Skip to content

Jak sporządzić budżet firmy na projekt w Excelu

19 de grudzień de 2021

Jeśli chodzi o wydajne wykonywanie obliczeń numerycznych, programem pakietu biurowego Microsoft par excellence jest Excel. Co pozwala nam wykonywać nieskończoną liczbę zadań dzięki wspaniałym narzędziom, które są doskonale przystosowane do zadań, które muszą zrobić ze statystyką i matematyką.

Podobnie musisz wiedzieć, że program daje Ci możliwość ochrony wszystkich dokumentów, które tutaj tworzysz, za pomocą hasła, co okazuje się niezwykle przydatnym czynnikiem. Z tych wszystkich powodów Excel jest uważany za jeden z najbardziej pożądanych programów przez użytkowników, którzy klasyfikują go jako jeden z najlepszych.

Tak więc, jeśli chcesz przeznaczyć na budżet Twoja firma szybko i łatwoZalecamy przeczytanie i przestrzeganie instrukcji, które tutaj przedstawimy, abyś w ciągu kilku minut mógł spełnić wszystkie swoje cele pracy.

Jak zrobić budżet w Excelu za pomocą szablonów

To jeden z najłatwiejszych sposobów postępowania, więc pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to znajdź i pobierz szablon wyceny Jest w formacie .xlsx, którego możesz użyć bezpośrednio w programie. Można to bez problemu znaleźć na oficjalnej stronie Excela, która jest online, którą można uzyskać poprzez subskrypcję.

Teraz musisz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, a kiedy to zrobisz, przejdziesz do strony głównej programu i utworzysz nowy dokument, następnie klikniesz Plik, a następnie Otwórz w celu wybrania opcji Przeglądaj. Gdy to zrobisz, będziesz musiał znaleźć właśnie pobrany szablon, który zostanie wstawiony do pustego dokumentu.

Czas przejść do edycji, podając informacje, które chcesz przechwycić w każde z dostępnych pól. Ponadto Excel daje możliwość zmiany kolorów pudełek i wszystkich liter, aby stworzyć znacznie bardziej spersonalizowany styl.

Należy zauważyć, że jeśli chcesz wydrukować właśnie utworzony dokument, możesz to zrobić bez problemu, konfigurując obszar drukowania w programie tak, aby liście nie są odcinane.

Jak ręcznie stworzyć budżet dla swojej firmy w Excelu

Jeśli jesteś osobą, która lubią mieć najwyższą precyzję i perfekcję Podczas wykonywania wszystkich zadań ta opcja jest dla Ciebie idealna. Tak więc, jeśli potrzebujesz stworzyć bardzo profesjonalny budżet, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć nową książkę kalkulacyjną i kliknąć komórkę A1, gdzie będzie wyświetlany główny tytuł budżetu.

instrukcje tworzenia budżetów z komputera w Excelu

Teraz musisz kliknąć komórkę A3 i dodać następujący tekst: Artykuły, elementy lub parametry, które pozwolą wyróżnić każdą z opcji na liście, którą tworzysz. Później naciśniesz komórkę B3 i tam napiszesz Wypracowany dochód, jak również masz zamiar uchwycić w tej samej kolumnie odpowiednie wpisy dla każdego artykułu.

Następnie w polu C3 umieścisz tekst Wydatki i w ten sposób Twoja tabela budżetowa będzie gotowa, więc pozostaje podać informacje dotyczące uzyskane dochody i poniesione wydatki. Ponadto, aby wartości, które zdecydujesz się wprowadzić, były wyświetlane w postaci dziesiętnych, musisz użyć opcji Zwiększ liczby dziesiętne znajdującej się na pasku zadań w grupie Liczby.

Jak obliczyć całkowity dochód uzyskany w tabeli

W tym celu musisz kliknąć ostatnią komórkę kolumny B, a następnie poszukać opcji, która mówi Autosumowanie znalezione na pasku narzędzi, Następnie naciśniesz Enter, a wynik zobaczysz w polu. Tę procedurę można wykonać w ten sam sposób w kolumnie C.

Będąc w komórce D3, musisz wpisać termin Dochód netto, w ten sposób po naciśnięciu Enter zobaczysz dochód netto każdej pozycji na liście. Należy zauważyć, że Excel pozwoli również na wstawianie wykresów podstawowych i kołowych, które mogą być przydatne również w innych rodzajach zadań.

dołącz do naszego kanału telegram