Skip to content

Jak sprawdzić, czy bootloader jest szybko odblokowany — samouczek

18 de styczeń de 2022

Android ma bardzo dobry system operacyjny, z którego korzysta wiele telefonów, jego system jest łatwy w obsłudze i zrozumiały, a także jeden z najbardziej wielką zaletą jest to, że można je bardzo dostosować. System Android pozwala robić rzeczy, których inne systemy operacyjne nie potrafią mogą ci zaoferować, a jednym z nich jest to pozwala odblokować bootloader.

Niemniej jednak czasami (jak wszystko) ma swoje wady, a tym bardziej, jeśli używasz urządzenia, które jest z tobą od jakiegoś czasu. Błędy są powszechne we wszystkich systemach operacyjnych, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy wiedzieli, jak naprawić błędy w systemie Android.

W tym małym samouczku pokażemy Ci, jak możesz sprawdź, czy bootloader jest odblokowany, szybki i łatwy samouczek z kilkoma krokami, które pomogą ci dowiedzieć się, czy bootloader jest odblokowany i działa dobrze, wiedza, czy bootloader jest odblokowany, pozwoli ci zrootować urządzenie.

Rootowanie pozwala użytkownikowi modyfikować, zmieniać i dostosowywać wiele funkcji domyślnie wbudowanych w Androida, co pozwala dostosować urządzenie do własnych upodobań. Wiedza o tym, czy masz swój Bootloader, może być bardzo przydatna i dlatego chcemy Cię nauczyć, jak to zrobić. Nie mając nic więcej do dodania, możesz kontynuować czytanie tego krótkiego samouczka.

Co się stanie, jeśli bootloader urządzenia mobilnego zostanie odblokowany?

Manipulacja bootloaderem może wydawać się czymś bardzo technicznym i skomplikowanym, ale jest to coś bardzo prostego, doskonale wiemy, że gdy widzimy tak wiele małych liter, boimy się, ale sprawdź, co się stanie, jeśli Twój bootloader jest zablokowany lub nic z inny świat. Chociaż jeśli czujesz się bardzo niepewnie, możesz użyć swojego komputera do pomocy. Prawda jest taka, że ​​jeśli twoje urządzenie ma odblokowany menedżer obciążenia, jest to bardzo duża zaleta, którą możesz wykorzystać na swoją korzyść, co się stanie, że będziesz mieć większą kontrolę nad swoim systemem operacyjnym.

Jak sprawdzić, czy bootloader twojego telefonu komórkowego jest odblokowany?

Istnieje wiele sposobów sprawdzenia, czy twój bootloader jest odblokowany, czy nie, wystarczy załadowany i zaktualizowany telefon komórkowy z systemem Android, w tym celu musisz pobrać najnowszą aktualizację oprogramowania Android. Po sprawdzeniu, czy telefon jest naładowany i zaktualizowany (ważne, aby działał dobrze), wystarczy wykonać następujące kroki wyjaśnione poniżej w tym samouczku, jest kilka kroków, abyś mógł wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada lub taki, który najbardziej Ci odpowiada. Ułatwi Ci korzystanie.

Z dialera numeru telefonu

Pierwszym sposobem sprawdzenia, czy bootloader jest odblokowany, jest otwarcie aplikacji Telefon, gdzie wpiszesz ten kod „*#*#7378423#*#*” tak jak wybierałeś zwykły numer telefonu. Gdy to zrobisz, pojawi się następujący komunikat „informacje serwisowe”, pojawi się Ustawienia. W konfiguracji poszukaj miejsca, w którym jest napisane Bootloader Unlock i sprawdź, czy obok niego pojawia się „tak”. Jeśli mówi tak, oznacza to, że Twój menedżer przesyłania jest rzeczywiście odblokowany.

Zrób to ze swojego komputera

Na wszelki wypadek, jeśli druga opcja nie działa dla Ciebie (nie martw się, to normalne, że nie działa w niektórych modelach telefonów), możesz to sprawdzić na komputerze, aby to zrobić, musisz zainstalować ADB i Fastboot. Przełącz telefon w tryb szybkiego uruchamiania naciskając przyciski zasilania i zmniejszania głośności, po włączeniu zwolnij je, podłącz urządzenie do komputera i wejdź do tych urządzeń szybkiego rozruchu, gdy to wykryje, musisz napisać informacje o urządzeniu fastboot oem, pokaże się odblokowane urządzenie, obok ten tekst musisz powiedzieć True, jeśli tego nie mówi, jest zablokowany.

Wchodzenie w tryb odzyskiwania

Aby wprowadzić i zweryfikować z Tryb odzyskiwania wykonaj następujące czynności, przejdź do trybu odzyskiwania, wprowadzając konkretną kombinację klawiszy, o którą prosi urządzenie, zwykle przytrzymując przycisk zasilania oraz klawisze zwiększania i zmniejszania głośności. Czekanie maksymalnie od 5 do 10 minut i pojawią się informacje, które chcesz wiedzieć o tym, czy Twój menedżer obciążenia jest odblokowany, czy nie. To najprostszy sposób na sprawdzenie, czy Twój menedżer przesyłania jest odblokowany, czy nie, jednak każdy krok ma swoje zalety i żaden nie jest bardzo skomplikowany.

Co zrobić, jeśli bootloader twojego telefonu jest odblokowany?

Teraz wiesz, jak sprawdzić, czy Twój Booloader jest odblokowany, czy nie. Co możesz zrobić, jeśli jest odblokowany? Cóż, odpowiedź jest prosta, po odblokowaniu możesz wykonać wiele zadań dostosowywania i aktualizacji urządzenia z Androidem. Gdy bootloader jest odblokowany możesz rootować, przykładem tego jest to, że możesz odinstalować aplikacje których normalnie nie można odinstalować i zastąp je innymi według własnych upodobań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacjach na Androida, możesz przez chwilę przejrzeć jego stronę.

dołącz do naszego kanału telegram