Saltar al contenido

Jak skopiować tekst z chronionej witryny w Google Chrome z rozszerzeniem

29 de enero de 2021

Może się zdarzyć, że podczas wyszukiwania w przeglądarce zauważysz, że witryna nie pozwala na skopiowanie zawartego w niej tekstu, co jest naprawdę irytujące.

Prawda jest taka, że ​​istnieją nawet witryny w Internecie, które nie pozwalają na wybranie określonego zestawu słów w celu przetłumaczenia ich kontekstu lub po prostu zacieniowanie go.

Dzieje się tak, ponieważ istnieje projekt o nazwie „Ochrona HTML”, który zapewnia całkowitą ochronę kodu i treści odzwierciedlonej na stronie, unikając w ten sposób łatwego kopiowania, a nawet wklejania treści.

Z tego powodu wiele osób próbujących uzupełnić tekst dochodzenia lub próbujących wkleić słowo traci znaczną ilość czasu na ręczne przenoszenie zawartości witryny.

Na szczęście z powodu niedogodności zostały włączone różne przeglądarki rozszerzenia, które ułatwiają to zadanie użytkownikomiw ten sam sposób zapewniły prosty sposób wyodrębnienia tekstu na wypadek, gdybyś nie chciał instalować tych dodatków.

Naucz się kopiować tekst strony bez konieczności korzystania z rozszerzeń

Każdego dnia zwiększa się liczba stron, które realizują tę ochronę, aby pomóc tym, którzy rozważają wartość ich treści i możliwość plagiatu w ogromnym Internecie.

Prawda jest taka, że ​​każda przeglądarka ma to w innej przestrzeni, ale jest taka możliwość otwórz „Kod źródłowy” każdej witryny i choć dla niektórych może się to wydawać uciążliwe, jest to jedyne miejsce, w którym zawartość można łatwo skopiować.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z oprogramowania nawigacyjnego, po prostu otwórz pole języka kodu strony i znajdź treść przepisanego tekstu, aby go skopiować.

Rozszerzenia, które pomogą Ci skopiować tekst strony internetowej

Chociaż poprzedni krok jest naprawdę przydatny, dla niektórych osób spędzanie znacznej ilości czasu na szukaniu żądanego tekstu w tak wielu tagach i kodach może być bardziej nieprzyjemne.

Dlatego dodatki do przeglądarek są pomocną dłonią, która im na to pozwoli ułatwić to zadanieiw ten sposób szybko zakończyć dochodzenie.

Wystarczy więc pobrać, włączyć menu rozszerzeń i dodatków w używanej przeglądarce i wygodnie kontynuować pracę przez resztę dnia.

Nie F * ck With Paste

Chociaż jego nazwa może wydawać się bardzo wyraźna, ten program jest uważany za jeden z najlepszych aby móc skopiować tekst strony, której konfiguracja tego zabrania.

Jest to dodatek obsługujący przeglądarki Chrome i Firefox, dzięki czemu obaj użytkownicy mogą cieszyć się swoją wspaniałą pracą. To, co odróżnia go od reszty rozszerzeń, to możliwość kopiowania i wklejania w polach, w których jest to niedozwolone, aby uniknąć rozczarowania i straty czasu.

Aby go aktywować, po prostu pobierz i zainstaluj go w przeglądarce, a następnie wystarczy nacisnąć jego ikonę, gdy jesteś w witrynie, której zawartość jest zablokowana.

dziewczyna ręce pisanie laptopa jabłko

Automatycznie wyświetli się menu z zapytaniem o adres danej strony, więc wystarczy wklej adres URL i kliknij przycisk „Zapisz”.

Zezwalaj na zaznaczanie i kopiowanie

Zezwalaj na wybór i kopiowanie to ekskluzywne rozszerzenie przeglądarki stworzonej przez Google, chociaż jest również włączone podobne rozszerzenie dla przeglądarki Firefox, która podobnie jak poprzednia umożliwia skopiowanie tekstu strony korzystającej z projektu ochrony HTML.

Jego sposób użycia jest bardzo prosty, ponieważ po zakończeniu instalacji można wykonać zadanie po prostu wybierz i naciśnij „Control + C”.

W przypadku, gdy niektóre strony opierają się możliwości tego rozszerzenia, wystarczy aktywować „Tryb Ultra” przez „Alt + Shift + A”, aby umożliwić manipulowanie tekstem strony.

Jeśli podobają Ci się te dodatki, a Twoja przeglądarka zaczyna zwalniać, pamiętaj, że możesz sprawdzić, czy te nowe elementy są tego przyczyną, by móc korzystać z jej możliwości za pomocą szybkiej i wydajnej przeglądarki.

dołącz do naszego kanału telegram