Skip to content

Jak się dowiedzieć lub sprawdzić, czy telefon komórkowy jest koreański, chiński czy oryginalny Czy te repliki są dobre?

15 de lipiec de 2022

Chociaż prawdą jest, że większość producentów urządzeń mobilnych, w tym przypadku telefonów, ma swoje fabryki w Chinach i dlatego możemy przeczytać klasyczną legendę Wyprodukowano w Chinach Na odwrocie tych terminali nie możemy nie podkreślić, że niektóre firmy z tego segmentu mają swoje korzenie w Korei.

W ten sam sposób należy wziąć pod uwagę, że chińskie telefony komórkowe mają zalety i wady. Bądź dobrze poinformowany przed podjęciem jednego Dobra decyzja kupić nowy telefon komórkowy.

Rzeczywistość o zaletach i wadach chińskich klonów

Prawda jest taka, że ​​przede wszystkim Samsung czy LG, żeby wymienić dwa najbardziej znane przypadki, mają koreańskie terminale, co rodzi wątpliwości i często zadawane pytania dotyczące telefonów komórkowych, które zwykle mają użytkownicy, a wśród nich jest największa wątpliwość: wiedzieć, czy ich telefony komórkowe oryginał czy jest to replika.

Rzeczywiście dzieje się tak, że przede wszystkim te firmy, które mają swoje siedziby i urodziły się w Korei, takie jak Samsung czy LG, często sprzedają terminale na całym świecie. wyprodukowane w tym krajua to budzi wątpliwości kupujących te urządzenia, przyzwyczajonych do tego, że są produkowane w Chinach.

Ideą tego artykułu jest krótkie wyjaśnienie tym użytkownikom, jak odróżnić urządzenie mobilne Wyprodukowano w Korei jednego wyprodukowanego w różnych częściach świata, nawet jeśli nie jesteś ekspertem.

Poza tym od początku musimy przewidywać, że fakt, że smartfon jest koreański wcale nie oznacza, że ​​jest a imitacja lub replika oryginałuale wielokrotnie wręcz przeciwnie, oznacza to, że ma lepsze właściwości niż te produkowane w Chinach.

Dobrym tego przykładem, o którym wspomnieliśmy, jest przypadek Koreańska firma Samsungktóra kilkakrotnie sprzedawała w samej Korei lepsze modele niż te, które wysyła do reszty świata, jeśli Twój telefon Preferowany jest Samsung pamiętaj, jakie są różnice między oryginałami a kopiami.

Jak odróżnić, czy telefon komórkowy jest koreański czy oryginalny?

Fakt, że Samsung pochodzi z Korei, nie oznacza, że ​​wszystkie telefony komórkowe, które to mają Marka bądź oryginalny.

Istnieje wiele kopii lub klonów tej marki ze względu na jej popularność i łatwo znajdziesz to, co odróżnia ich od innych.

Pierwszą rzeczą, którą musimy powiedzieć w związku z tym, jest to, że chociaż mamy kilka sposobów na sprawdzenie, czy telefon komórkowy jest oryginalny lub koreański, Niejednokrotnie, zwłaszcza gdy zamierzamy kupić urządzenie na nieoficjalnej stronie, wygodnie jest przeprowadzić więcej niż jeden test autentyczności.

Musimy w tym sensie zaznaczyć, że jeśli jest to smartfon, z którego możemy wyjąć baterię, to prostym sposobem sprawdzenia jego pochodzenia jest otwarcie go i sprawdzenie Charakterystyka które pojawiają się pod nim.

Następnie musimy zaznaczyć, że sam Samsung, który jest jedną z głównych firm, które sprzedaje koreańskie smartfony na całym świecie ma aplikację lub platformę specjalnie opracowaną, aby poznać pochodzenie każdego ze swoich smartfonów.

najnowsze urządzenie najlepsza rozdzielczość ekranu

Znaleźliśmy to Smart Switch lub Samsung Kies to dwie bardzo dobre opcje w tym przypadku. Teraz, jeśli jest to telefon LG, masz również platformę, w tym przypadku tak zwany PC Suite, te systemy wyświetlają informacje o telefonie, a jeśli jest oryginalny, otrzymasz absolutnie wszystkie szczegóły na jego temat.

Cóż, jeśli nadal macie wątpliwości co do działania czeków koreańskiego telefonu komórkowego, to musicie wiedzieć, że mamy możliwość zawsze uciekać się do IMEI tych terminali, czyli w zasadzie baza danych, w której znajdują się wszystkie marki i każdy z ich zespołów.

Wystarczy wejść na stronę www.imei.info, gdzie masz dostęp do wszystkich szczegółów każdego oryginalnego smartfona, Koreański lub nie, jeśli nie masz pod ręką IMEI, pamiętaj, że możesz go uzyskać, wpisując na klawiaturze połączeń „*#06#”.

Ilekroć idziesz kupić nowy telefon komórkowy, weź pod uwagę to, co jest dla Ciebie najlepsze i pomóż w czym potrzebujesz, nie wybieraj tylko mody lub najdroższego ze wszystkich. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Państwu w podjęciu lepszej decyzji przy kolejnych akwizycjach.

Teraz, kiedy już wiesz, jak sprawdzić, czy Twoje urządzenie mobilne jest koreańskie?