Skip to content

Jak skonfigurować prywatność na Facebooku, aby moje zdjęcia i posty nie były widoczne

11 de czerwiec de 2022

Kiedy wypowiadasz słowa Social Network, o czym myślisz? Chociaż w Internecie istnieją tysiące sieci społecznościowych, dla zdecydowanej większości populacji mówienie o sieciach społecznościowych jest równoznaczne z mówieniem o Facebooku, który jest narzędziem, które popularyzuję portale społecznościowe na poziomie historycznym, będąc obecnie po wielu latach głównym serwisem społecznościowym na świecie.

Ponieważ tak wiele osób ma do niego dostęp, ważne jest, abyśmy mogli chronić nasze dane osobowe. Pytanie brzmi, jak mogę to zrobić?

Jeśli chcesz nauczyć się kilku technik dla statusy, które zamieszczasz na Facebooku są prywatne lub ograniczone do określonych osób, Zachęcamy do zwrócenia szczególnej uwagi na poniższe wskazówki.

Procedura konfiguracji prywatności na Facebooku

W przypadku FacebookChociaż jest dostępny dla milionów ludzi, wiele informacji, które do niego przesyłamy jest ściśle osobisty i chcemy, aby zobaczyło go tylko kilkoro rodziny i przyjaciół.

Skonfiguruj Facebooka, aby określona osoba nie widziała twoich statusów

Aby rozpocząć konfigurację Zachęcamy do wejścia na swoje konto na Facebookuwpisz status, który chcesz udostępnić, ale przed kliknięciem opcji publikowania kliknij przycisk z napisem „Przyjaciele”.

W opcji „Znajomi” zobaczysz kilka opcji. Wybierz opcję „Spersonalizowane”. Otworzy się okno dialogowe z kilkoma opcjami do wyboru.

W dolnej części jest napisane „Ukryj te informacje przed tymi osobami” jest pole, w którym można wybrać”Ci ludzie lub te listy”. Tam wpisujesz imię osoby, której nie chcesz widzieć swojego statusu.

W przypadku, gdy chcesz, aby grupa ludzi, na przykład, nie widzieli jej Twoi krewni lub współpracownicy, zastosujemy następującą procedurę.

Skonfiguruj Facebooka, aby lista osób nie widziała twoich stanów

Aby móc to zrobić Twoje statusy nie są widoczne dla grupy ludzi, na przykład twoi krewni lub współpracownicy, powinieneś wcześniej sporządzić listę znajomych. To pozwoli ci je sklasyfikować.

Pisząc swój status ponownie, musisz pamiętać, że zanim klikniesz opcję publikowania, kliknij przycisk z napisem „Przyjaciele”.

W opcji „Znajomi” zobaczysz kilka opcji. Wybierz opcję „Spersonalizowane”. Otworzy się okno dialogowe z kilkoma opcjami do wyboru. W dolnej części jest napisane „Ukryj te informacje przed tymi osobami” jest pole, w którym można wybrać”Ci ludzie lub te listy”.

Tam wybierzesz nazwę listy, której chcesz uniemożliwić im zobaczenie statusu, który publikujesz. I w końcu „Zapisz zmiany”.

To są sposoby sprywatyzować swoje stany w Facebook. W ten sposób będziesz cieszyć się sieciami społecznościowymi bez problemów i z większą dbałością o swoje dane osobowe.

Sieci społecznościowe są bardzo przydatnym narzędziem do wielu rzeczy. Ale jak wszystko w życiu, gdy nie jest właściwie używany, może być mieczem obosiecznym. Sieci społecznościowe zbyt mocno ujawniają nasze życie, a zwłaszcza nasze prywatne informacje.

Jedyny sposób, aby chroń naszą prywatność jest dokonanie prawidłowej konfiguracji sieci społecznościowej. Nie jest to wcale skomplikowane, a dzisiaj chcę Cię nauczyć, jak skonfigurować Facebooka, aby mieć większą prywatność.

Ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę i postępować zgodnie z każdym z kroków, które pokażemy poniżej, ponieważ w przeciwnym razie możesz narazić wszystkie swoje dane osobowe na niebezpieczeństwo.

W samouczku skupimy się nie tylko na prywatność twojego konta. ale także w celu poprawy bezpieczeństwo Tego samego.

Jak założyć konto na Facebooku

Zaczniemy krok po kroku i prosimy o przestrzeganie ich wszystkich, aby chronić swoje konto pod każdym względem. Najlepiej byłoby zrobić to z komputera, ponieważ jest to znacznie prostsze i masz kilka dodatkowych opcji.

Po zalogowaniu musisz przejść do prawego górnego rogu ekranu i kliknąć strzałkę skierowaną w dół. Aby w ten sposób wejść w opcje konfiguracji.

Otworzy się nowe menu i musisz wybrać opcję, która mówi „Ustawienie”.

Jesteś teraz na nowej stronie z różnymi opcjami.

W lewej kolumnie musisz kliknąć na „Prywatność”. Tutaj zobaczysz kilka opcji, aby zmienić, kto może zobaczyć Twój profil, publikacje, kto będzie mógł Cię dodać itp.

Aby to zrobić, musisz kliknąć „Edytować”.

ustaw prywatność postów na Facebooku

twoja prywatność

Będziesz mieć kilka opcji, domyślnie jest to ustawione na „Publiczny”.

Chodzi o to, że włożyszPrzyjaciele”, aby tylko osoby dodane jako znajomi mogli zobaczyć Twoje posty.

Jeśli wybierzesz „Tylko ja„Widać, że jedyną osobą, która będzie mogła przeglądać publikacje, jesteś Ty.

Wtedy natknęliśmy się na kilka ciekawych opcji”przyjaciele z wyjątkiem…” że w skrócie wszyscy Twoi znajomi zobaczą Twoje posty, z wyjątkiem tych, które wymienisz w tej opcji. Na przykład: jeśli masz 3000 znajomych i chcesz, aby „Juancito” i „Jose” byli jedynymi, którzy nie widzieli Twoich postów. Następnie wybierz tę opcję.

W przypadku wybrania „konkretni przyjaciele”, wtedy będziesz tym, który utworzy listę osób, które mogą zobaczyć ten post. To będzie odwrotnośćPrzyjaciele, z wyjątkiem…”

Jak ludzie mogą Cię znaleźć i skontaktować się z Tobą

W kilku słowach zdecydujesz, w jaki sposób chcesz, aby ludzie Cię znaleźli, w jaki sposób mogą się z Tobą skontaktować itp.

W „Kto może wysłać ci zaproszenie do znajomych?” możesz wybrać „Przyjaciele przyjaciół” zarówno „Wszystkoróżnica polega na tym, że wWszystkoKażdy może wysłać Ci zaproszenie do znajomych.

Kto może zobaczyć Twoją listę kontaktów? Idealnie powinieneś wybraćTylko ja”, aby nikt nie mógł zobaczyć wszystkich ludzi, których masz jako przyjaciół. Jeśli wybierzesz „Przyjaciele” Tylko twoi znajomi mogą zobaczyć tę listę.

Opcje „Kto może Cię wyszukać za pomocą podanego adresu e-mail?„T”Kto może Cię wyszukać za pomocą podanego numeru telefonu??”.

Idealnie znajduje się u przyjaciół. Jeśli chcesz być w ten sposób znaleziony przez wyszukiwarkę, możesz wybrać „Wszystko”, ale te dwie dane są ujawnione i nie jest to w ogóle zalecane.

Ostatnia opcja toKto szuka w wyszukiwarkach poza Facebookiem linku do Twojego profilu?? Ta opcja ma w zasadzie pojawiać się na przykład w wynikach wyszukiwania Google. Lepiej po prostu wybrać „Nie”.

