Saltar al contenido

Jak się dowiedzieć, kto widział mój status WhatsApp Kto widzi mój status WhatsApp?

26 de octubre de 2022

Wraz z pojawieniem się różnych sieci społecznościowych, które przez ograniczony czas wykorzystywały „historie” lub „stany” jako sposób udostępniania treści. Tak było w przypadku Snapchata, a potem Instagrama, coraz bardziej zaznajomiliśmy się z tym nowym sposobem utrzymywania kontaktu i dzielenia się naszym codziennym życiem. I zdarza się, że wielu użytkowników nie wie kto widzi twój status WhatsApp?

Już dziś jest pewne, że te efemeryczne publikacje spotykamy na co dzień na różnych portalach społecznościowych, a WhatsApp nie pozostaje w tyle za dołączeniem do tego trendu. Dzięki włączeniu opcji „Status” w słynnej aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych możemy nie tylko udostępniać muzykę, obrazy, filmy i tekst, które będą trwać tylko przez 24 godziny, ale możemy również zobaczyć te z naszych kontaktów i w ten sposób informuj nas na bieżąco.

Jednak prywatność może stać się problemem, czy każdy może zobaczyć moje statusy? Jak wiedzieć? Nie martw się! Dowiedz się, kto widzi Twoje stany WhatsApp to naprawdę bardzo proste i oprócz nauczenia Cię, jak się dowiedzieć, pokażemy Ci, jak skonfigurować, kto może to zobaczyć, czytaj dalej nasz artykuł, a dowiesz się.

Kto widział mój status na WhatsApp?

Na szczęście, wraz z włączeniem „stanów” do WhatsApp, możliwość zobaczenia dokładnie ile osób wizualizowali twój status i kim byli. Ta informacja jest z pewnością przydatna, aby wiedzieć, czy nie ma intruzów przeglądających Twoje treści, biorąc pod uwagę, że jeśli masz statusy publicznie, każdy, kto ma Twój numer, będzie mógł go zobaczyć.

Aby wiedzieć, w jaki sposób są używane te statusy WhatsApp i możesz sprawdzić, kto widział Twój status, po prostu musisz wykonaj następujące kroki:

  • Otworzymy aplikację do przesyłania wiadomości WhatsApp.
  • Znajdujemy sekcję „Stany”, która może być wyświetlana u góry ekranu obok „Czaty” i naciskamy ją.
  • Otworzy się sekcja „Stany”, w której możemy zobaczyć różne stany opublikowane przez nasze kontakty, ale zlokalizujemy się konkretnie w obszarze „Mój status”, który jest wyświetlany jako pierwsza opcja.
  • Klikając na tę opcję, zostaną nam pokazane różne stany, które opublikowaliśmy w ciągu ostatnich 24 godzin, a każdy z nich możemy przeglądać przesuwając palcem po ekranie od prawej do lewej.
  • Ale patrząc na ważną rzecz, w każdym opublikowanym przez nas stanie widzimy na dole coś w rodzaju znaku „oko” z liczbą obok, która reprezentuje liczbę osób, które widziały to państwo.
  • Klikając w ten obszar, otworzy się zakładka z listą osób, są to kontakty, które przeglądały nasz Status. I gotowy! Po tym kroku powinniśmy móc zobaczyć wszystkich tych ludzi, którzy oglądali nasze państwo. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach.

Skonfiguruj swoją prywatność w WhatsApp

WhatsApp, wśród wielu aktualizacji, oferuje nam różne opcje prywatności i istnieją mało znane sztuczki, ale są one dostępne dla każdego użytkownika aplikacji, jedną z nich jest to, że można skonfigurować swoją prywatność dzięki czemu możesz zobaczyć stany WhatsApp innych osób bez ich wiedzy. Informacje o prywatności państw można znaleźć na oficjalnej stronie WhatsApp

biały mężczyzna na logo WhatsApp

Należy o tym pamiętać, gdy chcesz wiedzieć, kto widzi Twoje stany WhatsApp, ponieważ nadal możliwe jest, że istnieją osoby, które widzą Twoje stany i nie pojawiają się na liście z powodu tej konfiguracji. Ale wystarczy tylko dokonać kilku szybkich zmian w prywatności swojego konta WhatsApp, w tym celu wystarczy przejść do Ustawienia> Konto> Prywatność i znaleźć się w Opcja odczytu potwierdzeńaby przejść do dezaktywacji.

Ostatnią rzeczą, którą musimy wyjaśnić, jest to, że masz również możliwość skonfiguruj komu udostępniasz swoje statusy WhatsApp, niezależnie od tego, czy chcesz, aby były publiczne, czy chcesz udostępnić je określonym osobom. Aby to zrobić, znajdujemy się ponownie w sekcji „Stany” w aplikacji WhatsApp, a następnie lokalizujemy trzy punkty, które pojawiają się w prawym górnym rogu ekranu, tuż obok symbolu z lupą.

Klikamy i dostaniemy dwie opcje, wśród których wybierzemy Prywatność Państwa. Będziemy mieli możliwość wyboru między udostępnianiem naszym kontaktom, udostępnianiem określonym osobom lub uniemożliwianiem konkretnej osobie zobaczenia naszych statusów. Po prostu wybierz opcję, która odpowiada Twoim preferencjom.

dołącz do naszego kanału telegram