Skip to content

Jak się dowiedzieć, gdzie są pliki do pobrania na PS4? – Znajdź je łatwo

12 de styczeń de 2022

Słynne konsole do gier PlayStation są tak popularne, że sprzedano ich dziś miliony. PlayStation 4 jest jednym z najczęściej używanych, a wszystko dzięki swoim funkcjom, takim jak możliwość pobieraj gry bezpośrednio do niego. Te gry są teraz przechowywane w określonej lokalizacji na konsoli, co wyjaśni dokładnie, gdzie są przechowywane

Jakie są kroki, aby sprawdzić powiadomienia o pobieraniu na PS4?

Na PlayStation 4 można pobrać dużą liczbę gier. Aby móc sprawdzić powiadomienia o pobraniu lub zobaczyć postęp, jaki jest potrzebny, po prostu musisz przejść do powiadomień, w prawym górnym rogu. Ikona jest identyfikowana jako mała biała chmurka z literą „i” w środku.

Pobrane pliki pojawi się w sekcji „Do pobrania”, który będzie oznaczony ikoną strzałki skierowanej w dół. Ważne jest, aby powiedzieć, że powiadomienia o pobieraniu będą wysyłane i automatycznie widoczne w powiadomieniach. Łatwo więc stwierdzić, czy gra jest gotowa, czy nie.

Jedną z najbardziej niezwykłych cech tej konsoli jest to, że można na niej kupować gry i przechowywać je na niej. Aby dowiedzieć się, skąd można przeglądać te zakupy, dokładne lokalizacje zostaną podane poniżej.

Jak znaleźć swoje świeże zakupy w PlayStation Store?

Na platformie PlayStation można kupić m.in. bardzo popularne gry, takie jak Call Of Duty, Far Cry, Battlefield, GTA. Te zakupy można sprawdzić z trzech miejsc: z przeglądarki internetowej, z aplikacji PlayStation i bezpośrednio z konsoli. Oto dokładnie, jak sprawdzić zakupy we wszystkich trzech witrynach.

Z przeglądarki internetowej

Aby znaleźć zakupy dokonane w PlayStation Store z poziomu przeglądarki internetowej, musisz wejść na oficjalną stronę PlayStation. Następnie musisz się zalogować, a kiedy to zrobisz, musisz znajdź sekcję „Biblioteka gier”. W tej sekcji możesz wyraźnie zobaczyć sekcję „Zakupy”, a tam będą wszystkie zakupione gry.

Za pośrednictwem aplikacji PlayStation

Inną metodą przeglądania gier zakupionych w PlayStation Store jest oficjalna aplikacja platformy. W tym celu konieczne jest pobranie aplikacji PlayStation, po czym należy się zalogować, a następnie przejść do sekcji „Biblioteka gier”. W tej sekcji będziesz mógł zobaczyć wszystkie gry, które pobraliśmy, niezależnie od tego, czy są kupowane, czy nie.

Teraz, aby móc zobaczyć zakupione gry, po prostu musisz kliknąć „Kupione”. Będą wszystkie gry, za które zapłaciliśmy, nawet jeśli ich nie pobraliśmy. Widać, że to proste; Ale najlepsze jest to, że można również zobaczyć wszystkie te dane bezpośrednio z konsoli i to w prosty sposób.

osoby z pilotami grające w gry wideo

Na konsoli PS4

Aby sprawdzić gry zakupione bezpośrednio z konsoli, pierwszą rzeczą do zrobienia jest: przejdź do sekcji „Biblioteka”. Znajduje się na dole listy ostatnio używanych aplikacji i gier. Naciskając tam będziesz mógł zobaczyć wszystkie zainstalowane gry i aplikacje, a także te, które kupiliśmy.

Aby móc zobaczyć wyłącznie zakupy po prostu będziemy musieli wybrać tę opcję, i gotowy; To nic z innego świata. Teraz ważne jest, aby wiedzieć, że zakup treści to jedno, a zainstalowanie jej to co innego. Oto jak sprawdzić, czy kupiona i pobrana zawartość została pomyślnie zainstalowana.

Jak sprawdzić, czy pobrana zawartość została zainstalowana na PS4?

Zawartość zakupiona lub pobrana z PlayStation Store musi być zainstalowana, aby można było z niej korzystać, tak jak w przypadku każdego innego urządzenia. Teraz, aby wiedzieć, czy pobrana przez nas gra została poprawnie zainstalowana, możesz skorzystać z dwóch metod weryfikacji: z wyszukiwarki oraz z sekcji „Znajdź zakupy”.

Z wyszukiwarki

Pierwszą zalecaną metodą jest skorzystanie z wyszukiwarki. Można to łatwo znaleźć w Bibliotece. Aby mieć do niego dostęp, wystarczy przewinąć wszystkie ostatnio używane gry i aplikacje i kliknąć ikonę Biblioteki. Będąc tam zobaczysz w prawym górnym rogu opcja „Szukaj”.

Dzieci grające w gry wideo

Wpisując w to pole nazwę instalowanej gry można łatwo znaleźć. Aby go znaleźć, możesz wyraźnie zobaczyć, czy jest zainstalowany, ponieważ nie pokazuje żadnej legendy. Jeśli gra nie została poprawnie zainstalowana, wyświetli frazę, która powie coś w stylu „Gotowy do instalacji”lub będzie miał po prostu ikonę pobierania.

W „Znajdź zakupy”

Opcja „Znajdź zakupy” to nic innego jak opcja „Kupione”. Sekcja ta znajduje się również w menu „Biblioteka”. W rzeczywistości jest tak samo, z którego sprawdzane są zakupione przez nas gry. W tej sekcji możesz sprawdzić, czy gra została poprawnie zainstalowana, ponieważ będzie miała również ikonę pobierania.

Cóż, bez wątpienia PlayStation 4 to świetna konsola dla miłośników gier wideo i bez wątpienia jest bardzo odpowiednia dla tego obszaru, ponieważ można za jej pomocą pobierać i kupować gry. A wiedza o tym, jak zainstalować i zweryfikować instalację od siebie, jest świetna, dlatego ten samouczek jest wysoce zalecany.

dołącz do naszego kanału telegram