Skip to content

Jak skonfigurować wiele monitorów „zdalnego pulpitu” na moim komputerze z systemem Windows 10?

26 de styczeń de 2022

Jeśli chcesz wiedzieć, jak możesz skonfiguruj wiele monitorów „zdalnego pulpitu” na swoim komputerze Windows 10, czytaj dalej ten artykuł. Zasadniczo wyjaśnimy, w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do ustawień zdalnego pulpitu. Opiszemy również, jak korzystać z wielu monitorów pulpitu zdalnego w systemie Windows i co można zrobić, jeśli nie są one poprawnie skonfigurowane.

W jaki sposób uzyskać dostęp do ustawień pulpitu zdalnego?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do ustawień zdalnego pulpitu. Te informacje pomogą Ci łatwo zarządzać konfiguracją, zanim jeszcze zmodyfikujesz lub wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w sekcji. Zgodnie z tym, obecnie możesz uzyskać do niego dostęp za pomocą: polecenia „uruchom” lub bezpośrednio z aplikacji w przeglądarce Windows.

Z polecenia „uruchom”

Z polecenia „uruchom” możesz uzyskać dostęp do ustawień pulpitu zdalnego w systemie Windows 10 w prosty i szybki sposób. Najpierw musisz uzyskać dostęp do ekranu poleceń uruchamiania, naciskając jednocześnie klawisze: Logo Windows + R. Następnie w tym samym oknie musisz użyć następującego polecenia: mstsc /span.

Po zakończeniu kreator RDP otworzy się jako okno. Tam będziesz musiał kliknąć „pokaż opcje”, a następnie w następnym oknie musisz kliknąć „Ekran”. W ten sposób przejdź do aktywacji skrzynki „Użyj wszystkich moich monitorów do sesji zdalnej”. Następnie kliknij Połącz, aby móc nawiązać zdalną sesję z wieloma monitorami.

Należy również wspomnieć, że możesz skonfiguruj wiele monitorów „zdalnego pulpitu” na swoim komputerze Windows 10, uruchamiając polecenie: mstsc.exe -multimon. W ten sposób, za pomocą tego polecenia, to samo pole, o którym wspomnieliśmy wcześniej („Użyj wszystkich moich monitorów do sesji zdalnej”), zostanie natychmiast aktywowane.

komputer z dwoma monitorami

Bezpośrednio z aplikacji w przeglądarce Windows

Bezpośrednio z aplikacji w przeglądarce Windows, możesz otworzyć ustawienia pulpitu zdalnego, aby korzystać z wielu monitorów pulpitu zdalnego w systemie Windows. Aby ta metoda działała, musisz wpisać „pulpit” w polu wyszukiwania systemu Windows 10 i nacisnąć „enter”. Następnie będziesz musiał wybrać „Podłączenie pulpitu zdalnego”.

Po wykonaniu tej czynności, pojawi się okno, w którym należy nacisnąć zakładkę „Ekran”. Tam możesz wreszcie zaznaczyć pole, które pozwala korzystać z wielu monitorów w systemie Windows 10, a następnie kliknąć „połącz”, aby nawiązać sesję.

człowiek pracujący z wieloma monitorami

Jak korzystać z wielu monitorów pulpitu zdalnego w systemie Windows?

W każdym przypadku, za pomocą polecenia „wykonaj” lub bezpośrednio z Aplikacji w przeglądarce Windows, będziesz mógł Korzystaj z wielu pulpitów w systemie Windows 10. Cóż, niezależnie od wybranej metody, w rezultacie będziesz mógł skonfigurować wiele monitorów „zdalnego pulpitu” na swoim komputerze.

Co zrobić, jeśli wiele wyświetlaczy pulpitu zdalnego nie zostało poprawnie skonfigurowanych?

Cóż, jeśli wykonałeś którykolwiek z tych kroków, a wiele wyświetlaczy pulpitu nie zostało poprawnie skonfigurowanych. Aby to zrobić, przejdź do konfiguracji systemu, którą można otworzyć, wpisując „msconfig” w polu wyszukiwania na komputerze. Tam będziesz musiał kliknąć „Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie przejść do „Dla programistów”.

Następnie w polu „Pulpit zdalny” Kliknij „Pokaż ustawienia”. Spowoduje to otwarcie nowego okna i tam musisz sprawdzić, czy pole „nie zezwalaj na zdalne połączenia z tym komputerem” jest aktywne. Jeśli więc konfiguracja wielu komputerów nie powiodła się, możesz spróbować wyłączyć zdalny pulpit w systemie Windows 10, a następnie włączyć go ponownie.

Inna opcja, którą możesz wybrać jest dodanie nowych użytkowników do zdalnego pulpitu. Aby to zrobić, musisz przejść do menu Start i wybrać narzędzie „ustawienia”. Następnie przejdź do otwarcia systemu i kliknij „Pulpit zdalny”. Tam kliknij wiersz „Wybierz użytkowników, którzy mogą uzyskać zdalny dostęp do tego komputera”.

Po wykonaniu tej akcji, Kliknij „Dodaj”, a następnie wybierz „Opcje zaawansowane”. Następnie kliknij „Wyszukaj teraz”, aby wybrać użytkownika, któremu chcesz zezwolić na dostęp. Wybierając go, kliknij „Akceptuj”, aby nowy użytkownik został pomyślnie dodany. W ten sposób możesz dodawać nowych użytkowników, umożliwiając zdalny dostęp do systemu.

Na koniec, jeśli problem będzie się powtarzał, możesz zwrócić się o pomoc do pomocy technicznej firmy Microsoft. Aby to zrobić, musisz wejść na oficjalną stronę serwera, logując się na swoje konto Microsoft. Gdy to zrobisz, możesz zapytać lub skonsultować wszelkie wątpliwości dotyczące błędów, które musiałeś uzyskać, aby uzyskać dostęp do konfiguracji zdalnego pulpitu.

Na koniec w tym artykule szczegółowo wyjaśniliśmy wszystkie potrzebne informacje na ten temat. Dlatego jeśli zastosujesz się do tych sprawdzonych metod, zapewniam Cię, że będziesz w stanie skonfiguruj wiele monitorów „zdalnego pulpitu” na swoim komputerze Windows 10 pomyślnie.

dołącz do naszego kanału telegram