Skip to content

Jak sformatować, twardy reset, zresetować lub przywrócić ustawienia fabryczne Androida Sony Xperia Z i pozostawić go jako nowy?

13 de marzec de 2022

Sony Xperia Z to jeden z najbardziej znanych telefonów komórkowych, jakie możemy znaleźć w katalogu japońskiej firmy, który w rzeczywistości ustąpił miejsca ogromnej liczbie innych smartfonów, które są częścią opcji dostępnych dzięki temu producentowi.

Faktem jest, że ponieważ jest to terminal, który jest dość stary, prawdopodobnie wielu użytkowników, którzy posiadają jedno z tych urządzeń, chce się uczyć jak sformatować Sony Xperia Z w szybki i łatwy sposób.

Jest to o wiele mniej skomplikowany krok po kroku, niż mogłoby się wydawać, a dzięki niemu będziemy w stanie przeprowadzić twardy resetktóry jest idealnym rozwiązaniem dla komputerów, które są zablokowane, a także przywracania ustawień fabrycznych w razie potrzeby.

Jak sformatować Sony Xperia Z

Cóż, jeśli masz Sony Xperia Z, która nie jest zablokowana ale że nadal chcesz uruchomić ponownie, aby działał szybciej niż wcześniej, powinieneś wiedzieć, że istnieje prosty sposób na przywrócenie go do początkowego stanu fabrycznego:

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do „Ustawienie
  • Następnie powinieneś przejść do „Plecy
  • i tam do „Przywróć ustawienia fabryczne”
  • Pojawi się opcja „Zresetować„, na którym trzeba nacisnąć
  • Następnie musisz kliknąć „Wymazac wszystko
  • Po kilku sekundach proces się zakończy, a wszystko, co musisz zrobić, to ponownie uruchomić telefon, aby cieszyć się Twojej najlepszej wersji

Jak sformatować zablokowaną Sony Xperia Z

Teraz wiemy, że wielu użytkowników zainteresowanych tego rodzaju samouczkiem napotkało problemy, które idą trochę dalej, prawie zawsze, ponieważ Twoje urządzenia zostały zablokowanei nie mają możliwości korzystania z nich bez ponownego ich uruchamiania:

  • Musisz nacisnąć przyciski Home + Volume Up przez kilka sekund i w tym samym czasie
  • Po tych sekundach telefon komórkowy zacznie wibrować, a następnie musisz zwolnić przycisk Home, chociaż trzymając głośniej
  • Gdy ponownie zawibruje, smartfon się wyłączy wykonać zadanie

Wcześniej byłeś w stanie poznać dwa główne sposoby resetowania telefonu komórkowego Sony Xperia, który ma również tę szczególną cechę, że jest przydatny dla wielu terminali tej japońskiej firmy, wśród których są następujące: Sony Xperia Z1, Z2 , Z3, Z5, XA, XA1, XA1 Ultra, M2, C3, C1504, M4 AQUA, E4, U, S, XZ Premium, L1 itd.. Co najlepsze, jak widać, ponowne uruchomienie lub sformatowanie telefonu komórkowego Sony Ericsson Xperia nie wiąże się z żadnymi komplikacjami.

Jeśli chodzi o problemy związane z oprogramowaniem, jednym z najlepszych rozwiązań jest przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu. lub wykonaj twardy reset. Ten proces wcale nie jest skomplikowany, chociaż przed jego wykonaniem należy wziąć pod uwagę pewne rzeczy, a także najważniejsze jest to, że wszystkie dane osobowe i pliki, które masz w telefonie, zostaną usunięte, co jest niezwykle ważne do podjęcia biorąc pod uwagę przed przeprowadzeniem tego procesu, idealnym rozwiązaniem byłoby wykonanie kopii zapasowej na komputerze lub nawet na karcie microSD.

twardy reset Sony Xperia

Niezależnie od tego, czy masz problem z usterką, czy smartfon po prostu działa wolno i okazuje się, że właśnie go kupiłeś, tak nie działa. Tak więc po przywróceniu ustawień fabrycznych ten problem został rozwiązany. Pamiętaj również w tym konkretnym przypadku, że im więcej rzeczy Twój smartfon zainstalował lub zapisał, tym więcej To normalne, że trochę zwalnia..

Uruchom ponownie Sony Xperia

Kiedy rozmawialiśmy o ponownym uruchomieniu Jest to normalne ponowne uruchomienie, chociaż może pomóc, ponieważ pamiętaj, że urządzenia mobilne są teraz jak komputery i od czasu do czasu dobrze jest je ponownie uruchamiać, aby zapobiec dalszemu powolnemu działaniu.

Aby ponownie uruchomić Sony Xperia, po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, a pojawi się wyskakujące okno z kilkoma opcjami, wśród których wydaje się, że można je ponownie uruchomić. Jeśli tak nie jest, kliknij wyłącz, odczekaj kilka sekund i włącz ponowniejest takie samo.

Przywracanie ustawień fabrycznych Sony Xperia

To już jest trochę bardziej skomplikowane, ale nie myśl, że jest to zbyt trudne. Tylko upewnij się mieć baterię w 100%, coś, co jest niezwykle ważne, nie lekceważ tego.

Przywróć ustawienia fabryczne Androida Sony Xperia

Gdy wszystko jest gotowe i po zapisaniu wszystkich naszych danych i plików osobistych. Co należy zrobić, to przejść do Ustawień, a następnie przejść do „Kopia zapasowa i przywracanie” i tam pozostaje tylko kliknąć „przywracanie danych fabrycznych”. Po zaznaczeniu żądanych opcji musisz nacisnąć przycisk z napisem „wymazac wszystko”, że jak się zorientujesz, pozostawi telefon bez niczego, co TY byś na nim zainstalował lub zapisał. Jednak cała aplikacja i ustawienia fabryczne będą tam dostępne, tak jakbyś właśnie kupił urządzenie mobilne.

Operacja w stosunku do oprogramowania dotyczy, będzie taki sam, jak przy zakupie. Więc bez względu na powód, jeśli miałeś problem związany z oprogramowaniem, jest on rozwiązywany w ten sposób. Jeśli nadal będzie działać nieprawidłowo, zalecamy udanie się do serwisu technicznego, ponieważ w takim przypadku byłby to już problem sprzętowy.

dołącz do naszego kanału telegram