Skip to content

Jak skonfigurować VLC na moim komputerze, aby oglądać telewizję online – szybko i łatwo

31 de styczeń de 2021

W tym artykule dowiesz się, jak skonfigurować VLC na swoim PC i ciesz się telewizją online W prosty sposób. Ale najpierw porozmawiajmy trochę o VLC.

VLC to jeden z najpopularniejszych programów do odtwarzania wideo i audio używanych przez użytkowników. Mimo to, czy naprawdę wiesz, do czego służy i jak korzystać z jego funkcji i narzędzi? A jeśli nadal nie masz go na swoim komputerze, zalecamy pobranie najnowszej wersji VLC Media Player za darmo w pełnej wersji hiszpańskiej.

To jest odtwarzacz wideo i muzyki oraz framework z Otwarte źródło. Framework to uniwersalna platforma oprogramowania wielokrotnego użytku do tworzenia aplikacji, produktów i rozwiązań.

Jest również kompatybilny z wieloma formatami plików multimedialnych, a także z prawie każdym systemem operacyjnym, w tym Windows. i umożliwia inne funkcje, takie jak nagrywanie ekranu komputera z systemem Windows.

Inną z jego wielu funkcji jest to, że umożliwia odtwarzanie audio i wideo przechowywanych na dysku twardym, ale także dysków optycznych, takich jak DVD i Bluray, w rozdzielczościach od normalnej do wyższej jakości, takich jak 4K.

VLC obsługuje również różne pliki protokoły przesyłania strumieniowego wideo, a ponadto odtwarzanie wideo i audio oferuje również obsługę napisów i tagów lub konwertowanie formatów wideo i audio na inne formaty.

Mając to na uwadze i jeśli jeszcze nie pobrałeś go na swój komputer lub urządzenie mobilne, tutaj również dowiesz się, jak go zdobyć, a tym samym będziesz mógł cieszyć się niezliczonymi zaletami tego wspaniałego odtwarzacza.

Jak pobrać VLC na swój komputer lub urządzenie mobilne?

Pobieranie tego programu jest dość proste i nie wymaga dużej wiedzy programistycznej. Musisz tylko wykonać proste kroki, które zobaczysz poniżej.

Krok 1

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest przejście na oficjalną stronę VLC, aby rozpocząć pobieranie. Następnie należy kliknąć przycisk „Pobierz”, znajdujący się na górnym pasku nawigacyjnym witryny.

Krok 2

W „Pobierz VLC” musisz znaleźć opcję pobierania, która pasuje do twojego systemu operacyjnego. Najpopularniejsze z nich, takie jak Windows i Mac, są wyróżnione pogrubioną czcionką, więc jeśli posiadasz niektóre z tych komputerów, łatwiej będzie je znaleźć. Wybierz ten, który ma zastosowanie.

Krok 3

Tam ponownie naciśnij opcję „Pobrać” na nowej stronie z witrynami pobierania. Następnie zapisz plik instalacyjny na pulpicie.

Krok 4

Na koniec kliknij dwukrotnie plik instalacyjny, który właśnie pobrałeś. Zaakceptuj ustawienia domyślne podczas procesu instalacji, klikając „Dalej” i „Akceptuj” odpowiednio. Następnie program zainstaluje się automatycznie i zsynchronizuje z plikami multimedialnymi audio i wideo, które masz na swoim urządzeniu.

W ten prosty sposób możesz cieszyć się usługą oferowaną przez tego gracza. Oprócz wszystkich doskonałych funkcji, o których wspomniała w pierwszym bloku, można również oglądać telewizję na żywo z komputera za pomocą VLC. Jak to zrobić? Tutaj wszystko wyjaśniamy.

Jak skonfigurować VLC na komputerze, aby oglądać telewizję online?

Jak już wspomniano, VLC jest dostępny dla prawie każdego systemu operacyjnego, więc naprawdę bardzo łatwo go zdobyć. Również ta opcja oglądaj telewizję online z VLC Świetnie, jeśli nie chcesz siedzieć przed telewizorem lub jesteś poza domem, ale masz dostęp do Internetu.

Dlatego wykonując kolejne kroki, możesz oglądać telewizję online na komputerze, a nawet na urządzeniu mobilnym. Mimo to będziesz musiał znać niektóre otwarte kanały telewizyjne i linki, aby móc do nich wejść.

W sieci możesz uzyskać listy tego typu kanałów, które mogą Ci służyć. Mając to na uwadze, możesz teraz wykonać następujące kroki.

Krok 1

Przede wszystkim musisz otworzyć odtwarzacz VLC. Następnie kliknij opcję „Średni” znajduje się w lewym górnym rogu. Naciśnij „Otwórz lokalizację sieciową”. Następnie w zakładce otworzy się nowe okno o nazwie „Otwórz multimedia” „Netto”.

Krok 2

W sekcji „Wprowadź adres URL” Należy wpisać link do wcześniej wybranej otwartej sieci TV, a następnie nacisnąć przycisk „Play”.

Krok 3

Po kilku sekundach wybrany kanał telewizyjny zostanie uruchomiony. Poczuj się wygodnie i ciesz się ulubionym programowaniem z dowolnego miejsca.

dołącz do naszego kanału telegram