Skip to content

Jak skalibrować ekran dotykowy Androida

27 de marzec de 2023

Obecnie wszystkie urządzenia mobilne są dotykowe, dlatego ważne jest, aby ekran działał poprawnie. W przypadku problemów z ekranem dotykowym, możliwym rozwiązaniem może być jego kalibracja. Dlatego zobaczymy w tym artykule jak skalibrować ekran dotykowy na Androidzie aby znów działało jak zwykle.

Skalibruj ekran dotykowy Androida

Rozwiązanie problemu utraty kalibracji ekranu dowolnego urządzenia z Androidem jest niezwykle proste. Istnieje kilka metod, aby to osiągnąć, ale w tym artykule zobaczymy dwie konkretne metody, które są najlepsze.

Aby skalibrować ekran Androida, użyjemy aplikacji o nazwie Naprawa ekranu dotykowego którą możesz pobrać ze Sklepu Play lub klikając ten link.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji. To, co zamierzasz zrobić, to otworzyć i musisz nacisnąć przycisk z napisem „Zaczynać”, aby rozpocząć proces.

Teraz będziesz musiał trzykrotnie dotknąć ekranu palcem.

To, co musisz teraz zrobić, to po prostu poczekać, aż aplikacja zakończy diagnostykę, a po jej zakończeniu po prostu zrestartujesz urządzenie mobilne.

Jak skalibrować ekran dotykowy z poziomu ustawień

Jeśli nie chcesz pobierać żadnej aplikacji, możesz skalibrować ekran dotykowy Androida w opcjach programisty.

Aby zobaczyć te opcje programistyczne, które są domyślnie ukryte, musisz wykonać następujące kroki:

Przede wszystkim zamierzasz wejść do „Ustawienia”. Przewiń w dół, a znajdziesz opcję „O urządzeniu” albo „informacje telefoniczne”.

Teraz powinieneś poszukać sekcji, która mówi „numer wersji” albo „numer kompilacji” i naciśnij siedem razy z rzędu na tej opcji.

Pojawi się komunikat potwierdzający, że opcje programistyczne są włączone.

Skalibruj ekran Androida

teraz wróć do Ustawienia i można zobaczyć opcje deweloperskie które są pod wszystkim.

Będziesz musiał szukać opcji”.pokazywać dotknięcia” I „położenie wskaźnika”, aby je aktywować.

Teraz będziesz musiał przesunąć ekran i będziesz mógł zobaczyć, że linia jest zaznaczona całym układem, jeśli tak, oznacza to, że wszystko działa dobrze.

To, co zamierzasz teraz zrobić, to dotknąć ekranu palcami około dziesięć razy i sprawdzić, czy wynik to 10/10. Jeśli się zgadza, to znaczy, że wszystko jest w porządku.

Jeśli wszystko jest w porządku, oznacza to, że ekran działa idealnie, więc możesz teraz dezaktywować dwie opcje, które wcześniej aktywowałeś.

dołącz do naszego kanału telegram