście do ustawień Nintendo Switch to tylko jeden przycisk. W menu głównym pojawi się opcja „Konfiguracja konsoli”. Tam znajdziesz różne sekcje, sekcja „Sterowanie i czujniki” Tutaj testowana jest kalibracja pokręteł.

Przejdź do sekcji „Sterowanie i czujniki”

Później przejdź do Konfiguracja > Sterowanie i czujniki, na ekranach będą wyświetlane opcje kalibracji joysticków i czujników. Musisz wejść w każdą z tych opcji i postępować zgodnie z instrukcjami, w ten sposób zostanie sprawdzone, czy joysticki i czujniki reagują poprawnie.

Aby przetestować przyciski, musisz wejść Testuj urządzenia wejściowe. W tym miejscu każdy z przycisków kontrolera zostanie przetestowany, aby sprawdzić, czy reagują prawidłowo po naciśnięciu. W ten sposób możesz sprawdzić, czy sterowanie jest w dobrym stanie.

Jak naprawić problemy z przyciskami gamepada?

Po zweryfikowaniu, że przyciski są w pełni funkcjonalnelub w przypadku wykrycia problemów i chcesz wykluczyć błędy oprogramowania: czas spróbować zresetować kontroler z konsoli, aby upewnić się, że działa poprawnie.

Zresetuj kontroler z konsoli

Przed wykonaniem resetu warto sprawdzić, czy konsola jest aktualna do wyklucz błędy spowodowane błędami lub usterkami. Zresetowanie kontrolera Xbox lub dowolnej innej konsoli jest pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jeśli zostanie znaleziony wadliwy kontroler, aby wykluczyć problemy z oprogramowaniem.

Resetowanie kontrolera jest w rzeczywistości dość proste: polega na odłączeniu kontrolera od konsoli i ponownym podłączeniu. Aby odłączyć kontroler, po prostu przejdź do Ustawienia > Kontrolery i czujniki > Odłącz kontrolery i odłącz testowany kontroler. Następnie wystarczy ponownie podłączyć go przez Bluetooth lub kabel.

Nintendo przełącznik joycon

Jeśli kontroler nadal ma problemy nawet po ponownym podłączeniu, prawdopodobnie jest to problem ze sprzętem gamepada, a nie z oprogramowaniem. będzie musiał skorzystać z naprawy lub gwarancji w przypadku, gdy termin tego samego jest nadal aktywny.

dołącz do naszego kanału telegram