Ogólne ustawienia konta

Tutaj możesz zmienić niektóre dane i nieznacznie dostosować swoje konto. Za każdym razem, gdy chcesz coś zmienić, musisz kliknąć przycisk „Edytuj”. Ale zobaczymy szczegółowo, do czego służy każda z dostępnych opcji.

Nazwa: To jest nazwa, którą masz na Facebooku, to jest coś, co każdy może zobaczyć. Ideałem byłoby nie mieć twojego pełnego imienia i nazwiska. Jeśli masz dwa nazwiska, wybierz tylko jedno.

Inna nazwa: wtedy masz możliwość użycia swojego pseudonimu, który pojawi się w nawiasach obok twojego imienia.

Nazwa użytkownika: Oto adres URL profilu. Adres URL to adres, który pojawia się powyżej w pasku adresu. Aby to zmienić, kliknij „edytuj” i będziesz musiał wybrać nazwę użytkownika. Musisz pamiętać, że to imię musi być dostępne. Jeśli ktoś już wybrał tę nazwę, będziesz musiał pomyśleć o nowej.

Kontakt: Tutaj możesz wybrać adres e-mail lub numer telefonu, pod którym Twoi znajomi mogą się z Tobą kontaktować. Jeśli na to zezwolisz, będą mogli Cię również wyszukać za pomocą tego numeru telefonu lub adresu e-mail.

skonfiguruj prywatność zdjęć na facebooku

Znaczenie bezpieczeństwa

Nasze dane są ważne i nie każdy powinien je mieć. Zabezpieczenie ich na Facebooku jest dość proste, konfigurując kilka opcji, czy nie warto? Zobaczmy, jak skonfigurować zabezpieczenia naszego konta na Facebooku.

Zmień hasło: Ważne jest, aby od czasu do czasu zmieniać hasło. Najlepiej byłoby, gdyby nie było to coś łatwego do odgadnięcia, jak „dziękuję” lub „myname123”. Musi zawierać znaki, cyfry, wielkie i małe litery, aby było naprawdę bezpieczne.

Zaloguj się za pomocą swojego zdjęcia profilowego: Zdecydowanie zaleca się pozostawienie tej opcji wyłączonej. Najlepiej logować się za pomocą konta e-mail lub numeru telefonu. Idealnym rozwiązaniem byłoby konto e-mail na wypadek, gdyby niewiele osób je znało. Ponieważ nasz numer ma prawdopodobnie kilka osób.

Uwierzytelnianie dwuetapowe: Krótko mówiąc, może być używany do sprawdzania poprawności konta, gdy logujesz się z urządzeń, do których normalnie nie masz uprawnień lub do których nie masz uprawnień.

Nie zaniedbuj swojej prywatności

Zdecydowanie zaleca się, abyś nie podawał zbyt wielu informacji o sobie. Tylko najistotniejsze. W swojej biografii nie powinieneś mieć tylu informacji, jak: skąd jesteś, ile masz lat, członkowie Twojej rodziny itp.

W tym celu po prostu musisz udać się do swojego Profil a następnie kliknij „Informacja” będziesz mógł edytować wszystkie sekcje, które pojawiają się w Twoim profilu, aby zmodyfikować istniejące informacje.

Kolejna ciekawa opcja, choć trochę dziwna, nie odmawiamy jej. jest utworzenie starszego kontaktu Co to znaczy? W przypadku, gdy nie możesz korzystać z sieci społecznościowej lub jeśli umrzesz, osoby te będą mogły uzyskać dostęp do Twojego konta z pewnymi ograniczeniami.

Na koniec zaleca się wyłączenie funkcji łatwego rozpoznawania. Ponieważ w wielu przypadkach aplikacja oznacza Cię w niektórych filmach lub zdjęciach, w których teoretycznie się znajdujesz.