Skip to content

Jak skonfigurować i ustawić budzik na moim komputerze Windows 7, 8, 10

4 de lipiec de 2022

Możliwe, że czasami zastanawiałeś się, czy istnieje jakiś zewnętrzny program lub narzędzie, które umożliwia korzystanie z niektórych opcji na komputerze, które są dostępne w telefonie komórkowym, takich jak alarm. Do niedawna to
był to jedyny sposób, w jaki można było ustawić alarm na komputerze i należy zauważyć, że te zewnętrzne programy nie zawsze były tak skuteczne i bezpieczne. Ale obecnie mamy możliwość ustaw alarm na komputerze z systemem Windows.

Na szczęście w systemie Windows 10, będącym jedną z najnowszych wersji systemu operacyjnego firmy Microsoft dla komputerów, choć wielu go posiada, nie każdy zna każdą z jego funkcji, a wśród jego nowinek znajduje się m.in. Aplikacja alarmowa w systemie. Dlatego w tym artykule chcemy nauczyć Cię, jak bardzo szybko i łatwo ustawić alarm lub budzenie w systemie Windows 10.

Jak ustawić alarm w systemie Windows 10?

Albo dlatego, że nie mamy telefonu komórkowego, albo po prostu chcemy wygody, jaką jest możliwość ustawienia alarmu na naszym komputerze z systemem Windows. Z pewnością przy więcej niż jednej okazji posiadanie tego narzędzia może wydawać się przydatne, a nawet niezbędne. To z tego powodu dodaj zegar i system alarmowy Wersja Windows 10 była znaczącym postępem w doświadczeniu użytkownika tego systemu i ma podobny proces konfiguracji alarmów dla iPhone’a lub telefonu komórkowego z systemem Android.

Należy pamiętać, że tak jak w większości telefonów komórkowych, jest urządzenie musi być włączone aby ten alarm działał i brzmiał w skonfigurowanym czasie. Dlatego, chociaż możesz zablokować komputer i nadal będzie dzwonić, jeśli jest zawieszony lub wyłączony, oczywiście alarm nie zadzwoni we wskazanym czasie. Gdy jest to jasne, kroki, aby aktywować to narzędzie, są naprawdę proste i wskażemy je jeden po drugim, bardzo podobnie do ustawiania alarmu na Macbooku

  1. Aby aktywować alarm lub budzenie w systemie Windows 10, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otwórz menu Start i kliknij aplikację o nazwie „Alarmy i zegar”. Jest to domyślnie instalowane w systemie Windows 10, więc będzie dostępne na wszystkich komputerach z tym systemem i na tej samej oficjalnej stronie internetowej, na której uczą nas, jak z niego korzystać.
  2. Wewnątrz przejdź do sekcji Alarm. Zauważysz, że są dwa sposoby, aby iść do przoduedytując istniejące alarmy lub tworząc nowy, klikając ikonę „+”.
  3. W każdym razie systemy tworzenia lub edycji alarmów są podobne. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybierz godzinę i minutę gdzie chcesz, aby zabrzmiał alarm, coś naprawdę prostego. Gdy to zrobisz, na dole pojawi się tekst, który poinformuje Cię, jak długo będzie dzwonić.
  4. Oprócz tych podstawowych ustawień, system pozwala dostosować niektóre aspekty dodatkowe w sposób podobny do tego, co robisz na swoim smartfonie. W ten sposób pod alarmem zauważysz, że masz szereg opcji do dalszej konfiguracji systemu, np. możliwość nazwania alarmu, może to być przyczyna lub zobowiązanie, na które alarm zareaguje, lub przypomnienie.
    laptop na stole z otwartym menu Windows

Ustaw alarm w Windows 10

Na koniec będziesz mógł skonfigurować niektóre z ostatnich opcji dostosowywania, aby Twoje wrażenia były przyjemniejsze, takie jak Dźwięk, dzięki któremu będziesz mógł wybierz melodię alarmu wśród wszystkich dostępnych dźwięków, tak jak wtedy, gdy zmieniamy dźwięk alarmu na Androidzie lub innym urządzeniu. A przed zakończeniem zostaną wyświetlone opcje czasu odroczenia, czyli ile minut minie, zanim alarm zadzwoni ponownie, jeśli zdecydujesz się go odroczyć.

Kiedy skończysz, wszystko, co musisz zrobić, to naciśnij Zapisz alarm i to wszystko, zostanie on zapisany. Jeśli w momencie ustawienia alarmu komputer jest włączony, możesz być pewien, że go usłyszysz. Z drugiej strony pamiętaj, że wszystkie powiadomienia dodane do alarmu będą widoczne w prawej dolnej części ekranu, gdy alarm dzwoni.

dołącz do naszego kanału telegram