Skip to content

Jak sprawdzić, czy mój telefon komórkowy jest wodoodporny lub czy może się zamoczyć

12 de luty de 2023

Wiele osób ma tę wielką wątpliwość o tym, czy Twoje urządzenie mobilne jest wodoodporne. To nie jest coś normalnego, co zdarza się każdego dnia, gdy nasz telefon spada lub wkładamy go do wody. Chociaż na wszelki wypadek warto się o tym poinformować.

Musimy pamiętać, że wiele urządzeń po wpadnięciu do wody ulega natychmiastowemu uszkodzeniu. Chociaż jedną rzeczą jest to, że ma kilka małych plam, co nie jest niczym poważnym i nie ma wpływu na urządzenie. Innym jest to, że wpada do wody i całkowicie tonie.

Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon komórkowy jest wodoodporny?

Od dłuższego czasu wiele urządzeń mobilnych jest wodoodpornych, niektóre bardziej niż inne. To jest coś, co jest jeszcze całkiem zielone, chociaż są urządzenia odznaczają się znaczną wodoodpornością. Nawet jeśli są zatopione na krótki okres czasu.

Zanim przejdziemy dalej, chciałbym ostrzec, aby nie ufać zbyt wielu filmom z YouTube, w których pokazują, że niektóre urządzenia, które nie są wodoodporne, nadal działają po umieszczeniu ich w wodzie.

Problem z wodą polega na tym, że szkody, które generuje, są stopniowe.. Gdy tylko włożysz telefon komórkowy do wody, zwykle działa on bez problemów, ale w miarę upływu minut i godzin zaczyna zawodzić i coraz bardziej, aż przestaje działać.

Mój telefon jest wodoodporny

Zasadniczo, choć nie zawsze, wodoodporne urządzenia przenośne są dostarczane ze zintegrowaną baterią, co oznacza, że ​​nie można zdjąć tylnej pokrywy i wyjąć baterii. Jest to dobry środek zapobiegający przedostawaniu się kurzu i wody do telefonu komórkowego.

zwilżyć telefon wodą

Jednak, jak powiedziałem wcześniej, nie wszystkie urządzenia mobilne ze zintegrowaną baterią są wodoodporne. Aby naprawdę wiedzieć, czy Twój telefon komórkowy jest wodoodporny, co powinieneś zrobić jest sprawdzenie, czy posiadają certyfikat IP67 lub IP68. Certyfikaty te potwierdzają, że urządzenie jest wodoodporny, a także pyłoszczelny.

Powinieneś o tym pamiętać Jeśli Twoje urządzenie mobilne nie ma akronimu „IP”, oznacza to w kilku słowach, że nie jest wodoodporne dlatego nie należy próbować wkładać go do niego z jakiegokolwiek powodu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie urządzenia.

Podobnie, jeśli z jakiegoś powodu chcesz umieścić telefon komórkowy w wodzie. Możesz dostać specjalne pokrowce, które służą do zabezpieczenia dowolnego urządzenia, niezależnie od tego, czy jest ono odporne, czy nie, na wodę i na długi czas.

Te okładki są znane jako „Wodoszczelna obudowa” i są uniwersalne. Jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami niezależnie od tego, czy są wodoodporne, czy nie.

W ten sposób możesz nagrywać filmy, robić zdjęcia i robić niezliczone rzeczy pod wodą. Idealny na wakacje i gdy chcesz zrobić oryginalne zdjęcia pod wodą z rodziną lub przyjaciółmi.

Zapamietaj to Jeśli nie masz tego etui, a Twoje urządzenie nie posiada żadnego certyfikatu IP, nie powinieneś wkładać go do wody.

To całkiem normalne, że kiedyś w życiu zdarzy nam się mały wypadek i nasz telefon się kończy, jeśli nie jest całkowicie zanurzony w wodzie, nawet jeśli jest częściowo mokry. Niestety, pomimo tego, że stara się o niego dbać i zapobiegać jego upadkowi i jednocześnie wpadnięciu do wody, nie zawsze udaje się być w 100% uważnym na tego typu sytuacje.

wodoodporne telefony

Z tego powodu ważne jest, aby zaopatrzyć się w urządzenie mobilne, które jest odporne, a przede wszystkim bardzo dobrej jakości. W przypadku wody istnieje wiele urządzeń, które bez problemu wytrzymają przebywanie pod nią.Chcesz wiedzieć, czy Twój telefon jest wodoodporny?? Powiemy Ci, jak możesz się tego dowiedzieć.

Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon jest wodoodporny?

Sposobem sprawdzenia, czy urządzenie jest rzeczywiście wodoodporne, jest sprawdzenie, czy takowe ma Certyfikat IP, który wynosi IP67 lub IP68Pamiętaj, że oznacza to, że jest wodoodporny lub jak wielu mówi „woda„Rzecz w tym, że to nie znaczy, że możesz z tym żyć. urządzenie podwodneponieważ zazwyczaj przez ograniczony czas jest w stanie wytrzymać w wodzie.

W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem jest wzięcie instrukcji i poczytanie trochę o funkcjach swojego urządzenia, możesz nawet przeszukać YouTube w poszukiwaniu osób przeprowadzających testy z danym modelem.

wodoodporny telefon komórkowy

Niejednokrotnie spotykamy na YouTube ludzi, którzy testują urządzenia, które teoretycznie nie są wodoodporne i nie mają żadnych certyfikatów, zamoczając je i teoretycznie demonstrując, że wytrzymają przebywanie pod wodą.

odkryj, że telefon może się zamoczyć

Należy pamiętać, że w wielu przypadkach urządzenie może zostać zanurzone i przez czas, który może być różny, od minut do godzin, będzie działać dobrze. Ale gdy tylko wilgoć zacznie docierać do obwodów i krótko mówiąc, wewnątrz telefonu komórkowego zacznie źle działać, aż przestanie działać na stałe.

Jeśli go nie masz Certyfikat IP67 lub IP68Za nic w świecie nie narażaj telefonu w żaden sposób na działanie wody, bo uwierz mi, prędzej czy później nie przeżyje i będziesz musiał kupić nowy telefon, dlatego bądź bardzo ostrożny, a przede wszystkim ostrożny podczas korzystania z naszego urządzenia i co widzimy w sieciach społecznościowych.

dołącz do naszego kanału telegram