Skip to content

Jak skonfigurować i podłączyć mój telefon komórkowy z systemem Android do sieci Wi-Fi Uniwersytetu w Maladze lub UMA?

21 de wrzesień de 2022

Chcesz dowiedzieć się, jak podłączyć telefon? Android do sieci Wi-Fi UMA? Musisz więc wiedzieć, że poniżej nauczymy Cię wszystkich szczegółów, które naszym zdaniem powinieneś wziąć pod uwagę w tego typu sytuacji. Prawda jest taka, że ​​na Uniwersytecie w Maladze jest wielu studentów, którzy wydają się nią zainteresowani, więc chcemy pokazać, jak się z tym pogodzić.

Czytając kolejne linijki dowiesz się nie tylko, jak łączyć Telefon komórkowy z systemem Android do sieci UMA WiFiale będziesz mieć również dostęp do innych treści, takich jak wymagania, które są potrzebne w tego typu sytuacji, lub w ten sam sposób, jakie są inne sieci, które możemy znaleźć na tej stronie.

Powinieneś wiedzieć, jak uniemożliwić mojej komórce i aplikacjom łączenie się z Internetem przez Wi-Fi lub dane. W końcu, jak zawsze, wszelkie pytania, które masz na ten temat, powinieneś zadać nam w komentarzach.

Zarejestruj się w sieci UMA WiFi

Rodzaje sieci bezprzewodowych w UMA

 • Wi-Fi UMARnet Kurtuazja. Dostęp do niego jest przez wspólny klucz wifi-uma. Umożliwia dostęp tylko do informacji o sieci bezprzewodowej i innych informacji publicznych na stronie www.uma.es.
 • Sieć Uczniów poświadczony dla studentów Uczelni. Do połączenia z Internetem potrzebne są serwery proxy (proxy.wifi.uma.es port 3128).
 • pdiRed uwierzytelnione do użytku kadry dydaktycznej i naukowej, która oferuje usługi NAT w Internecie, więc użycie pełnomocnika nie jest obowiązkowe, chociaż jest to możliwe (proxy.wifi.uma.es port 3128).
 • kraj uwierzytelnione do użytku przez personel Administracji i Usług. Oferuje również usługi NAT w Internecie, więc użycie proxy nie jest obowiązkowe, chociaż jest to możliwe (proxy.wifi.uma.es port 3128).
 • eduroamCzerwony uwierzytelniany na podstawie poświadczeń użytkownika nadanych w Uczelni pochodzenia (innej niż UMA), co nie wymaga korzystania z usług proxy. Użytkownicy UMA nie mogą z niego korzystać w UMA, ale mogą na innych uczelniach. Kliknij tutaj po więcej informacji.
 • Inne Wi-FiInne konkretne sieci WLAN wdrożone w określonych punktach dostępowych i uwierzytelnianie uzgodnione z SCI.połącz uniwersytet sieci komórkowej

Połącz się z Wi-Fi UMA z telefonu komórkowego

Aby połączyć się z Sieć Wi-Fi UMA, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wpisać ten link, który pozwoli Ci zainstalować certyfikat główny, aby połączyć się z siecią bezprzewodową. Jeśli masz problemy, ponieważ nie masz danych mobilnych, musisz połączyć się z siecią WifiUma hasłem wifi-uma, lub zeskanować kod QR, który jest oferowany w takich przypadkach.

Po pobraniu certyfikatu z przeglądarki zostanie on wykonany automatycznie i pojawi się nowe okno, w którym znajdziesz możliwość wpisania jako Nazwa certyfikatu DigiCert oraz jako Użycie danych uwierzytelniających, wybierając opcję WiFi, a następnie klikając Akceptuj, aby móc kontynuować krok po kroku. W takich przypadkach zalecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome.

Jeśli pojawi się komunikat „Instalacja nie powiodła się, ponieważ nie można odczytać pliku certyfikatu”, Dlatego zalecamy ręczną instalację pliku, aby uniknąć ewentualnych problemów. W ten sam sposób zalecamy uzupełnienie wszystkich danych, o które prosi system. W takich przypadkach może być również konieczne wprowadzenie metody odblokowania.

W Ustawieniach znajdziesz różne dostępne metody konfiguracji blokady urządzenia i musisz wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba, a następnie zakończysz instalację certyfikatu. Następnie musisz iść do Ustawienia, sieci, Wi-Fi, i wybierz sieć, z którą chcesz się połączyć, zgodnie z Twoimi relacjami z Uniwersytetem w Maladze.

Następnie musisz skonfigurować połączenie z siecią, biorąc pod uwagę opcję prawidłowego konta e-mail UMA w sekcji Tożsamość, ponieważ oczywiście musisz mieć e-mail w tym sensie. W rzeczy samej, na Androidzie 7.0 a przełożeni za chwilę poproszą Cię o dodanie domeny, a ta, którą musisz wpisać to uma.es. To szczegół, który trzeba wziąć pod uwagę. Posiada również usługę poczty e-mail dla swoich studentów.

I na koniec, jeśli chcesz połączyć się z siecią Wi-Fi opracowaną dla studentów, musisz skonfigurować serwer proxy w Pokaż ustawienia zaawansowane który pojawia się na końcu tego samego menu. Jeśli jest to jedna z pozostałych sieci, absolutnie nie ma potrzeby niczego konfigurować. Wtedy możesz korzystać z tych sieci internetowych jak z każdej innej.

Wymagania dotyczące połączenia z WiFi UMA

 • Rodzaj zabezpieczenia: WPA2, metoda szyfrowania: AES
 • Metoda Uwierzytelnienia: EAP-TTLS-PAP
 • Wystawca certyfikatu serwera: TERENA SSL
 • Ostateczna jednostka certyfikująca: Digicert Assured ID Root CA
 • Serwery uwierzytelniania: fm-wf-1.ruma.uma.es, fm-wf-2.ruma.uma.es i fm-wf-3.ruma.uma.es

Inne bardzo częste zapytania użytkowników w tym zakresie dotyczą konkretnie z następującymi: jak połączyć się z ukrytą siecią z mojego telefonu komórkowego, jak znaleźć ukrytą sieć Wi-Fi, jak zhakować ukrytą sieć, apk, aby zobaczyć ukryte sieci Wi-Fi, jak połączyć się z ukrytą siecią w Windows 10, jak połączyć się z ukryta sieć w Windows 7 , jak poznać identyfikator SSID ukrytej sieci lub jak połączyć się z ukrytą siecią w Windows 8. Najlepiej nauczyć się bezpiecznie łączyć z Internetem z telefonu komórkowego lub komputera przez Wi-Fi lub USB

czy byłeś w stanie się połączyć? sieć Wi-Fi UMA z tym krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram